• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

4340

Iskusan lik
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
443
Za kukrozovinu y noževi da , ajde još nekak za šiblje ali sve ostalo i nije neka sreća . Na travi ostavljaju tragove crte . Prednost je najviše jer se puno lakše tjeraju od batića jer imaju puno manji otpor zraka .
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
U prosjeku Y noževi mogu bez problema do nekih 3 cm šikare, ali i zavisi veličina samog Y noža i konstrukcije stroja.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
https://www.youtube.com/watch?v=o3Tq-IvAE34
Evo jedan video moga Spearheada u poslu

Zadnji put sam zaboravio malo opisat.
3 su sekcije, bocne mogu raditi od -15 do 90, a zadnja moze ici solo, kao prednji ili straznji malcer.
Ulazna vrtnja je 540 a vrtnja rotora je 2200.
Dupli je plast na kucistu.
Ima 60 klatna po sekciji, postoji i automatka za rad sa sekcijama pojedinacno koja i prati dizanje krila...ali sam je ja skinuo jel sam imao problena s kontaktima.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Lp, ima li tko iskustva jer mi treba savjet....
Imam IMT549 i trebam malčer sa bočnim diskom za međurednu košnju nasada oraha i ljeske.
Gledam ponudu malčera INO BREŽICE model ELITE L + BDR.
Zanima me koju najveću širinu malčera modela ELITE L + BDR bi moj traktor mogao normalno tjerati.....
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Sa 160 budeš mogel, ako skineš BDR, odraditi i neki drugi posel (visoka gusta trava, kuruzniica, zaraslo u trenje i sl.) a sa širim samo dok trava ne poraste preko 25 cm i nije pregusta.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,241
Može on i sa 180cm ići nije to nikakav problem.
Ali ako trebaš samo za travu, kosilica sa bočnim diskom, ti je duplo jeftinije riješenje, ako pričamo o novom stroju.
I vodi računa o razmaku između redova u lijeski da pokosiš u dva prohoda da ti ne ostane malo na sredini pa da moraš ići tri puta
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Ma planiram uzet malčer batičar 160 cm INO BREŽICE model ELITE L + BDR.
E sad, prodavač tvrdi da da je meni za traktor imt 549 u vrh glave širina malčera 160 cm i još bočni disk.
Moj kolega ima ino malčer TFR 160 cm batičar,bez bočnog diska i pogoni ga zetorom od 50 Ks.I kaže da je ta širina za zekana taman.....kaže da je malčer ok i da je zadovoljan.
E sad mene interesira da li ima tko takvu kombinaciju malčer batičar 160 cm INO BREŽICE model ELITE L + BDR + imt 549, pa da kaže svoja iskustva u radu.
Ovo što se tiće razmaka, znam da bi bilo bolje da uzmem barem 190 cm širinu malčera + BD, ali mi prodavači tvrde da bi to bilo preveliko opterećenje za imt 549, i samom težinom stroja a i teško bi ga pogonio.......
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Ja sam sa mf 133 vrtio 160 malcer ali ne u prevelikoj i pregustoj travi...
Mislim da 190 plus ono sa strane nebi ni nosio 549 a kamoli vrtio jedino ako je travica ko na nogometnom igralištu

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Hrva,
ja uopće ne bi razmišljal o većem za taj traktor. Imam traktor 50 KS i malčer 155 cm. Sve radim na 540E, a travu i zapušteno uglavnom u trećoj ili četvrotj kalanoj radnoj brzini. Zna mi se dogoditi da, kod brzine 3 km/h, visoka gusta trava zaduši traktor, motor na okretajima za 540E isporučuje oko 43 KS. Dakle ponekad moram prešaltati u sporiju.

To kaj ti bu po sredini ostalo za još jedan prolaz je u tvojoj priči najmanje bitno. Ako ti bu to postalo jako bitno, kupil buš jači traktor i širi malčer. :)
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,241
Ta kombinacija sa 549 bi trebala ići bez problema.
Mi imamo već godinama takav ino samo bez diska pogoni ga Europard 45KS, za njega taj mulčer ne predstavlja nikakav problem.
Inače dobri mulčeri.
 

4340

Iskusan lik
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
443
Kaj se snage motora tiče to radi sigurno čak i širi jedino bi onda moglo bit problema za nošenje ovako sa 1.60 sigurno radi bez greške. Ino malčeri su ok ja kad sam kupovao malčer i oni su bili u opciji, ali samo sitnice su presudile u korist tehnosa.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
933
Može preporuka za malčer , malčiro bih 10 kj voćnjaka. Pogonio bi ga 60ks. Znači koji zahvat i koja marka jel površina je u planu se i povećat. Hvala na odgovorima.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,241
Čega voćnjak, kakav je razmak redova , i vjerovatno mislite i grane poslije rezidbe samljeti?
I ono naj bitnije za koliko para?
Nov ili polovan?
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
933
Šljiva i orah znači u obzir ulazi samo novi stroj i to sa batovima jer ovaj kao rotacioni imam i sad.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,241
Mi recimo imamo ino Elite 160cm, pogoni ga traktor od 45ks, sa 60 ks može bez problema i 190.
Za sada se dobro pokazao.
Ima raznih dobrih marki sad sve je pitanje para.
Znači recimo Ino, Berti, Zanon, vidim da hvale i Tehnosa, znači ni sa jadnom od tih i drugih poznatih marki nećete pogriješiti.
Znači bitno je da bude predviđen da melje grane, znači što robusnija izvedba to bolje,
to se vidi po težini, odgovarajuća širina, da se može zamaknuti u stranu i još je dobra stvar da ima vrata nekada dobro dođu
 

tale

Član
Tu od
13 Lip 2018
Poruka
75
Pozdrav svima. Dosao je na red i malčer sa čekićima. Molim preporuku;

Za ursus c335 mali
pretpostavljam da bi 145 cm bilo u redu
treba imati bočni mehanički posmak (ne vrijedi mi hidraulični zbog usre)
zadnja vrata
mora biti novi
za košnju šljivika itd

Para ima otprilike za kineski neki, gdje da tražim ponudu i što kupiti?
Unaprijed hvala svima na komentarima i preporukama, zauzvrat plaćam pivo kod sučića :drink:

Obisao sajam danas i na kraju dogovoren calopek 150 bez vrata i s nekim posmakom na sarafe. Nisam uspio naci nesto bolje pa eto nadam se da ce ovo biti u redu. Valjda ce ursus moci toliko siroko tjerati. U uzem izboru su bili i neki skuplji malceri drugih marki, ali ni jedan nema sve sto se trazi. Zato je odluka pala na najjeftinije.


Kak je to proslo?
Meni se ursus 335 muci sa roto malcerom od 160 + disk.
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
A piše 49 konja....ali po tezini i zahvatu 539 bi mu bilo knap!

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh