• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
jedino ovaj zadnji...
ovo ostalo nije dobro!
Ovi gore helikopteri...nisu za di ima kamena...za njih mora bit ko za kosidbu sijena
A ovi dole su problem jer trazu i prenji, a onda moze ic i na kombinaciju...naprijed bocni 1.6m a natrah 2.5m.
Dilema je moze li se upravljat time uspjesno?!
Treba tu gledat dobro ispred, a treba imat i nekakvu sigurnost ako nesto naidje da se to iskomandira, izbjegne...
to njega muci
S druge strane nije lako drzat na oku ni 4m odiza...
Trakotr ima 120ks, to je ok za tako malu travnu masu
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
mi imamo na poslu zanone i nismo nesto zadovoljni
a za ivako velike malcere nije bitna samo snaga traktora tu mora biti i masa i dobra hidraulika za to nositi u transportu

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Trenutno fali ljudi ili je novac problem? Teren je u nagibu ili je sve ravno?
Čak i da se nađe malčer takvog zahvata traktor mora biti sposoban podignuti malčer od 4m a mislim da sa tim od 120Ks to neće biti tako lako.
Ovo je po meni najbolje rješenje samo mora biti jako robusno izveden.
https://www.youtube.com/watch?v=3CYy6KKKCBQ

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
To mi se cini jako neokretno i ako ima kakvih neravnina dosta zeznuto za radit s tim, za tak nekaj je puno bolje malcer na bubanj,
evo ovi ti netrebaju na prednji hidraulik, a i netreba ti biti ta marka, vecina proizvođača ima takav slicni model
http://www.orsigroup.it/dati/download/trinciatrici/maxim.pdf
https://www.inobrezice.com/hrv/malcer-profi-p.html
a i nevidim nekog problema da se stavi naprijed jedan i otraga nagibni, ne na ruci nego da ima samo nagib, moze se kontrolirati bez problema i korigirati ovisno o nagibu i preprekama
recimo ovakva kombinacija
http://www.nobili.com/it/cat_serie.php?ID=168
http://www.nobili.com/it/cat_serie.php?ID=165
samo za sve to bi trebal biti malo jaci traktor, barem 150ks, ino u podatcima kaze da za ovaj treba minimalna snaga 120 ks, a znamo da se oni uvijek ograde da se stroju nist ne dogodi, tak da je to realno za nekih 10% vise, a bilo bi pozeljno i malo jace uzeti od minimalnog
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Fali mu uvik ljudi za rucnu kosidbu.

Ovi nobili djeluju dobri!
Ja sam mu preporucija da naprid stavi bocni s nagibom...kao ovaj ovde...cisto radi hladnjaka, a nazad klasicni!
Onda sam promislija...ma sta ja znam o tome...idem vas pitat.
Sad meni je jos malo dilema...ko ce to upravljat?!
Da ti malceri imaju nekavu zastitu, da se podigne, barem na veci kamen, onda bi to bilo lakse...ovako...i ako vidis kamen, triba to odredit udaljenost naprid,reagirat...nisam pametan
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ma nema tu baš neke zaštite nego samo dobro oko i uho, dobra bi bila kombinacija ispred 2.2m i iza bočni 1.8m na traktoru cca 180ks i barem 5-6 t da se ne pati iako mislim da bi se lakše upravljalo bočnim ispred. Ako je baš zahtjevan teren onda se uzme šumski malčer kojem ne smeta pokoji kamen ili panj i ne brineš.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Ako to ima u planu na dugi rok, ja bi prvi prolaz napravio sa nekim profi teškim, da mu izmelje kamenje, onda može svakim.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
on to radi sad na nacin da idu 2 traktora, imaju radio medju sobom...i taj prvi uvik malo nadrlja, jer on prati ispred sebe, a buduci da je rijetka biljna masa...vidi i kad dojde nesto bocno, pa javi
Malceri su sa y nozima...i taj prvi ih promjeni dosta, ne znam koliko
traktori su mali vocari...neznam tocno...neki Same
Onda idu radnici i tucu rubno

meni pada sto ideja na pamet, ali jednostavno, nemozes ti to nekome namotirat poduzetniku na alat tek tako, jer oni nemaju zivaca za to stajanje, usavrsavanje...oni bi platili i da to radi od prve
Po meni se bi se moglo pola metra ispred malcera montirat nekava, kao vrata, kao ove lame sto imaju malceri da zadrzi masu u kucistu.
Na ta vrata bi se mogao montirat nekakav senzor, razvodnik...sto vec...koji bi autnomno podigao hidrauliku...i mislim da bi to radilo
e sad kako to napravit...to je sad vec prica za sebe

A bez takve zastite, ja mu ne znam rec...ostani na 2 traktora i radi tako
ili pribaci se na jedan traktor, bit ce ti, brze lakse, bolje...jer jednostavno ne znam moze li se drzat pod kontrolom 2 malcera u tim uvijetima
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Prvi prolaz mislim da jednom svake par godina izmelje trasu, ne da ide svaku rundu.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Daj mi reci jedan razlog zakaj nebi mogel radit sa dva malčera, prvo ako je dobar strojar i stroj je njegov pazit će ga, drugo ne juri 20 km/h da nebi mogao vidit kamen, panj ili nešto slično, pogotovo u rijetkoj travi, x ljudi radi tak sa dva malčera, a kaj se tiče zaštite svaki bočni ima neku zaštitu da se raskrene kad udari u kamen ili panj
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Pa koliko sam razumeo radi se o malčiranju jednih i istih površina kroz više sezona.

A obzirom na navedenu lokaciju (Dalmatinska Zagora) možemo bit sigurni da se radi o neobrađenom šumskom krčenom zemljištu s visokim prisustvom panjeva te živog i mrtvog kamenja.

Stoga sam i predložio da napravi kad se počne tim poslom priprema terena prolazom sa teškim malčerom koji izmelje kamenje, panjeve i slične prepreke i opasnosti.

A posle se prolazi sa velikim mašinama brže i jeftinije.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Tine napravljeno je to ima 30godina...to je hep infrastruktura, trafostanice i ostalo, nema on tu puno prostora...
Ako vi kazete da je to moguce komanirat, to je to sto sam dvojio!
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Tine napravljeno je to ima 30godina...to je hep infrastruktura, trafostanice i ostalo, nema on tu puno prostora...
Ako vi kazete da je to moguce komanirat, to je to sto sam dvojio!

Izvini, al mislim da si se tu nešto zakucao, pa ispada nerazumljivo.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
upravo tako , ako ima koncesiju ili ugovor na npr 10 godina ..isplati se teške freze da izvadi kamenje ili možda kombinirka da izravna teren .
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Krapinsko Zagorska zupanija ili neka bliža okolica trebam za balansiranje malčera.
INO Elite 190
Pogodio bio panj, pa lagano dobio. pa da sad prije sezone to izbalansiram....

Hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Mislim da bi prije trebalo izravnati cijev, pogledati jesu li svi čekići na broju, da koja ušica nije napuknuta...a tek onda (možda) balansirati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh