• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kaj to znaci da malcer koje se hvata naprijed i iza nema onu frajluft getribu.?.treba frajluft kardan
 

azleen

Novi član
Tu od
26 Ožu 2023
Poruka
2
Pozdrav svima...novi sam ovdje i molio bih pomoć pri odabiru malčera...
Nakon nekog vremena istraživanja sam odustao od kineza i skupljih varijanti te izbor sam suzio na sljedeće malčere:
-mega ing 150
- mega metal 150
- tehnos 150

Malčer mi je potreban za voćnjak, a traktor je hittner 40ks.

Koji biste od navedenih preporučili?
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,039
Gledao sam mega ing na sajmu i čini mi se ok. Gazda kaže skf ležajevi i sve što ide.

Imam njihov roto malčer i super sam zadovoljan.
 

azleen

Novi član
Tu od
26 Ožu 2023
Poruka
2
i ja isto sa sajma danas pa na forum a konzultacije :)...isto je i meni gazda rekao, ali opet svatko svoga konja hvali :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,039
A gle. Ja ti mogu reći da je to malčer s podrškom. Znači on stoji iza svog proizvoda. Bolje i tako pa direktno od njega uzeti nego preko treće ruke. Barem po meni.

Korektan je što se tiče svega. Barem meni i po mojem iskustvu.
 

Scukaf

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
110
Do koje debljine može malčirati? Jesi zadovoljan sa Armatracom?
Nisam još forsirao malčer da ga mogu istestirati do koje max debljine ide, ali pouzdano znam da 5-6 cm može. Naravno nije šumarski malčer da konstantno može cijelom širinom tak nešto drobiti.

Što se tiče Armatraca, traktor nije loš, ima Bogu hvala dosta snage, no mene najviše smeta nedovoljno dobra zvučna izoliranost.

Tehnos ima u ponudi i reverzebilni reduktor. Naravno, košta nešto više neg obični ali... Po meni puno bolje rješenje neg kad je na prednjoj strani traktora pa sva prašina i smeće ulazi u kiler i štopa ga. Jedino, cijeli dan biti okrenut i gledati unatrag je veći problem.
Tako je, ovo je reverzibilni reduktor. Smjer kardana je uvijek isti, a čekići se uvijek vrte u pravu stranu :)

Što se tiče gledanja u rikverc, jbg, naviko sam. Nije da je baš user friendly, malo te boli rame, vrat... nekoliko dana i tak... ali zdura se sve kad znaš da poslije obavljenog posla lova sjedne :cool:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Multiplikator ima dva zupčanika na ulaznom vratilu s frajlaufom, a standardni ima jednoga.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,139
Pozdrav svima...novi sam ovdje i molio bih pomoć pri odabiru malčera...
Nakon nekog vremena istraživanja sam odustao od kineza i skupljih varijanti te izbor sam suzio na sljedeće malčere:
-mega ing 150
- mega metal 150
- tehnos 150

Malčer mi je potreban za voćnjak, a traktor je hittner 40ks.

Koji biste od navedenih preporučili?
Megametal
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Ja ne koristim osobno, bitno mi je da pokriva iza traktora i s novim nozevima melje sjajno
 

Najnoviji postovi

Na vrh