• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa o tom ja govorim, da zmalčira kukuruzinac, travu na strništu i vočnjaku, nema kaj drugo kod mene delati, stvarno nema.

A kaj je najinteresantnije u cjeloj priči, ti malčeri se prodaju svaki dan, znači svaki dan netko kupi taj malčer, pa da su od papira ljudi ih nebi kupovali.

Komu treba malčer za profesionalnu upotrebu taj takvoga nešto neče ni gledati, ali taj če malčer masno i platiti.

Ja nemogu dati 20 ili više tisuća kuna za stroj koji bude više stajal nego radil.

To je ovakav isti malčer i ne zgleda ko neka igračka.
http://www.njuskalo.hr/obrada-tla/malcer-geo-agn-200-oglas-21786380
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam kupil izvornog kineza (Mateng) u Sloveniji. Prevagnulo je kaj sam dobil 2 g. jamstva, i mislim da je bil malo teži nego GEO, a u Panexu je bila jedna godina. 155 cm radne širine, 342 kg, hidraulični pomak, 1600 europljana.
Prigovor imam na strugač valjka (0 bodova), a dobro bi bilo da je valjak malo većeg promjera. Pokušal sam pomaknuti valjak bliže batovima tak da su čekići čistili valjak, ali se nije pokazalo dobro. Kod više mase se štopal, pa sam vratil valjak natrag na mjesto. Planiram valjak pomaknuti za cca 20 cm prema otraga tak da većina mase padne pred valjak i napraviti jači strugač. Jedan forumski kolega (ne zmislim se koji :icon_redface:) je to napravil i pokazalo se da je bolje.
Do sada u dvije sezone nisam imal drugih problema. :icon_thumright:
Jedino kaj ja odradim u tri sezone onoliko koliko bu Šanana u jednoj.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Kod mene je već dvije godine samo je 220. Malčer je ok. Ja sam samo promijenio remene na njemu jer su bili obični. Stavljeni su zupčasti i sad samo teraj :)
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Mene pak zanima ovako nešto, uzeo bih na zimu.
http://www.njuskalo.hr/komunalna-op...ovenija-mbl-lw-robusna-izvedba-oglas-15983630

150 cm bi uzeo lakšu izvedbu. Bitno mi je da mogu malčirati iza traktora i krajnje bočno.
Malčiralo bi se duhanik najviše od 10 do 20 ha godišnje, eventualno kukužnjak, neke šikare i uz kanal.
Zanima me jel postoji kakva alternativa tome jeftinija možda ili je ovo ipak idealan izbor?
 

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
Da u zdencima Walteschide! Bio je jeftiniji od Auto horvata za 1000kn ipak je on zastupnik ne... I jos mi ga dovezo doma
 

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
Ima ali to moras trazit!
Po meni ovo nije lose kod bocnog malciranja, dok lanac nebi imo nikakvu funkciju kuzis jedino vodoravno e tu je lanac bolji ovo se oce i polamat i svasta...
 

Bazga

Novi član
Tu od
22 Svi 2016
Poruka
17
Koliko IMT 539 u poslu sa malčer Gramip 160 ( ili nekom drugom) troši goriva po ha ili kj-rali ,i koliko je potrebno vremena za to.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ovisi što se malčira... Jako teško ćeš dobiti precizan odgovor,ali računaj da se voziš prvom,eventualno drugom sporom,pa će ti biti jasnije...
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
542 s Cortese 160 malčerom s batovima....

Čista trava, zanemarivo malo kupine i sl. ne-travnatih stvari

Prvi otkos na proljeće prva ili druga spora i ne uvijek punom širinom malčera (ovisno koliko je naraslo).

Drugi otkos u ljeti, kad je već suha trava onda vozim uglavnom drugom, a nekad i trećom sporom.

Potrošnja goriva je meni tabu tema - od nedavno sam počeo zapisivati svako dotakanje - koliko litara, koliko radnih sati i opišem po sjećanju što sam radio.... Pa kad skupim podataka iz te tablice ću znati nešto više.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Šanana, preporučam ti ORSI malčere, malo su ipak bolji nek ova kineska čuda.

Mi imamo ORSI WLO 1601 kupljen 2015. u Panex AGM Cerje Nebojse, cijena 17200 kn, ali je mrak. Ima 302 kg, Radim sa Štore-om 504 i ni ne osjeti ga čak u kuruzi ako je relativno suha, izbjegavam skroz zelenu, a u travi neznam da ga imam, ma koliko visoka bila. U travi ga tjera i Ursus 335 bez problema.

Kineze ja nebi, jer je susjedu treću godinu pukla osovina rotora (garancija 12 mjeseci, 160 cm, plaćen 9600 kn), a bratiću se zdrobil ležaj u multiplikatoru i sj... je sve da je bil za hititi (gotovo isti model kao od susjeda samo kaj je zeleni, a onaj crveni)...

Moje skromno mišljenje, sad je moj ORSI malo nastradal jer ga posuđuju :icon_eyes:, a ova skalarmerija im stoji iza šupa...:icon_toilet:

Kako god se odlučiš, samo ne kupovat rabljene po oglasniku jer se prodaje groblje, pregrijano zamoreno i uništeno... ja sam prošao i takve... šteta vremena...
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Spreman za sezonu!
e65f5f1aef49bee73cc8d4cbce68f54a.jpg
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Ljudi imam pitanje/problem. Kao sto se gore vidi, kupio sam roto malcer od megainga i sa njim cerjakov kardan sa sklopkom. E sad, postoje dva problema.
1. Vidim da trebam dosta skratiti kardan, nekih 70%. Bojim se sa ce kod dizanja/ispadat tj stekat kod spustanja. Da li ste imali i vi tih nedoumica kolko ga skratit?

2280a464ff185cea098e263a6a60526d.jpg


2. Kardan ima sistem vadenja na tipku. I taj plasticni dio gdje je tipka je napravljen u obliku nekakvog trokuta. E sad, posto imam inverziju kardana sa dva izlaza, taj trokut zapinje za donji izlaz kardana, i to mi se cini nekih 2 mm. Ne znam dal smijem tu plastiku potrupijat malo?

86d4b2ca771ad74147afa9cd386f14c4.jpg
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Unutarnji dio skrati manje tako da ulazi u vanjski što dublje i prije piljenja skini plastike.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
U polozaju gdje ti je najblize reduktor traktoru, izmjeris i skratis. Mislim da u uputstvima ima objasnjen postupak skracivanja. Kratis obje strane jednako.
Dok spustis nebi smio biti prekratak.

Kako druga strana kardana izgleda? Kod mene jedna strana ima tu plastiku, a s druge obicna zeljezna.
 

Najnoviji postovi

Na vrh