• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,943
Hvala mladiću na videu 👌😀
Eto još jedna stavka, više kao luksuz nego nešto od presudne važnosti.
Lajtunge sam za probu stavil te stare od zmaja. Budem složil nove, pa ih dam naprešati i zmontiram..
Prezadovoljan sam kak je ispalo, dok su otvorena čak ni ne vibriraju nešto previše, jedino su mi malo prebrza. Cilindri imaju prigušnice v niplinima, al očito bi moral još negdi malo prigušiti..
Sve u svemu, bitno da funkcionira 🙂🛠️🛠️
 

Prilozi

  • 20221015_110048.jpg
    20221015_110048.jpg
    48.1 KB · Pregleda: 63
  • 20221015_110056.jpg
    20221015_110056.jpg
    60.1 KB · Pregleda: 63
  • 20221015_110100.jpg
    20221015_110100.jpg
    54.2 KB · Pregleda: 63

thas

Novi član
Tu od
16 Stu 2018
Poruka
7
Pozzz!
U planu imam kupnju malčera i u užem krugu su Čalopek MBR1700 i Megamatel MU180.
Ima li tko iskustva sa navedenim malčerima?

Lp!
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Mene zanimaju marke malčera koje su kvalitetne, dijelovi itd? Pa da vidim da li ima polovnih po oglasima a i novih i kako se kreću cijene.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,933
Najprije si moraš odgovoriti: koliko širok (ovisi o konjicima traktora), onda kakav malčer (helikopterski), onda kakvi noževi, onda želiš li pomak (ručni ili hidraulički), onda koliko love, onda što želiš mlatiti, onda......
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Što se tiče mlačenja isti bi mlatio travu ali imam i zapuštene terene pa bi mlatio i bujad. Što se tiče konja rang bi bio od 20 do 50 konja, znači i manji i malo veći. Trebao bi imati čekiće. Što se tiče pomaka nemam iskustvo pa mogu biti oba dva. Što se tiče love vjerojatno negdje do 10 tisuća kn.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,669
Da nije popucan, da je kolko tolko u balansu, stanje noževa/batova, probaj cimati vratilo kardana da vidiš getribu da nema lufta....
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Na što treba paziti pri kupovini polovnog malčera?
Ako ga možeš upaliti, prilikom gašenja pratis remenicu, ako ona "šlaga" znači da je rotor svinut. Da bi se to ispeavilo treba ga skidati i nositi na obradu.

Pogledaj ima li pukotina, dodatnih ukrucenja i sl. Isto tako baci pogled na rotor, ako vidiš u sredini uteg, onda je isto tako vrlo vjerojatno svinut rotor, jer ljudi su znali tako stavljati u udubinu misleći da će kompenzirati grešku...
 

Scukaf

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
110
Što se tiče mlačenja isti bi mlatio travu ali imam i zapuštene terene pa bi mlatio i bujad. Što se tiče konja rang bi bio od 20 do 50 konja, znači i manji i malo veći. Trebao bi imati čekiće. Što se tiče pomaka nemam iskustvo pa mogu biti oba dva. Što se tiče love vjerojatno negdje do 10 tisuća kn.
Ako želiš, ja ti imam Nova 155 (kupljen u AutoHorvatu 2019.) koji mislim prodavati jer mi treba veći. Ako želiš, možemo se čuti pa ti javim detalje.
 

Scukaf

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
110
^^ a što se tiče mojeg gornejg posta, u dilemi sam. Maschio Girrafa ili Cortese CDA (oba malčera na ruci). Znam da je Maschio - mercedes (tak i košta 🙃), ali vidio sam da i Cortese dosta hvale. Na kraju krajeva, nije nekakava prevelika razlika u cijeni pa me zanima jer se niti sam ne mogu odlučiti...
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
^^ a što se tiče mojeg gornejg posta, u dilemi sam. Maschio Girrafa ili Cortese CDA (oba malčera na ruci). Znam da je Maschio - mercedes (tak i košta 🙃), ali vidio sam da i Cortese dosta hvale. Na kraju krajeva, nije nekakava prevelika razlika u cijeni pa me zanima jer se niti sam ne mogu odlučiti...
Jedan od cortese malcera. Pogledajte koliko ima originalnih utega, i na kojim pozicijama. Ovakve stvari se ne smiju događati...
 

Prilozi

  • 20220726_142326.jpg
    20220726_142326.jpg
    70.6 KB · Pregleda: 67

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886

Scukaf

Imam već nešto u planu tako da za sada ništa a i nije mi hitno. Moguće je da i kupim novi. Tek krećem sa operacijom malčer tako da još ima vremena za kupovinu.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Ja imam maschio giraffa,već 3 godine,rabljenu sam kupio,100ha sam izmalčirao,što čička,što amorfe,što šikara i kuruzovine..
Ležaj na valjku je otišao,mojom krivicom,jer ako nema mazalice ne znači da netreba podmazivati(starom vlasniku izgleda ispala,ili je zaboravio staviti ako ju je mijenjao) i to je to.
Prije svakog rada sa malčerom,podmazujem sve i to je to.
Sad sam nedavno križ kardana mijenjao što je došao sa malčerom,još je moglo voziti tako,ali nisam htio riskirati.
Ako ću kupovati malčer(valjda bude i to),bit će maschio ali onaj najveći iz giraffa serije.
 

djutrisa

Novi član
Tu od
18 Lip 2015
Poruka
4
^^ a što se tiče mojeg gornejg posta, u dilemi sam. Maschio Girrafa ili Cortese CDA (oba malčera na ruci). Znam da je Maschio - mercedes (tak i košta 🙃), ali vidio sam da i Cortese dosta hvale. Na kraju krajeva, nije nekakava prevelika razlika u cijeni pa me zanima jer se niti sam ne mogu odlučiti...
Pogledai i tierre tcl, ja imam tcl 180 super, i malcer je top
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,933
Kad bih kupovao...
Ok, hoću žirafu! Gledao bih da su dijelovi najjednostavniji i za kupiti i za napraviti/popraviti, da ne bude neka specijalna izvedba ili konstrukcija!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh