• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Perna

Novi član
Tu od
7 Sij 2020
Poruka
10
Poštovani,
pošto planiram kupovati malčer, a nemam iskustva u radu sa njim,, molio bih iz Vašeg iskustva sugestije koji izabrati.
Traktor je ZETOR 4711 ali nije baš u najboljem stanju pa sam izbor suzio na maksimalnu širinu radne površine 135 centimetara. Koristio bih ga za košenje nekadašnjih pašnjaka koji nisu zeleni tepih ali nisu ni šikara. Također je i financijska mogućnost sužena na maksimalnih 10 000 kuna!
Molim i za sugestiju da li izabrati čekiće ili y noževe jer 95% se radi o košnji trave od niske do 60-ak cm.
Dostavljam linkove
Malčer BOWELL - Medium 135 cm - NOVO - GARANCIJA sa kardanom!
MALČER SERIJA NOVA - A 135 cm ! SA KARDANOM i POMAKOM ! ZADNJA VRATA !
MALČER 125 cm - AKCIJA!!!
Malčer – batičar MBL | Strojarstvo Čalopek
Malčer Dabaki BEM - 120
Malčeri 105 – 220 cm • PanexAGM.com
Malčeri LAGANI 95-155 cm • PanexAGM.com
http://www.megametal.hr/wp-content/uploads/2018/10/um-hr.pdf

unapred zahvalan
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Kak sam napisao nisam ih vidio u radu niti sam se interesirao za njih..
Kolega Perna- da li malčer mora biti novi ili?
Jedan poznanik tjera sa ursusom 355 2.2m malčer bez problema..malčira travu kao što ti pišeš...
Ja bih na tvom mjestu išao na 180cm.
Ako imaš od nekoga posuditi isprobati bilo bi odlično..
Kum sa 539 i 160cm radi u nasadu borovnica..isto trave se riješava...
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
915
Perna, gledaj nešta oko 160 cm totije optimalno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Ovaj Dabaki ti baš i nije za travu, pogotovo ne zelenu.
Dobar je u šikari, suhoj travi i sl.
Ima ga jedan poznanik i to mi je rekao baš neki dan kad sam bio kod njega.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
ovog od Horvata sam uzeo pred točno godinu dana, međutim uzeo sam od 175...
taj ima 4 remena i ja ga tjeram sa malim vladimircem...nema nikakvog preopterećivanja malčera i traktora...tak da ne vidim zakaj bi na jačeg zekonju stavljal manji malčer...i ovi manji imaju po tri remena, tak da glasam za većeg...
mana mu je da kad ima puno trave zaštopa ona vrata otraga, al digneš ih na lanac (ne na ono kaj su kinezi predvidili, nego zavežeš lanac po domaći) i sve ode van...

stukal je oko 15 rali, uz redovito podmazivanje nije bilo nikakvih problema...čak su i batići ok, a brije do zemlje...
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Čestitam, super izgleda, želim ti puno sreče u radu s malčerom.
 

Perna

Novi član
Tu od
7 Sij 2020
Poruka
10
Prijatelji, suzio sam izbor malčera.
U dilemi sam da li uzeti
ili
Što se tiče prvoga išao bih na 130 cm, a drugi je 135 cm
Ima li neko iskustva sa firmom Čalopek iz Nedelišća jer kažu da je kompletna proizvodnja njihova, za razliku od ovoga drugoga (Auto Horvat Draganići koji prodaju malčer proizveden u Kini po licenci iz Danske.
Performanse su slične.
Unapred zahvalan!
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Kupio bi malčer na ruci 125 cm radnog zahvata.Nema ih baš puno te mjere.Cijena do 15000kn.
panex
dabaki
geo
Ako ko zna za još kojeg proizvođača kod nas nek napiše i koji bi od ova tri bio najbolji
 

Lavanderman

Novi član
Tu od
24 Sij 2020
Poruka
2
Pozdrav ekipa! Drago mi je da sam naišla na ovaj forum jer već neko vrijeme istražujem i nikako naći pravo riješenje. Imam Yanmarov traktor od 15 ks i treba mi odgovarajući malčer širine 100 cm za održavanje nasada i voćnjaka. Imate li prijedloge ili ideje koje marke (linkove?) pa da prodaju tako male malčere. Već sam pogledala deleksove lince 100, i APE 100 ali oni su za traktore od 15 ks što je meni na knap te se bojim da će mu biti preteški...
Zahvalna na svakoj informaciji....
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
15 ks za širinu 100 cm je skoro na knap,kakav malčer tražiš?
Imaš one roto kao vrtna kosilica,za travu je čisto ok,ili onaj "pravi" sa rotorom sa čekićima ili nozevima
Moraš dati više podataka,da li je visoka trava,niska trava,ima li kamenja,puno je tu nepoznanica
Potraži na njuškalu,tek toliko da vidiš šta bi ti moglo biti odgovarajuće pa ćemo pomoći
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Ako ti je bitna širina od 100 cm onda pokušaj naći neki sličan ovome jer se puno lakše vrti sa dva rotora
Jer je 15 ks dosta malo,a neznam i koliko imaš okretaja na izlazu kardana,jer ovi što su predviđeni za traktore su predviđeni za 540 okr.kardana,ako imaš veće okr.gušit će traktor i brzina može biti kritična,a ako je manje ništa od košnje
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Može i klasični malčer ne mora roto bit, imaš lakše verzije sa Y noževima za travu bolje nego batići...metar radne širine Y noževi...marka geo ili cortese,ima i panex agm...
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Koja širina malčera najbolje odgovara za malčiranje tri reda kukuruza? Iz nekog vašeg iskustva... I kolko su bitni protunoževi za malčiranje kukuruzovine?
Redovi su na 70.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
250 najmanje.... 180 je taman za dva reda te da pokriva kotače i malo preklapanja...
 
Na vrh