• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Screenshot_2020-03-08-20-53-27.png
Ima li tko ovakav malčer sa 1,5kg čekićim kako se ponaša malčer sa njima do kojeg promjera dere guduru.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Misliš ga otraga okrenuti tak da mu je ulazna strana u rikverc smjeru (znači, otraga ga vezati tak da je kvačen na mjesta za prednju hidrauliku)?
Problem bi mogel biti u krivom smjeru vrtnje kardana, i malčer se uopće nebi ni zavrtil ("kardanska sklopka sa slobodnim hodom"). U tom bi slučaju trebalo zaokrenuti multiplikator za 180°.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Baš nema nitko ovakav sličan malčer.

Ima kolega veli da zadovoljn.

Misliš ga otraga okrenuti tak da mu je ulazna strana u rikverc smjeru (znači, otraga ga vezati tak da je kvačen na mjesta za prednju hidrauliku)?
Problem bi mogel biti u krivom smjeru vrtnje kardana, i malčer se uopće nebi ni zavrtil ("kardanska sklopka sa slobodnim hodom"). U tom bi slučaju trebalo zaokrenuti multiplikator za 180°.

Znaci ako se zarotira za 180° oko izlazne osi za remenicu da bi islo onda otraga s kopčanjem za prednju stranu?
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Misliš ga otraga okrenuti tak da mu je ulazna strana u rikverc smjeru (znači, otraga ga vezati tak da je kvačen na mjesta za prednju hidrauliku)?
Problem bi mogel biti u krivom smjeru vrtnje kardana, i malčer se uopće nebi ni zavrtil ("kardanska sklopka sa slobodnim hodom"). U tom bi slučaju trebalo zaokrenuti multiplikator za 180°.
Da tako sam mislio, znaci nista od toga.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Zakaj ništa od toga? Rekoh ti rješenje. No, onda ako ga hoćeš koristiti iza traktora, opet treba okrenuti multiplikator. Postoje i multiplikatori kojima je svejedno kam se vrte, ali treba takvoga naručiti (ima dva ulazna zuupčanika i dvije frajlauf spojke - raspravljalo se o tome, a ima gla član @4340).
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Onda getribu okrenuti svaki put okretati ako sam dobro shvatio. Mislio sam da se to moze samo zakopcati pa malciras.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Može, ako naručiš takvu getribu na malčeru kao kolega @4340 :)
Ili zakvačiš malčer naprijed i imaš prednji kardan s 540...a ako nemaš, mijenjaš remenice ;)

Posla u svakom slučaju...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Iskreno, ne znam kak iznutra izgleda ta kutna getriba, no možda bi se mogel dodati još jedan zupčanik (ako ima dijelova).
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Pise da je comer getriba pa bi trebalo biti dijelova ali nisam ja majstor tako da bude dobar i ovako 😁
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Ovako to izgleda. Uglavnom vrhunska stvar samo treba imat reverzer na traktoru. Revizibilni multiplikator je na tehnosu dodatna oprema.
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
E to je posao, budem okrenuo getribu pa cu vidjeti kako ce to ici, cini mi se da je 560 malo brz u rikverc za malcirati
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Probaj ga za početak priključiti ovak kak je i lagano zavrtjeti da vidiš kaj se događa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh