• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,014
To je isto kao da na jedan lanac na kraju staviš vijak i maticu,a na drugi staviš uteg od 1 kg i zavrtiš da vidiš učinak s jednim i drugim:icon_thumright:
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
]Fantastično!
Iznenađujuce da lanci mogu tako raditi bez "zvončića" na kraju da ne vijeruješ baš me zanima cijena.... i koliko veliki može biti jer je tu problem širina ako želiš zahvat od 2m onda je i 2m i više dubok dođe glomazan ovakav sa dva rotora bio bi idealan....

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,712
Zanimljivo je ovo s lancima, no to je vrlo grubo drobljenje, a ne sječkanje. Nakon ovoga bi trebalo proči s bubnjastim, da usitni masu.
Koliko znam, najveći je promjer 180. S dva rotora nebi bil toliko funkcionalan, jer nema mase lanaca (kratki su). Svi ovakvi "šumarski" su s jednim rotorom.

Zanimljivo je da čovjek nudi rotore s lancima posebno za postojeće malčere drugih proizvođača.
Vidjeh ga u živo u Gudovcu, ali nije me se dojmila izvedba. Kućište i, pogotovo, mjesto prihvata reduktora je prenježno izvedeno.
Pohvala je da ima jako dobru cijenu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Bilo bi dobro da ima neku zaštitu (zavjesice ili sl.) na traktorskoj strani. Bojim se da ovak može lako nastradati guma.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Mislim da ga ovaj na snimci tjera na 1100 ojretaja kardana.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,712
Nebi rekel. Ovi traktori na filmiću imaju samo 540/540E.
Vjerojatno samo puni gas.
A možda je u filmić malo ubrzan?
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Pa ako je multiplikator na stroju napravljen za 540 okretaja onda ga nema potrebe vrtit na tisuću. Motor ga duplo teže okreće a i obodna brzina lanca je prevelika pa to može imat čak i negativne strane.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Trebal bi zadnji valjak za malčer radne širine 1600 mm, a promjer valjka oko 160 mm. Zna li netko gdje nabaviti, a da nije preskupo. Može i rabljeno.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Jučer zovem prijatelja da posudim malčer imam debele ambrozije.
I izjava dana da malčer nesmije ambroziju malčirat da odu remeni pa čemu onda služi.
Radi se o geo malčeru znači vjerojatno je prdnuo u ambroziji.
A niš danas ću gramipa posudit


host images free free pic upload
 
Posljednje uređivanje:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Moguće je da je malčeru teže, jer je sirova ambrozija žilava.
Ali to nije opravdanje ako i ti njemu posuđuješ svoje.
Može se u ambroziji ići sporije.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
1 pomoćnom smo išli s gramipom ide dobro ali na pola parcele ulje pomalo na odušak.
Pa sad se hladi velika je preko metra .
A kineski geo nemože ništa veli da je spalio remenje odmah.
To je to kupiš loš stroj i što vrijedi .
Još gledam gramip ima comer getribu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ova je 1.50 visine i gramip ide al se pregrijao na oduške je dizao ulje pa sam stao.
A tamo se radilo o geo zelenom malčeru .
A hvalio se da je jeftino prošao i eto mu jeftinoće nemože geo od 220 ništa ambroziji s zekanom 6340
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ne može se multiplikator bez razloga pregrijavati, mora i motor to osjetiti jer u protivnome nešto ne štima. Firme koje malčiraju uslužno ne plaćaju strojare da bi hladili malčere po lijepom vremenu.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Može se grijati može i bacati malo ulja na odušak nesmije ulje "zakuhati" a i svi ovi komercijalni malceri nisu baš napravljeni da rade 4-5 sati u komadu

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,014
To ti je ista stvar kao roto malčer,samo što glavas lancima stoji okomito,a ne vodoravno :icon_biggrin:
 

Najnoviji postovi

Na vrh