• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Sad se otvorilo loviše za mačke.

Jućer gledam lik pomalčao s otvorenim vratima..ma to je sramota..mala parcela pola je pobacao na put i na susjedne parcele....izgleda kao da je pokošeno..
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Možda nije kosio ove godine pa traktor nije imao dovoljno konja.... Možda mu je klizilo remenje na malčeru..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Na nije..traktor je velik ko štala a malčer sigurno nije 3 metra..to je sad več suho..ima da je bacilo 3 metra u susjedno..

Da je klizao remena bilo bi sažvakano a ne razbacano kao da je tornado okretao
 

dexter

Novi član
Tu od
16 Svi 2020
Poruka
17
Pozdrav,
pregledao sam dosta postova, nisam našao odgovor na ono što sam tražio. Kupio bih malčer, imam torpedo 4806. Treba mi za očistiti dio zarasle zemlje ( do cca 6-7 cm debljine grmlje), i kasnije za održavanje očišćenoga. Koristio bi ga i za malčiranje trave, jer imam dio koji je ranije očišćen sad ga kosim strižnom kosom, ali sijeno mi ne treba. Problem je što ima na mjestima kamena koji se ne vidi u travi i grmlju. Da li mi je bolje uzeti malčer s lancima ili čekićima? Pretpostavljam da su lanci bolji ako naletim na kamen? Gledao sam Kralj-ing, Metal ing, Megametal, Panex itd.. Ako može preporuka što uzeti za takav teren i koje širine da se traktor previše ne muči? Kojeg proizvođača uzeti, možda je neki kvalitetniji od drugih? Koristio bih ga samo za svoje potrebe cca 3-4 ha terena. Hvala svim na odgovoru.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Da bi ja na tvom mjestu prvo sve pomalčiro a onda kosio šta ostane, obratno nego si radio,vidiš da ideš sa malčerom i po pokošenom, manje bi bilo za kosit nakon malčiranja
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jedan voćnjak nisam stigel pokositi prije malčiranja, nego sam naknadno. Ne ručnom kosom nego trimerom. S obzirom kak imam slabašan trimer, veliku travu sam moral prvo prepoloviti, a zatim u drugom prolazu do kraja.
Obje opcije imaju poneku prednost i poneku manu. Zavisi kaj se želi.
Ako prije pokosim, komotnije malčiram i ne ostane, po završenom poslu, dugačke pokošene trave oko voćki.
Kod naknadne košnje je manje za kositi. Prednost je to ako se dela dovoljno jakim trimerom s adekvatnim alatom. No ako se kosi ručnom kosom, onda se javlja mali problem kod košnje. Malčiram uvijek tako da su mi voćke s desne strane u smjeru prolaza, jer malčer mogu boćno pomaknuti u desno. Trava koja ostane uz voćku je polegnuta u krivom smjeru za ručno košenje pa je košenje malo otežano.
Ako prvo malčiram, pokušavam pomalčirati čim bliže voćki. Znam da ne bi trebal, ali ..... To zahtjeva veću koncentraciju da se malčerom ne zakaći voćka.
Sve su to detalji, a ne moraju svima odgovarati oni koji meni odgovaraju.
 

Scukaf

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
108
Jučer sam imao u reverzibilnom modu malčiranje podosta velike šikare (agacija > 3,5 m po slobodnom sudu i ostale krasne biljčice). U videu se ne vidi, ali u jednom trenutku je bila i oko 4, 5 cm debela agacija. Ovaj ju je samljeo ko od šale. Što vrijeme dalje prolazi, to sam sve sigurniji da nisam pogriješio pri odabiru malčera. Za sada je sve odradio besprijekorno. Neka tako i nastavi :cool:

 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,655
Ugradi jednu štangu-cijev, koja bude pomagala pri rušenju ovakvih stabalaca, na se ne napreže otvor s poklopcima ;)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Za biznis treba i traktor biti reverzibilan. U svaki biznis treba uložiti. ;) Ili se ispraksirati pa voziti na špigle ili stražnju kameru (ak se ugradi na traktor). Meni baš nejde traktorom u rikverc na špigle (probal kod oranja kratke njive), odnosno ide jako slabo. Možda bi bilo poželjno uvježbati.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Nemora biti sve od vrhunskih proizvođača. Ovi rade dobar posao i vrlo brzo odrađuju. Od kad sam ove počeo raditi zapuštene oarcele se brzo čiste. Ovaj kolega sa ovim se ubi od posla. 20230620_103756.jpg 20230620_104128.jpg
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,937
Na ovom primjeru se vidi koliko vrijedi reverzibilan. Višestruko isplaćuje svaki euro koliko je skuplji od nereverzibilnog.
Ve mi je žal kaj i ja svojeg nisam složil tak..bilo je u planu, ali zbog nedostatka vremena sam ipak išel na jednostavnije riješenje(jeftinije)
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Ja sam sa svojim u rikverc toga pomalčiral podosta. Uglavnom traktor treba imat reverzer i onda se da raditi. Ovako nešto ko na mojem. To smo napravili čim smo ga kupili jedino je malo glup osjećaj po novom stroju bušit rupe.
Ugradi jednu štangu-cijev, koja bude pomagala pri rušenju ovakvih stabalaca, na se ne napreže otvor s poklopcima ;)
 

Prilozi

  • IMG_20230622_095615.jpg
    IMG_20230622_095615.jpg
    34.4 KB · Pregleda: 49
  • IMG_20230622_095633.jpg
    IMG_20230622_095633.jpg
    47 KB · Pregleda: 48
  • IMG_20230622_095642.jpg
    IMG_20230622_095642.jpg
    44.3 KB · Pregleda: 47

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,655
Bravo @4340.
Ja bi ju postavil malo dalje i malo niže (koji cm), ako ne smeta za kvačenje.
Imal sam na umu da se zakvači na 3t, i da se makne kad se malčira u smjeru naprijed, ali i ovo je dobro rješenje.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Bravo @4340.
Ja bi ju postavil malo dalje i malo niže (koji cm), ako ne smeta za kvačenje.
Imal sam na umu da se zakvači na 3t, i da se makne kad se malčira u smjeru naprijed, ali i ovo je dobro rješenje.
Bila je niže postavljena, ali je bio problem kaj je šibe previše stisnula(povalila ) i onda ih nije mogao podrobit pa smo napravili redizajn i podignuli i sad je odlično, a opet štiti plašt jer bi bio cijeli izubijan. Na 3t nije dobro jer kad koristiš posmak onda cijev ostaje na istom mjestu. Uglavnom ovo na mojem je zbilja jako, a jače netreba jer to je realno malčer za travu a ne za drveće od 10 cm.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Mnogo cijenim ljude koji razmišljaju svojim glavama. U radu se uoče neke stvari koje su nedostatci ili ih je potrebno pridodati, doraditi da neki stroj bolje funkcioniše, iako to nije predvideo proizvodjač.
 

Najnoviji postovi

Na vrh