• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
sjecate li se onog crtica o maloj lokomotivi sto je vikala ja to mogu? :icon_mrgreen:









1600okr motora, uglavnom 1. rijetko 2. spora i ide to polako.
veci problem mi je transport. gume su stare pa se bojim da koja ne vrisne a bome se desna dosta zmice dok je ovako zabacen..
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
to ga pripremaš za generalku :) -uglavnom dobro mu stoji ,a u travi kolko se vidi lijepo radi
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
generalka? sta je to? :icon_lol:
nema toga puno, nece mu se nista desiti. nezna djedica ni sam koliko je jak :icon_blackeye:
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
da neće biti nakon kratke i teške bolesti ode djedica nama :( -počivo na kanalu :)
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Koliko je širok taj malčer??


Ja sam 533 koristio malčer 160cm, iako kako vidim mogao bi i 2m :)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
2,20 je sirok.
zavisi sta bi s njim radio. u redovnom odrzavanju nekakvog travnjaka ili trajnog nasada bi radio s tim. ali da je nekakva veca povrsina trave kao recimo na mojim slikama, neznam koliko bi mu to bilo zdravo..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Evo ja sam juče našao malo vremena da pošteno isprobam malčer , radi sasvim uredno samo me malo muče one sajle što idu od komande iz kabine do razvodnika , treba ih podmazati jer malo teže idu

photo0118oa.jpg


photo0119a.jpg


photo0120h.jpg


photo0116ic.jpg


Prije
photo0123y.jpg


Posle
photo0124ud.jpg
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pozz svim forumašima !
Imam ludu želju napraviti si roto-malčer .... Treba mi savjet za kutni reduktor ! Koji, koji omjer i gdje nabaviti što povoljnije ! Isti bi koristio za košnju trave, malčiranje zaraslih površina i malčiranje kukuruzovine !
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
To ti sve ovisi o traktoru, radnom zahvatu i broju okretaja kardana. Kutna brzina bi trebala biti oko 110 m/s pa se prema tome ravnaj.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
To ti sve ovisi o traktoru, radnom zahvatu i broju okretaja kardana. Kutna brzina bi trebala biti oko 110 m/s pa se prema tome ravnaj.

Ma sve mi je to jasno ! Čujem da je diferencijal od Lade Nive dobar !? Radna površina 100 - 120 cm, traktor Ursus 335 .....
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Predpostavljam da imaš njihov malčer?

Kako si zadovoljan?

Jako :) malcer je stvarno dobar melje sve živo žao mi je kaj nisam slikao bila jedna hrpa 10m dužine i 5m. Širine pretežito oko 5 do 10 cm debljine samljeo je to ko iz šale u dva prolaza niš nije ostalo
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@savoris,zakaj ti malcer stoji ukoso na polugama na traktoru,jel tak mora biti,i za kaj mu je ona kockasta kutija s lijeve strane na malceru?
 

Najnoviji postovi

Na vrh