• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Zerve

Novi član
Tu od
26 Lip 2020
Poruka
9
Pozdrav, u planu je kupnja malcera pa mi je za oko zapao cortese k2 180 ali mi se nekako cini malo 3 remena na 175cm radne sirine. Ako moze koji savjet sto kupiti. Traktor 55ks i malciralo bi se koja zapustena parcela, kukuruzovina itd

 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ako je sve dobro konstruirano po pitanju prijenosa snage, 3 remena su dovoljna i za traktor 80 ks.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,540
Ja ga imam ali 225 sa četiri remena, ako ja mogu malčirati sa Ursusom C 355 budeš mogel i ti sa 175 pjeval. Što ne uzmeš onog od 200 ili 205 ako nije velika razlina u cijeni. Naravno nemogu letjeti po polju ali odradi, inače malčiram sa holandom T 5060
 

Zerve

Novi član
Tu od
26 Lip 2020
Poruka
9
Pa nekako me je strah da bude to previse za tu jacinu traktora, nedavno sam malcirao sa deutzom 5206 i malcerom stark 155 parcelu koja nije bila obradivana valjda 20 godina i bome su pjevali i traktor a i malcer.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,540
Je a kaj bi vi htjeli par godina pustara i vi bi da preletite ko lastavica, bitno da napravite posal jel bu to pol vure prije i poslije tak svejedno
 

Zerve

Novi član
Tu od
26 Lip 2020
Poruka
9
Bila je prva spora i jos sam morao na kuplung nekad zastati jer je bilo previse mase. Ja ne trazim da letim po njivi nego neku optimalnu sirinu za tu snagu jer necu ubijati traktor. Dvoumim se izmedu ovog cortese i Ino elite open, ali Ino je u dimenziji 160 i 190 pa sam ipak vise za cortese koji je 175.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Bila je prva spora i jos sam morao na kuplung nekad zastati jer je bilo previse mase. Ja ne trazim da letim po njivi nego neku optimalnu sirinu za tu snagu jer necu ubijati traktor. Dvoumim se izmedu ovog cortese i Ino elite open, ali Ino je u dimenziji 160 i 190 pa sam ipak vise za cortese koji je 175.
Zato što je loš malčer.
Pa nema protok. Mislim da je cortese bolji od ina ali i njega ima puno vrsta
 

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Ima ko iskustva s kralj ing agro forest malcera s lancima? Kak su se pokazali?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,338
Zna možda netko kolike snage bi trebao biti hidromotor za tjerat kranski malčer radne širine cca 50-60 cm, znači ništa profi, za svoje potrebe malo pored puta i takve stvari, šikare i draće bez drveća? Nošen bi bio na utovarivaču za gnoj i to bi sve ostalo kako je a za njega bi išla posebna pumpa, rezervoar i hidromotor samo za pogon malčera.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
To mora biti i traktor koji bude nosil utovarivač v zraku, rastegnutu ruku, i još možda 200 kil težine na vrhu..
Mislim si da 445 to nebude mogel
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,338
Nebi ni ja to s njim tjeral, to bi možda bil projekt sa susjedom, on ima agroplus 70, a moj bi bil stroj. Tak da bi si očistili kraj parcela gdje nije baš pristup za traktor, a i nebi to radili u hodu ko oni komunalni, za svoje potrebe stanem, spustim i odradim. To je bila ideja al mi se čini da bi mogla biti skupa realizacija, da bi bilo jeftinije uzeti onaj malčer samo s bočnim pomakom.
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Zdravo. Ima jedna varianta mulcara na hidravlickoj ruki. I onda zakretanje glave 90 stupnjeva za breg in 60 stupnjeva za jarek
 

Prilozi

  • 5054052.jpg
    5054052.jpg
    43.6 KB · Pregleda: 27

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,338
Znam za to, al mi trenutno ne trebaju dva malčera, takav i obični. Iako mi je žao što nisam ga kupio kad sam kupovao običnog, nažalost nisu financije dopuštale a ne dopuštaju baš ni sad dok ne riješim po kući.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Molio bih tko ima ino L 130 malčer, treba mi informacija koliko bi on išao sa strane traktora, moj ursus ima 160 cm širinu...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Izmjerio bi ti preciznije ali ne mogu pomaknut kopcanje posto ga nisam micao godinu dana.
Ako je i nesto manje lako na spanerima zamaknes jos malo.
Meni je vanjski trag cca 2 metra pa sam ga dobio zamicanjem i spanerima da mi pokriva trag traktora.
Ako se sjetim sutra po danu jos jednom premjerim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh