• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Može se grijati može i bacati malo ulja na odušak nesmije ulje "zakuhati" a i svi ovi komercijalni malceri nisu baš napravljeni da rade 4-5 sati u komadu

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk

Bacio je dosta fleka na njemu 15 cm ...
Motor šta se tiče 90 negdje do 100 1 pomoćna i gas al fergo se neda .
Malčer nije moj pa nedaj bože .
Getriba vruća za dirat tako da po meni i taj gramip nije neki stroj.
Dode 17 tisuća kuna u auto horvatu 1.40 širine
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Normalno je da pljune malo ulja a ne i da vrije i pljuska van.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Malo po malo i ko zna jel ima na kraju ulja nije moj stroj kad je poceo slinit stao sam .
Jer je krenulo slinit i pomalo curit
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Koju marku malcera bi preporucili za malciranje polja, njive kod stavljanja buca u redove, kuriznice manje sikare i sl.. Da nije preskupo a opet da nije ni lose.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ovisi koju površinu imaš gramip nije loš prema kinezima razlika dan i noć.
Ino je bolji vjerojatno ću njega kupit
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Temperaturu multiplikatora na mojem malčeru je bila 71 stupanj ljetos stim da sam se vozil sa njive do doma kojih 10 min vjerovatno je u radu bila i preko 80 i to je normalno . Multiplikatori se i inače griju jače od reduktora .
Ulje na odušak može bacat jer ga ima previše ili je već jako loše pa se pjeni i onda curi .
gramip nije loš malčer ima ga moj kolega i stvarno svašta sa njim radi i nema nikakvih problema ima gs 55 k 180 radi sa zetor cristal 8045 i stvarno ga ne štedi .
Nik 96 nije ti loš ni gramip , mega metal su isto ok napravljeni , tehnos i ino to su strojevi za ok cijenu a nisu uopće loši .
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
Ja sam svojim gramipom prezadovoljan, stukli smo oko 50 rali nista jos nista dirao na njemu, osim ulje promjenio
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Cca 5 ha godisnje, vise manje kako kada razmisljao sam o gramipu, megametalu i panex agm za sada
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
A kako bi se ponasao pannex agm, on je cijenom trenutno najprihvatljiviji
Ako si normalan na traktoru, a ne nekvi divljak služil bu te godinama. Ima nekih nedostataka oko zadnjih vrata i valjka, ali cijena opravdava sitne nedostatke koje rešiš doma sa flexom i bušilicom. Iwanho ti ga ima.

Poslano sa mog Lenovo K10a40 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Sve to je al malčer je stroj na kojem ne treba uštedit koju kunu.
Npr Geo zeleni i gramip jede ga.
Nov malčer remeni su odmah se razletili.
A pogotovo kad kupiš pa negdje ima i šiba šikare svega.
Dobro dođe s tim jeftinim zaboravi na to
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Ako si normalan na traktoru, a ne nekvi divljak služil bu te godinama. Ima nekih nedostataka oko zadnjih vrata i valjka, ali cijena opravdava sitne nedostatke koje rešiš doma sa flexom i bušilicom. Iwanho ti ga ima.

Poslano sa mog Lenovo K10a40 koristeći Tapatalk

Meni je bitno da mogu normalno pomlacat travu iza buca, polje i eventualno kuruznicu ili neku manju sikaru ako bi uzeo koju zapustenu njivu nista ekstremnije. Kad ima svoj stroj i imas s cim radit onda je to to rade neki slabiji stoj pa polako odradit nego se mucit i molit nekoga da napravi i posudi a trenutno 15000 i vise tkn mi je previse mada mi se gramip jako svida i bio bi mi super za moje potrebe.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kupi i ne žali, za tvoje potrebe je i više nego isplativ. I ja si planiram uzeti najvjerojatnije za mog ursusa tog 145 iz panexa, jer mi je 1000€ čisto prihvatljiva cjena za moje potrebe.

Poslano sa mog Lenovo K10a40 koristeći Tapatalk
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Kupi i ne žali, za tvoje potrebe je i više nego isplativ. I ja si planiram uzeti najvjerojatnije za mog ursusa tog 145 iz panexa, jer mi je 1000€ čisto prihvatljiva cjena za moje potrebe.

Poslano sa mog Lenovo K10a40 koristeći Tapatalk

Ja cu vjerojatno uzet 175. Sad imam nesto malo za pomalcat pa ce nekako 533 izdrzat a do proljeca bi uzeo neki 60 ks traktor pa bi to onda on terao
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Panex malčeri su dobri.Tu nećeš fulati ništa,tko god ga ima je zadovoljan.Ja sam radio sa istim u par navrata i nemam niti jednu primjedbu.Geo je dosta loš i slab,remenje proklizava i getribe se jako griju.Ima čovjek tu tog Geo i stalno nešto dograđuje po njemu.A panexa tko god je kupio samo radi sa njim i sprema ga na kraju posla.Nikakvih problema sa njima a i rade odlično u svemu.Netko je napisao da je ambrozija teška za malčirati a susjed je malčirao ambroziju visine prednje haube na imt 560 pa ju je samljeo sa panexom da se nije niti vidjelo o kojoj se travi radilo
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Ono sta ja radim sa Panexom granici sa zdravom pameti i nista mu nije, smalcirano hrpe sikare stare 20 godina, trave, kamenja, putevs, kanala, usitnjavano granje, malcirani sitniji panjevi a o glupostims da nepricam.... spaljeno jedno remenje i sto sam prepravio otraga da sada ima vrata... to je stroj kojeg zakacis, radis i otkacis....
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Zoki,
koliko su pomogla zadnja vrata? Kak utjeću na izgled pomalčiranog, posebno kuruznice?
Nisam zadovoljan sa zadnjim valjkom, premalog je promjera i na krivom mjestu. Trenutno se dvoumim jel zamijeniti zadnji valjak ili izrezati vrata. S obzirom na to da moj ima jednak zadnji valjak kao Panex, a čini mi se i na istom mjestu u odnosu na rotor i kućište, jako bi mi dobro došla informacija o učinku zadnjih vratiju.
Zoki, može li koja fotka zadnjih vratiju i dimenzijama istih.

Moj Mateng je sličan Panexu, ima hidraulični pomak koji u voćnjaku i uz jarke zlata vrijedi. Čini mi se da je sa svojih 345 kg teži od Panexa (ne zna njegovu težinu), ali je onda kad sam kupoval bil nekih 40-50% financijski teži od Panexa bez hidrauličnog pomaka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh