• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Bolje za sam reduktor jedino ti je možda prebrz za malčer, koji promjer rotora će biti?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Rotor bi bio 160 cm da pokriva trag traktora. Pogonio bi ga Universal 45 ks i bojim se da bi u gušćoj šikari ili travi bio slab za omjer 1:5

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja sam napravio 1:2.5 fi 180 i ugasio bi traktor ko od šale ali imam priličnu masu na rotoru, disk za rezanje kamena fi 100 debljine 5mm i na njemu su noževi.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
Cuo se sa servisom, vele da je to normalno jel prilikom prvog ulijevanja stave vise neg sta treba pa to izbaci dok nedodje na svoju razinu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Nebi ni s metrom.
Na 540 o/min je to 2700 o/min rotora, pa bi obodna brzina bila 140m/sek.
Čak ni da se okretaji kardana spuste na 300 o/min (znači gas na Universalu ~1200 min), još uvijek je oko 100 m/sek.
A da ne govorimo o tome da motor nema dovoljno momenta za tak nekaj.

Mane, reduciraj ga na ulazu s parom lančanika ;)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
E sad su se stvari počele komplicirat

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
kupi si pošteni malčer a ovo ostavi za neke buduče projekte ...

Mane, vidiš brzo se stvari iskompliciraju. Kad sagledaš sve probleme, još jedanput dobro razmisli o gore citiranom prijedlogu.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Ove od 6, 7 tkn ne želim uzimat jer su nikakve kvalitete a za skuplje nemam para.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Mane, prodaj taj diferencijal i kupi pravi multiplikator za malčer, s prijenosom 1:1,92.
Ostalo napravi sam
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Budemo malo popričali sa majstorom da vidimo njegovo mišljenje pa ćemo onda dalje.

Kako bi bilo da stavim reduktor od prikolice za sijeno SIP? Kakav je tamo omjer i jel dosta jak?

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Najbolji prijedlog dosad ti je original multiplikator a ja da ponovo radim bi stavio original jer uložiš dosta posla u to.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
da imate zadatak malcirat protupozarnu trasu
i da se zahtjeva malcirat 4m u jednom prohodu,
4 s jedne 4 s druge strane ograde...kako bi to radili?
Nema puno biljne mase (tj ima je malo), ali ima pokoji kamen...
Bi li to radili s jednim traktorom pa naprijed bocno cca 1.6m, a natrag 2.5m...ili sa nekakvim preklopnim 2x2 natrag?
 
Posljednje uređivanje:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Teško ti je to pitanje, kako izgleda trasa, kakav je teren? Imaš na youtube rješenja kako i australiji malčira sa ogromnim roto malčerom na sklapanje uz autocestu.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,985
Budemo malo popričali sa majstorom da vidimo njegovo mišljenje pa ćemo onda dalje.

Kako bi bilo da stavim reduktor od prikolice za sijeno SIP? Kakav je tamo omjer i jel dosta jak?

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
Reduktor(samo ime kaže reducira,tj.smanjuje i omjer je 2,5:1)a tebi treba ubrzanje 1:1,92 tj.multiplikator
Mislim da su ti kolege dali dobru sugestiju(mani se ćorava posla)kupi reduktor imaš na njuškalu i sa trokrakim već gotovim nožem,a ostalo napravi sam ako ti je već stalo do toga da bude homemade
Neke se stvari jednostavno ne isplati radit jer na kraju imaš gomilu utrošenog vremena,materijala i hrpu "smeća"
Nemoj ovo shvatit kao kritiku nego kao dobronamjerni savjet,ja prvi volim nešto kemijat i dati starim stvarima ne u pravu svrhu,ali u tvojem su slučaju kolege u pravu :drink:
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Teško ti je to pitanje, kako izgleda trasa, kakav je teren? Imaš na youtube rješenja kako i australiji malčira sa ogromnim roto malčerom na sklapanje uz autocestu.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk

trasa je kamenjar, relativno ravan, ali povremeno viri neki slobodni kamen.
to su velike hepove trafostanice.
Prijetelj to radi s 2 traktora, ali fali mu ljudi i kaze da bi isao na jedan.
Pitanje je moze li se ta kombinacija naprijed/natrag upravljat...meni to djeluje zahtjevno buduci da trasa nije savrsen pasnjak!
S druge strane veliki preklopni malcer 4m ne moze poslje koristit za nista drugo osim za to...
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517

Najnoviji postovi

Na vrh