• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Vecer. Ima ko sumski malcer tipa cekicar? Nema batova, ima zube fiksno prisarafljene na nosace, a nosace na rotor privarene.
Koliko okretaja ima ovakav rotor?
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,139
Neznam kakav je taj al onaj s vratima jako loše radi.
Sad cijene su smješne pa ako nemaš puno .
Svatko kupuje koliko radi stroj
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Željac, pošto si ti glavni kritičar i nikad ništa ne valja, dobar početak bi bio kad bi počeo pisat konkretne razloge jer ovako nema smisla, javljas se prvi samo da možeš reć ništa ne valja, a za tih njegovim 30 sati dobar mu je i onaj koji trese...
Punac ima takav od 105 i dobro radi čak mi se sviđa sta su cekici manji nego na mome jer bolje travu odradi...

Puknuti...vrata se otvaraju kad imas velike želje za širokim malčerom a malo konja pod haubom pa da ne guši traktor masa odmah leti van u vidno većim komadima
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,139
Željac, pošto si ti glavni kritičar i nikad ništa ne valja, dobar početak bi bio kad bi počeo pisat konkretne razloge jer ovako nema smisla, javljas se prvi samo da možeš reć ništa ne valja, a za tih njegovim 30 sati dobar mu je i onaj koji trese...
Punac ima takav od 105 i dobro radi čak mi se sviđa sta su cekici manji nego na mome jer bolje travu odradi...

Puknuti...vrata se otvaraju kad imas velike želje za širokim malčerom a malo konja pod haubom pa da ne guši traktor masa odmah leti van u vidno većim komadima
Ja sam napisao zašto ne valja s vratima onaj samo brljavi.
Sve raščupano iza .
Ja bi radje mega metal uzeo bolji je puno.
Čovjek malčira kuruzovinu i na kraju zapali jer taj malčer nije dobro odradio.
Sad ima nas svakakvih zato nam je poljoprivreda tu gdje je jer je sve vama dobro.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Samo zatvori vrata i stvar riješena.

I ja sam trazil s vratima ali nije išlo..kad sam počel delati odmah ti je jesno sa su vrata višak..

Zagovarati vrata samo zato jer je više bolje mogu samo oni koji nisu nikad probali malčati.


Malčati kuruznicu s otvorenm vratima je ko su je divlje svinje pogazile

 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
291
Meni treba samo za ocistiti njive koje vise ne obradjem. I doma za travu jedan dio. A na njivama je ionak djetelina. Tak da mislim da za to bi bilo dobro. Jedino mozda bi bili bolji y nozevi umjesto batica. Mozda se i varam. Do sad sam znao posudit Feria isto 155 i ima Y i super odradi posao.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,945
Pa nisu vrata bitna kak malčer malčira. Al po meni bolje ih je imati nego nemati 👌
Pogledajte dal ti kinezi uopće imaju kontranoževe u kučištu? INO recimo ima, i to čak 2 reda mi se čini.. Nadalje razmještaj, broj i vrsta batova su također bitni.
A ne tamo neka vrata 😅
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,364
Ako vrata guše masu onda je masa sutnija. Tada se konbinuje i brzina kretanja traktora. Naravno nekad netreba vrata, ako je dobra brzina I masa bude propisno sitna. 20211009_170322.jpg
Na ovoj varijanti jedna lola otkinuo ovaj bočni lim stranicu i kaže neće da melje kuruzovinu. Naravno kad više nemože mljeti već samo kosi. Kažem zašto hvali stranica, on da brže idem. Vratim ja stranicu ono super sitno ali on nezadovoljan kaže pa ja sad nemogu goniti tri reda i ići trećom (zetor).
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,675
Ja sam napisao zašto ne valja s vratima onaj samo brljavi.
Sve raščupano iza .
Ja bi radje mega metal uzeo bolji je puno.
Čovjek malčira kuruzovinu i na kraju zapali jer taj malčer nije dobro odradio.
Sad ima nas svakakvih zato nam je poljoprivreda tu gdje je jer je sve vama dobro.
A možda malčer treba i podesiti :unsure: , ponekad i počistiti....ko zna kaj je taj čovjek radil s tim malčerom. A da zna kaj radi, ne bi palil na zemlji ništa.
Ja npr. kukuružinje malčiram s otvorenim vratima, zato da sam brži. Nije mi bitno da ga usitni u piljevinu, jer kad mi je plug nariktan, ne štopa mi se pa i da nije uopće pomalčirano. Ali malčiram zato da se stabljike kuruze razbiju i da lakše i brže trunu u zemlji.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dali se ovo isplati kupiti? Imaju sad neku posebnu ponudu kao. I cijena nije losa s kardanom. Malo je jedino kaj nema zadnja vrata. Kaj mislite o tome?

Za moj ukus je prelagan.
No ako buš umjesto 1-2 put, godišnje malčiral 3-4 put, oddelal bu posel ok. Vrata su po mojem mišljenju veliki plus, baš kao i bočni hidraulčni pomak. Kad trebaš koristiš, kad ne trebaš ne koristiš. Sam trebaš procijeniti koliko ti svaki od ta 2 dodatka vrijedi i kak često buš održaval površine.
 

Najnoviji postovi

Na vrh