• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Znam i sam bi dignuo jedno 4 reda stolnog grožđa pa me muči kako bi obrađivao freza s ticalom mi je Rinieri Fs 160 minimalni razmak je 250 cm a optimalno 300 a to mi nekako preširoko za vinograd,imaš kakvu ideju?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,490
270-280 je nekako optimalno za vinograd sto bi ti mozda i proslo. Sto imamo na dva metra muku mucimo s bolestima, a na urodu se ne primjeti. 300 je puno. Mada ako je stolno mozda i nije. Njega nemam pa ne znam.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
. Sto imamo na dva metra muku mucimo s bolestima, a na urodu se ne primjeti.
Zašto s bolestima,jer slabo se provjetri iliatomizer ne uspije raspršiti dobro sredstva?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,490
Slabo je provjetravanje. U normalnim godinama nema neke razlike ali u prosloj(i drugim slicinim) siri nasadi su su se puno bolje pokazali.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Znam da ni tema, ali pošto ima hidrulike i na malčer da pitam.
Hitno mi treba šaraf koji spaja crijevo hidr... i cilindar zajedno. Šaraf ima navoj M13 i ima četri rupe na navoju.
Di bi u Zagrebu mogao naći tako nešto?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Drobil sam agaciju (amorfu) debljine palca i nije baš strašno ali kad uhvati zemlje :(sweat):.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
M13?
Prije bi rekel da je 1/2". Najlakše ti je u Hansa Flexu, samo nije jeftino.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
ZJ, hvala :)
Koliko znam pise M13 :/
 

Prilozi

  • Screenshot_2015-04-30-14-35-42-1.jpg
    Screenshot_2015-04-30-14-35-42-1.jpg
    15.8 KB · Pregleda: 80

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Nisam radio sa mulcerom koji ima Y nozeve, ali znam da mu sa batovima estetika nije bas naj bolja strana. Odradi posao, ali ako je mala i tvrda trava vise ju povalja i za par dana se uspravi. Zato u dogledno vrijeme moramo praviti neku kosacicu
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Malčer s čekićima nije stroj za estetsku obradu. Povaljanu travu buš teško lijepo pošišal.
Traži rotacijski koji može na prednju hidrauliku (ako je imaš) ili kojim se može malčirati u rikverc (uvjet je da imaš reverzibilni traktor ili jaaako dobar vrat). S njim na taj način možeš dobiti pokošeno najsličnije onom sa vrtnim kosilicama.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Meni iza malčera sa batovima ne ostane ništa, pa ni polegnuta trava. Treba ga možda spustit niže.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Meni samo da su oštri vrhovi batova i nemam problema s travom. Zanon ima jedan malčer s podizačem grana, koji polegnutu travu isto diže... ne znam kaje bilo na njemu tako posebno, ali bio je bolji od ostalih.
 

emil1988

Novi član
Tu od
3 Tra 2015
Poruka
13
..neznam dal je bila riječ u ovoj temi o CORTESE malčerima?? pa me zanima da li ima tko iskustva s tim malčerima? I dal se stvarno rade u Italiji,a ne neznam npr... u Kini??
 

Prilozi

  • maxresdefault.jpg
    maxresdefault.jpg
    35.3 KB · Pregleda: 94

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,213
Nek me isprave ako griješim al negdi sam pročito da je cortesse radila neke djelove za Berti malčere i sad oni rade samostalno
 

emil1988

Novi član
Tu od
3 Tra 2015
Poruka
13
tako kaže i meni uvoznik tih malčera da još uvijek ta tvornica radi za berti i da se to radi u italiji,....ali cortese malčer je 2000 eura jeftiniji od istog takvog bertija pa mi je to malo čudno...:icon_e_confused:
 

emil1988

Novi član
Tu od
3 Tra 2015
Poruka
13
Nemora značiti ali u večini slučajeva je koliko para, toliko muzike.

al vidio sam taj malčer uživo i robustan je i čvrst....djeluje dosta kvalitetno...al vidim da su takvi malčeri kod nas dosta rijetki i niko očito nema iskustva još s takvim malčerom...
 

Najnoviji postovi

Na vrh