• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

poturica p

Novi član
Tu od
8 Lis 2023
Poruka
3
Istina. Osjetila se paljevina remena ali prekasno se zaustavio rad s malčerom. Puknula remenica s četiri remena popola.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,944
U subotu sam imao slučaj da su remeni zacvijeli. Stao, dignuo malčer i on prožvakati travu. Malo kasnije isti slučaj, ali remeni cvile. Sve zaustavio i našao pant od pola metra koji je blokirao valjak. Vjerojatno trebam nove remene
 

Tuber 40

Novi član
Tu od
10 Lis 2023
Poruka
2
Pozdrav svima , Imam traktor tuber 40 Labin progres , širina 156 cm ,40 konja , koji malčer da kupim da mu paše , pomozite mi sa prijedlozima.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Prodajem ti ja 3 mjeseca starog Matenga 145 s pomakom
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,019
Pozdrav svima , Imam traktor tuber 40 Labin progres , širina 156 cm ,40 konja , koji malčer da kupim da mu paše , pomozite mi sa prijedlozima.
Možeš 3 metra malčer sa batovima od 1,5 kg :hahah: 🔨

Dobro si opisao traktor,ali teško da ćeš dobiti odgovor jer nisi ništa naveo za malčer
Treba ti još puno podataka da bi ovdje dobio konkretan odgovor,To je isto da kažeš idem kupiti auto
Znači napiši,šta bi sa njim malčirao,koliko sati godišnje,da li ti treba roto malčer(kao roto kosa,ili sa bubnjem,koliko novaca misliš potrošiti,,da li ti treba pomični.....,preopćenito si postavio pitanje
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,057
Pozdrav svima , Imam traktor tuber 40 Labin progres , širina 156 cm ,40 konja , koji malčer da kupim da mu paše , pomozite mi sa prijedlozima.
Kupi roto 150 cm i teraj..

Ja bi ti preporučio megaing. Najbolji omjer cijene i kvalitete...
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
pozdrav. moj otac je malo malčiral sa malčerom Bowell model EF135 zeleni malčer. stavil je nove remene. skf klinasti zubati. remen ima oznaku PHG BX 37. on kaže da kada radi sa malčerom da se remenice jako griju. jučer je malčiral cca 50x20m njivu kukurozovinu. radi sa imt 533 cca 1400 okretaja motora.
ja sam bil na poslu pa nemogu kontrolirati.
koliko ti remeni moraju biti napeti? cca kada ga stisnem na sredini koliko se moraju saviti (propasti)?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nema remena koji se ne grije...remeni rade na trenje.
Koliko je to "jako" u rečenici jako se grije?
Zašto je mjenjao remene?
Da li je stare remene natezao?

Natežu se da ima oko 1 cm hoda na sredini
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
moj otac je malčiral u prvoj sporoj. bil je danas sused i on je vidil (ja nisam primjetil) da moj remen je preuzak ili remenice preširoke. to jest on ne prenosi snagu na bokovima nego po sredini . zato i pali.
dali se te remenice daju podešavati po širini. remen je 19x940 cca. dali ima širi?
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,945
Vjerojatno su ti remenice pretokarene. Morao bi zamijenit ili širiti kanale za 22 remen. On postoji za kupiti 🛠️🛠️
 

Dunba

Član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
95
Pa kak bum zišel van s traktora ako ne otvorim vrata 🙃🤣 , šalim se, samo šiber je otvoren na "opasno", a kad malčiram svako malo otvorim zadnje staklo da čujem remene jer je prejak dajc za taj malčer od 170cm.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh