• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Neznam sta je bilo prije jer tata je zmalcirao nekih 10 rali strnista sta je uhvatila ambrozija , inace ja radim sa malcerom i bas sam jucer otiso zmalcirati kuruzovinu sta je ostala posle burgona i kad sam ukljucio kardan cuo sam da malcer ne radi bas kako treba, reko to je mozda zbog hladnog ulja i ostavio da radi kojih 5 min na nekih 1000 obrtaja i kad sam krenio malcirati nakon 10 metara je malcer prolupao i zacviko. Vratio sam se doma i rastavio reduktor i imam sta vidjeti fali nekih 10ak zubi na velikom i nekih 6 na malom zupcaniku, ulja ima na mjeru i potrosio je jedne nozeve do sad, stari ko stari nikad nece reci sta se desilo i nikad nije kriv a na meni je da uvijek saniram sve kvarove. Sad se mislim dali da kupim isti takav reduktor ili da kupim ipak onaj jaci koji je do 60ps i kosta nekih 1800- 2000kn pa da sam siguran, jer ipak mi uspijemo cuda toga strgati :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
I on ima kutnu getribu. Pa ak imaš sreće...
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Doce i pravi malcer samo treba vremena, nije problem novac neg mentalitet jer kod nas se kupi relativno dosta strojeva a malo toga se proda, prije ode na otpad.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,468
Vec sam se podosta raspitao o malcerima ali nisam jos nikad radio s istim. U vrlo skoroj buducnosti cu vjerujem kupiti malcer (ne helikopter) za ursus 335. Dosad mi je nudjen 145 cm, malo me strah da ce mu bit previse a i motor na mom ursus nije u naponu snage. Gledam ove jeftine panex agm i dabaki bez ikakvog posmaka. Znaci gledam jeftine po cijeni oko 8.000,00 kn. Biti cu zahvalan ako mi tko moze preporuciti sto da kupim kao best buy, a planiram odrzavati oko hektar nekog nasada i plus bilo bi dobro da moze nesto i drvenastog bilja izmalcirati, barem 3cm fi...
 

bduda

Član
Tu od
24 Stu 2013
Poruka
71
Vec sam se podosta raspitao o malcerima ali nisam jos nikad radio s istim. U vrlo skoroj buducnosti cu vjerujem kupiti malcer (ne helikopter) za ursus 335. Dosad mi je nudjen 145 cm, malo me strah da ce mu bit previse a i motor na mom ursus nije u naponu snage. Gledam ove jeftine panex agm i dabaki bez ikakvog posmaka. Znaci gledam jeftine po cijeni oko 8.000,00 kn. Biti cu zahvalan ako mi tko moze preporuciti sto da kupim kao best buy, a planiram odrzavati oko hektar nekog nasada i plus bilo bi dobro da moze nesto i drvenastog bilja izmalcirati, barem 3cm fi...
Ja sam pred neki dan kupio panekx i odmah ga probao. Malcer jako mirno i tiho radi sitno sjecka i lagano ide. Za preporciti svakome
6a1508efa7175b34acd972d37fba5e9f.jpg


Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,468
Zašto ne bi rotacioni. Ja imam 4 ha vinog. Izmalčiram i lozu itravu nekoliko puta i to mu koda ništ radio nije.

Mislim da je rotacioni osjetljiviji na neravnine, panjeve i ne moze toliko debelo koliko moze ovaj... takve sam dojmove dobio.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Svaki stroj se može razbiti i nemoj da te izgled zavarava.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Burek

Član
Tu od
22 Srp 2015
Poruka
34
Jel itko ikada vidio malčer na ruci, onaj što može i kanale i svašta nešta malcirati, da se na njega može montirati hidraulični disk za unutar rednu obradu?

Sanjam takvu nekakvu kombinaciju iza traktora i postojeći malčer naprijed..
 

Burek

Član
Tu od
22 Srp 2015
Poruka
34
Poslo sam mail na Inobrezice, kazu oni nikako.. Pa me zanima je li to moguće možda da je netko sam preradio :D
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
a koji je razlog da se ne može????

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
treba pojačati konstrukciju
najbitnije polazište je veličina trahtora i težina pa se onda može razmišljati o velicini malcera i njegovoj tezini

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh