• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Je,vraga,to ne možeš znat. Ja imam na Gramipovoj frezi Comer getribu, made in Italy,a Kina zapravo. Na Zanon malčeru je getriba Casanova,isto pitaj Boga čija... I na Einhell bušilici piše velikim slovima Made in Germany,a sitinm piše zemlja porijekla Kina. :)
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Gospodo,

koristim ovu priliku da Vam predstavim naš novi model teškog šumarskog rotacionog malčera.
Za bilo kakva pitanja Vam stojim na raspolaganju.

TIP: SRMKV 150 - P
- zahvat: 150 cm
- vanjske dimezije: 155 cm x 253 cm
- težina: ~ 515 kg
- snaga multiplikatora: 44 kW
- količina i vrsta ulja u multiplikatoru: 1.4 l, SAE 90
- potrebna snaga pogonskog vozila: ≥ 27 kW
- prijenos: kardan sa sigurnosnom i protočnom spojkom( 800 Nm )
- hidrauličko zamicanje u lijevu i desnu stranu do 44 cm u svaku
stranu
- max. 540 o/min na izlaznom vratilu traktora
- trokraka elisa sa tri slobodna lebdeća noža dužine 49 cm i težine
4 kg / kom.
- mehaničko osiguranje osovine multiplikatora









 

sasa0110

Član
Tu od
28 Pro 2014
Poruka
49
Teški šumarski rotacioni malčer? Znači namjena mu je granje? Do koliko cm debljine?? 27 kW na 150 cm širine za teški šumarski malčer zvuči vrlo impozantno...
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ako bi radio granje u voćnjaku morao bi imati podizače grana da ih rotor može dohvatiti a ne da prođu ispod noža.
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Teški šumarski rotacioni malčer? Znači namjena mu je granje? Do koliko cm debljine?? 27 kW na 150 cm širine za teški šumarski malčer zvuči vrlo impozantno...

Nije mu namjena isključivo granje, vec malčiranje po šumama i šumskim putevima, čišćenje oko stabala prije rušenja itd., s time da mu nalet na granje do 5 cm debljine ne predstavlja problem. Navedena minimalna snaga stroja zavisi od uvjeta u kojima ce se raditi. Mi smo u ispitnoj fazi radili sa takvim traktorom i nije bilo problema u jednogodisnjim livadama i sikarama, eventualno u nekim situacijama treba dodatno opteretiti prednji kraj traktora zbog nošenja.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Kod nas sumarija radi s takvim malcerom mozda malo vecim vec godinama. Tjera ga rus 820. Da im nevalja nebi ga koristili toliko dugo. Ionako mu nije namjena ogolit do zemlje, nego bas sto je kolega iznad napisao.
 

sasa0110

Član
Tu od
28 Pro 2014
Poruka
49
Taj vaš malčer meni nebi ni do gableca u šumi dural... Travu pokosim sa MTD-om... Moj je savijet da maknete taj naziv teški šumarski malčer...
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
gospodine faic uz duzno postovanje mislim da ovaj stroj ne zasluzuje taj naziv,gledao sam par komada tih sumarskih roto malcera ali ovo nema veze snjima,po meni je to samo malo jaci malcer od ostalih,mislim da znate za proizvodjaca gyrax pa pogledajte njihov sumski roto
 

sasa0110

Član
Tu od
28 Pro 2014
Poruka
49
Ima moj kum takav roto malčer (nije teški šumarski) i koristi ga za košnju trave... Jesenas me je time nasmijao do suza.. Stara njegova pobrala komadić kuruze ručno, a on je dosao ponosno pokositi kukurozovinu... Kako se je god prevezao preko nje ona se savine i digne... Plakao sam od smijeha kad sam to vidio [emoji23][emoji23]
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Poštovani forumaši,

moj post je bio prikazati i jedan drugačiji pristup izradi i korištenja rotacijskih malčera, koji nisu namijenjeni agraru i koji se mogu puno rijeđe vidjeti. Njegova namjena nije malčiranje kukuruzovine, travnjaka a ni uništavanje drvene mase deblje od 5 cm, već priprema i održavanje terena za one kojima je to namjena, jer oni uz veliku krutost imaju jako veliki učinak po satu rada.
S obzirom da Hrv. šume koriste takav naš malčer nešto duže od jedne godine i s obzirom da smo i ove godine na natječaju ( na kojem su bili i Rasco i nekoliko drugih trgovaca sa takvim uvoznim proizvodima ) opet prošli mi i dobili narudžbu za nova dva komada, mislim da nije fer govoriti o kvaliteti proizvoda na ime par slika.
Naziv teški prozlazi iz činjenice da je sa masom od 515 kg na širinu zahvata od 1.5 m više nego dva puta teži od klasičnih rotacionih malčera, a naziv šumarski zbog toga jer je namijenjen šumarijama, tako da se nazivlje neće mijenjati. Za ovaj Gyrax nisam uspio shvatiti zbog čega bi trebao služiti kao primjer?
Ukoliko ćemo imati dovoljno prostora na sajmu u Gudovcu, biti će izložen i taj malčer pa će mi biti drago da ga pogledate.

Lp
Goran
 
Posljednje uređivanje:

mimi504

Član
Tu od
16 Ožu 2015
Poruka
56
Re: malčeri

Ovako, moj malcer je proizvod firme ME-GA ing iz cakovca. nemaju internet stranicu, pa tako nema nista osim broja telefona. ja sam svoj malcer kupio u Pozegi, gdje ih jedan covjek prodaje i za njih ima rezervne pikse i nozeve.

Cjena je tad bila 6600Kn i ne zalim niti najmanje sto sam ga kupio, jer i sam vidis kakav posao odradi, a reduktor je bio samo mlak nakon rada.

Ino malceri su sam vrh ponude sto se tice "malih" malcera za usitnjavanje biljnih ostataka poslije zetve ili za razbacivanje slame i kojecega ostalog po njivi. Vrlo vrlo kvalitetni strojevi, vrlo skupi, al se isto tako vrlo brzo otplate. Onakav INO malcer je takodjer vise kosilica, nego malcer, pa ne znam kako bi se takav stroj ponasao u onoliko zarasloj njivi. MESSIS ima u ponudi isto takvu neku kosilicu, a cjena je da na dupe padnes, pa smo od nje odustali.

malo mi je falilo da uzmemo INO malcer, ali stari je upoznao covjeka koji je na istom mjestu kupio ovakav stroj, i nije ga mogao prestati hvaliti, pa smo ga i mi uzeli... Najpametnija odluka u zivotu, iako bi vjerovatno s INO malcerom bio puno zadovoljniji, al neka, ovaj mi se vac isplatio kroz usluznu kosnju, i kosnju mog vocnjaka.

Dali taj malcer joj u zivotu i dali ga jos preporucujes???
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
919
Pitanje u vezi ovog teškog šumskog malčera. Dali reduktor ima protočnu centrifugalnu zaštitu ili treba kardan sa centrifugalnom sklopkom?
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
919
Dal postoji uopce takav kardan sa dvje zaštite? Obično je ili sa protočnom ili sa sigurnosnom. De stavi link takvog kardana.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Pa gotovo svaki kardan ti more imati dvije zaštite(bilo koje),sam ih moraš naknadno kupovati.Jedino kod kupnje treba paziti na oblik cijevi.:icon_super:
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
919
Pa jel nebude na kardanu za roto kosu naznačeno da ima centrifugalnu sklopku a za kardan od prikolice za gnoj da ima sigurnosnu sklopku koja je namještena na recimo 60kg.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
Nisam znao da IMT proizvodi malčere.. uglavnom, danas zovem trgovinu, 180 cm širine s vratima, bez mogućnosti prednjeg kopčanja dođe oko 19000 kn.. preveć malo...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Mislim da je to u suradnji s talijanima bilo na sajmu sve imaju.
Imam katalog negdje.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
Pustio sam Tehnosa u pogon ove godine :
b625b2ff6322547fb105ea784ac42baf.jpg


987b4f9cb73b05f28e65f202239675c6.jpg


53053ff810d0751afa62721cefaea552.jpg


8c1c93aa2dc5d27befb230cf123a7078.jpg


8a0cabc7af526f6ab7bb4c729c898cef.jpg


869293ae7b903b855d026d2ae36a4b3a.jpg


f4ab6363adb3e35474576b6d550cd321.jpg
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Lijepo brije, ali ako ovo planiraš orati, onda uludo trošiš naftu. :(nod):

To plug 10 cola bez problema zaora.
 

Najnoviji postovi

Na vrh