• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Scukaf

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
110
ja sam imao NOVA. Generalno me je dobro služio, ali ti kontra noževi su mu definitvno premekani (meni su se brzo potrošili) i bolje bi bilo da su na šaraf pa ih možeš promijeniti nego ovak kad su zavareni pa kad se potroše - nemaš niš od njih. Doduše ja sam svoj malčer malo više forsirao sa šikarama, a manje s travom i žetvenim ostacima pa je to možda odgovor zašto su se brzo potrošili. Nisam siguran kakve su specifikacije ovog od 220, no moj je imao dosta mali rotor i pun k 780g čekića. Ali velim, za obavljanje malčiranja žetvenih ostataka i trave - ne možeš fulati.

Mateng je, i po meni, ovdje ipak najbolji izbor. Razgovarao sam svojevremeno s ekipom iz Agroklasa. Svi vele da su ga stvarno dobro sklepali za razliku od onih na ruci koji su se pokazali u najmanju ruku dvojbenima. Po njihovim riječima taj je dosta bučan, geometrija nije dobro pogođena i odlazi često u disbalans. Ali pošto nije tema malčera na ruci, onda ne bum dalje :)

Rangirao bih ih 1. - Mateng, 2. - Nova, 3. - Stark.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Imam Matenga, ali stariju verziju. Zadnji valjak je premalog promjera, a strugač tog valjka je neupotrebljiv. Sa svim ostalim sam zadovoljan. Ovaj Menasor mi se jako dopada. Jedino ja više preferiram limene zavjesice od lanaca. Uvijek si mislim da bu lanc nekaj zakačil i da bu puknul. Na sliki vidim samo jedan problematičan detalj.
1693422286739.png

Ova pločica s rupom, kaj valjda služi za dizanje malčera kod manipulacije, bu nakupljala svašta na sebe. To bi bilo pametno odrezati. Ne znam koliko hidraulični pomak podigne cijenu, ali za određene situacije zlata vrijedi. Kad bih sad kupoval malčer, Mateng Menasor bi bil moja odluka.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Pala odluka za Mateng menasor.....hvala svima.Hidraulični pomak je +300e, ali trenutno nema....biti će za nekih mjesec dana.To se i naknadno ugradi....ili sam nešto iskombiniram s nekim dvoradnim cilindrom.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,170
Ne znam kak je na menasoru, al na mojem FUS se neda ugraditi jer ima skroz drukciju ramu i nema te šine po kojima se rama vozi sim tam... Doplata za hidruliku meni je bila 200e

I čim buš neke dograđival po njemu nema više garancije
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,708
Da se ugraditi. Ima predviđene rupe:
1693460116046.png

Ne vidim zakaj bi se izgubila garancija radi toga. Ionak tu negdje mora biti letva s rupama za ograničenje mehaničkog pomaka, da ne bježi sam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Gledam malo bolje sad taj link.
Pa iz njega se i grtalica može napraviti za samo 3 eura, a zima ide
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ja se ne smijem, ja bi htel da ti to meni kupiš pa da ja za forum napravim recenziju .... ako ničeg drugog onda raspakiravanja.
Kasnije ako nisi zadovoljan lako ti to vratiš, ko u Lidl
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Nakon zamjene čekića, popravka dosjeda ležaja i balansiranje došlo je na red i zamjena ulja u multiplikatoru i cijevi. Ulje iz multiplikatora je lagano srebrene boje i onda ekipa veli da se to nikad ne mijenja. Ovo je već 3 zamjena ???
 

Prilozi

  • IMG_20230831_155452.jpg
    IMG_20230831_155452.jpg
    44.1 KB · Pregleda: 60
  • IMG_20230831_121708.jpg
    IMG_20230831_121708.jpg
    36.5 KB · Pregleda: 61
  • IMG_20230831_121844.jpg
    IMG_20230831_121844.jpg
    36.7 KB · Pregleda: 61

Najnoviji postovi

Na vrh