• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
2,8 je omjer mog reduktora i bome lijepo pše i na samom leru. Sa ova dva, ako budeš radio, @Marko, dobro razmišljaj kak ćeš ih izvesti da se ne sudaraju. A opet, ne smiju biti previše udaljeni ( nož od noža) da ti ne ostane čuperak po sredini.
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
342
Re: Malčeri-pitanje za mehaničare ?

Kako riješiti "krckanje" u mjenjaču kada prebacivam rad košnje iz naprijed u nazad(malčer treba vrijeme da se zaustavi a meni se ne čeka-htio bih odmah nazad?)
Pošto nemam nikakvo osiguranje na kardanu koji vrti roto malčer kakva su rješenja kod ostalih na forumu?

Nadogradnja cijevi na skije dala je rezultate,i dalje zapinje kod skretanja ali ne dere zemlju nego proklizava-savjet sa laganim podizanjem hidraulike isto pomaže.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Moraš imati frajlauf spojku na kardanu. Stani i pričekaj sekundu dvije kad se traktor zaustavi, a onda šaltaj u rikverc.
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
342
Današnje uslužno (da me ne napadnete ) malčiranje vinograda.

Ta me spojka ne štiti od udaraca u kamen? nego samo proklizava u drugu stranu koliko sam vidio na internetu?
 

Prilozi

  • IMG_20160427_102207.jpg
    IMG_20160427_102207.jpg
    83.5 KB · Pregleda: 115
  • IMG_20160428_110809.jpg
    IMG_20160428_110809.jpg
    84.3 KB · Pregleda: 134
  • IMG_20160428_110832.jpg
    IMG_20160428_110832.jpg
    77.1 KB · Pregleda: 113
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Koliko poznajem te male Japance, svi imaju jednostepeni kuplung. To znači, kad stanu kola, stane i kardan. Ako nemaš frajlauf (jednosmjerne) spojke, onda priključak vrti pogon kotača preko kardana.
Osim kaj je to opasno (ne možeš stati, već treba ili isključivati kardan na ručici ili izbacivati iz brzine), nemreš ni šaltati dok priključak potpuno ne stane.
Uz to, svaki put moraš pokretati priključak od nule, kaj je velik teret za motor i pogotovo kuplung.

Frajlauf spojka ne štiti od preopterećenja. Savjetujem ti da na drugu stranu (stranu malčera) ugradiš sigurnosnu spojku sa šerbolcnom (vijkom na odrez).
 

loki1

Novi član
Tu od
22 Tra 2016
Poruka
6
Poštovani svi na forumu, dali može savjet za nabavku malčera
za traktor od Univer 453 45 ks, za obradu većinom travnatih površina i nasada. Pjeskovito s kamenčičima na nekim mjestima. Bregoviti teren. I volio bih da ima veći pomak da ne moram blizu jaraka ići, tj da mogu više zahvatiti dok bočno klizim :D

Hvala Vam puno :)
Tehnos mul, Zanon Tfx ili Tfz
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
342
Jedva nabavio spojku sa vijkom za frezu (morao prepravljati kupljenu),a sada opet problem jer je spojka prve kategorije za križ kardana 22x54.

Nisam našao takvu na netu,zna li tko gdje ima-znači treba mi sklopka sa prekidnim vijkom za križ kategorije 1?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Nisam videl nikad za te male kardane.
Ali, pogledaj na Cerjakovoj stranici. Možeš čak i nazvati i pitati ih.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa ne moraš sve kupovat , odreži kardan , svije pločice ...s rupom gdje puca vijak ..kroz sredinu vijak da se ne razvoji i gas
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Tu je bio poriluk preko zime,trebao se vaditi i prodavati,ali smo svu ostalu zimsku robu riješili rekordno brzo,i samo je on ostao,a ne isplati se samo s time na plac. Nije nikakva šteta.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Lepi posel. Bdw zar nisi htio nekome prodat u komadu da si pobere ili barem pokloniti nekoj socijalnoj zadruzi, stalno cvile da nemaju dosta hrane, ali tu opet dolazi do problema da bi oni htjeli da im se to servira gotovo umjesto da aktiviraju tu socijalu pa da si sami naberu i tak ode XY hektara neiskoeištene hrane pod plug.
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
Evo slike mog stroja,kupljen u Novigradu Podravskom 2010 godine za 6.500 kuna u gotovini


f0dztd.jpg
[/IMG]



2i87xh5.jpg
[/IMG]
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ali nas naviše zanima kaj je ispod žutog poklopca ?
I zašto na top linku nema prošlicanu rupu ili lanac tako da kotači kopiraju teren ,
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
Aha,trudit ću se čim prije da uslikam i to
od kada je kod nas,nisam nikad skidao žuti poklopac al bude i ta slika
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ispod tog poklopca je vjerojatno remen !? Već sam viđal takve malčere, al ne i taj. Al siguran sam da je remen.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Na takav malčer umjesto toplinka ide lanac. Toplink može samo za transport.
 

Najnoviji postovi

Na vrh