• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,270
Ovo je setinec,na tom se nemres porezati

juncus-effusus-485.jpg
 

mac1

Član
Tu od
5 Svi 2012
Poruka
38
pozz !

Imam jedno pitanje :(nerd):

Jel bi se dalo na frezi za tomo vinković (umjesto motika) kak prišarafiti oni y ili oni kaj su ko lopatica noževi pa da se koristi ko malčer za travu ?

I jel bi to funkcioniralo ??

eto takvu sam ideju dobil , pa pomagajte :biggrin::biggrin:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,270
Nikako,malčer se vrti brže od freze i to u suprotnom smjeru...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Smjer i nije problem, no malčer se vrti 5...10 put brže od freze.
Probal ja na Mondial MTK. Tak se rotor namotal da sam ga jedva u nožem očistil.
 

mac1

Član
Tu od
5 Svi 2012
Poruka
38
Smjer i nije problem, no malčer se vrti 5...10 put brže od freze.
Probal ja na Mondial MTK. Tak se rotor namotal da sam ga jedva u nožem očistil.

hmm toga sam se i bojal ..
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Da ali starije verzije Tomo vinković ima 4 brzine kardana trebao bi probati u najbržoj!
Spori hod I-753 okretaja
Spori hod 2-1053 okretaja
Brzi hod 1-1420 okretaja
Brzi hod 2-2060 okretaja
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Ma nebude niko krepo,moislim da bi defintivno bilo zanimljivo da probas vjerujem da nisi jedini koji se to pita,i mislim da bi puno ljudi volilo da to radi hehe zamisli koliko malčera bi nastalo =P

Tino ja imam malčera koji se ne vrti u suprotnom smjeru i čisto dobro radi,evo jedan radio sam neki dan sa njime prima ga malo teže zavrti al kad krene ide
 

Prilozi

  • IMG_0781.jpg
    IMG_0781.jpg
    81.7 KB · Pregleda: 91

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Kolega @zagorac bil bi red i sa nekakvom pivom počastit povodom kupnje,šalim se. Znači sad imam koga zvat u pomoč tam di moj helikopter posustane. Čestitke na kupnji:drink:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Na malčerima su obično rotori gonjeni preko remena a freza od tome ima rotor gonjen preko zupčanika a neke preko lanca.Sad kad bi ti gonio frezu na 2000 obrt. kardana pa da zapne mora nešto da se polomi.
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Koštao je 24 000 kn s kardanom!A radim sa MF 3060 80 ks.Imao sam probni rad ali nisam snimao.Nadam se da sljedeči put ne budem zaboravio snimati!
Zac540 budem platil pivu ali buš i ti kad si i ti kupio roto!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Nisam vidio širinu jer su male slike a nisam toliko duboko ulazio u sliku.
Pitam jeli nov jer smo zvali ( za ino je zvao šurjak ) isto za INO i tip je za za 250 cm izvalio cifru preko 40 000 kn.
 

boristanja

Novi član
Tu od
6 Ožu 2014
Poruka
21
Re: Vladimirec T-25

Pitanje za imaoce t 25. Roto malčer kojeg zahvata može pogoniti naša pila od 25KS?
 

Najnoviji postovi

Na vrh