• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
A ste možda čuli za firmu Geo prodaju kosilicu-malčer 150cm širine kod nas u panex-u košta 7200kn bez popusta?
Za one koji neznaju to je kao rms verzija ino brežice svaka sugestija ili iskustvo dobrodošlo.

šta čuo,imao,probao,vratio,geo ili deleks sve je to isto .ranje. uzmi ono što je provjereno i ako ti kolega nudi rabljen koji je gore naveden odi pogledaj,vidi ako se dogovorite ok,ako ne kupi ino i mirno spavaj.ili vidi šta nudi zanon i drugi proizvođači.
geo je kinez i to jako loš. bježi od toga što prije jer znam o čemu pišem
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
šta čuo,imao,probao,vratio,geo ili deleks sve je to isto .ranje. uzmi ono što je provjereno i ako ti kolega nudi rabljen koji je gore naveden odi pogledaj,vidi ako se dogovorite ok,ako ne kupi ino i mirno spavaj.ili vidi šta nudi zanon i drugi proizvođači.
geo je kinez i to jako loš. bježi od toga što prije jer znam o čemu pišem


ino rms je kvalitetno napravljen stroj nemam nikakvih problema s njim


taj malčer je samo za travu i to ne previsoku i to radi savrseno ostaje ljepo posisana travica ko parkic za razliku od mog tfz 1900 zanona koji ako je neravno preore i zemlju i granje sve samelje


takve se koriste u vocnjaku sa smontiranom spricom pa u jednom prohodu kosis medured i jos bocno spricas herbicid tako sam i ja mislio a onda sam uzeo bocni disk za zanona pa sam odustao od toga


inace cini mi se da su i na zanonu i inu redukrori iz kine i trpe svasta bar kod mene a i kod mojih kolega valjda je stvar u kontroli proizvoda
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ino rms je kvalitetno napravljen stroj nemam nikakvih problema s njim


taj malčer je samo za travu i to ne previsoku i to radi savrseno ostaje ljepo posisana travica ko parkic za razliku od mog tfz 1900 zanona koji ako je neravno preore i zemlju i granje sve samelje


takve se koriste u vocnjaku sa smontiranom spricom pa u jednom prohodu kosis medured i jos bocno spricas herbicid tako sam i ja mislio a onda sam uzeo bocni disk za zanona pa sam odustao od toga


inace cini mi se da su i na zanonu i inu redukrori iz kine i trpe svasta bar kod mene a i kod mojih kolega valjda je stvar u kontroli proizvoda

ma sve i da kod ino ode reduktor,imaš servis pri ruci jer nisu preko svijeta,a još se niko nije na ino požalio.bar ja nisam čitao o tome ovdje na forumu

ovo sam ja snimao dok sam bio kod njih.kad čekičar ostavi ovako urađen posao onda to rotacioni puno ljepše odradi,u to nesumnjam

http://www.youtube.com/watch?v=IUyn6vw24Fg
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
ino rms je kvalitetno napravljen stroj nemam nikakvih problema s njim


taj malčer je samo za travu i to ne previsoku i to radi savrseno ostaje ljepo posisana travica ko parkic za razliku od mog tfz 1900 zanona koji ako je neravno preore i zemlju i granje sve samelje


Meni je žao što nisam uzeo TFZ nego TFX samo zbog bočnog diska,inače prezadovoljan rastura sve iako imam Y noževe a poslje pokošeno kao stadion,mislim da vrijedi uzeti kvalitetan malčer zbog djelova i kvalitete
Nego krki može li se nekako prepravit da se na TFX stavi zanonov bočni disk imaš sliku str. prije i mora li se mjenjat reduktor od TFZ zbog hidraulike od bočnog diska ili ima neki dr sistem
 

zezekic

Član
Tu od
24 Pro 2010
Poruka
53
Dečki pozz zanima me kakva iskustva imate sa takozvanim helikopterima ovi od me-ga inga ili faić jel to samo za veku travu ili može i manje ??
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
ino rms je kvalitetno napravljen stroj nemam nikakvih problema s njim


taj malčer je samo za travu i to ne previsoku i to radi savrseno ostaje ljepo posisana travica ko parkic za razliku od mog tfz 1900 zanona koji ako je neravno preore i zemlju i granje sve samelje


Meni je žao što nisam uzeo TFZ nego TFX samo zbog bočnog diska,inače prezadovoljan rastura sve iako imam Y noževe a poslje pokošeno kao stadion,mislim da vrijedi uzeti kvalitetan malčer zbog djelova i kvalitete
Nego krki može li se nekako prepravit da se na TFX stavi zanonov bočni disk imaš sliku str. prije i mora li se mjenjat reduktor od TFZ zbog hidraulike od bočnog diska ili ima neki dr sistem

neznam moras nazvat servisera u mesis i pitat a i meni su ostali duzni upute za rad s diskom,, nista nisam dobio a i svi ti bocni diskovi imaju mogucnost iskljucivanja diska i cilindra za odmak a ja baksus dobio neku verziju bez iskljucivanja odmaka diska,, sliku cu stavit uskoro
 

ooljasi

Novi član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
10
Nakon duuugo razmišljanja i traženja uplatio sam akontaciju za Ino malčer Elite 225 cm.
Nisam više imao živaca čekati da se netko pojavi.
Dva su mi pobjegla u Sloveniji.
Eto, pozdrav.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Čestitam! :)
I koliko si moro izdvojit za njega?
Takvog što bi i mene zanimalo...
Kada stigne,slike obavezno :D !
 

ooljasi

Novi član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
10
Ja sam morao kupiti baš Ino Brežice jer imam njihovu hidrauličnu kosu i gledao sam druge malčere pa mi ne odgovaraju zbog reduktora.
pozdrav
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Pa daj više podataka. Koliko je težak, koliki moraju biti okretaji kardana za optimalni rad (naravno, i kolika je snaga dovoljna za isti). Jel 230 vanjska širina ili širina reza? Za travu i kukuruzovinu je dobar, a kak se ponaša na šikari, tj.jel predviđen i za nju?

Ovak na izgled, izgleda solidno i prilično robusno. Znači, dva rotora po 120cm s po dva noža i preklopom od nekih 5cm.
Nego, zakaj ovaj kuplung nije odmah na kardanu, već je na prdužetku? Ovak mi se čini da je veliki kut loma kardana kad je stroj dignut.
Ima li problema sa zapinjanjem kardana na prednju stranicu pri dizanju (IMT), pa je zato produžetak.
Jel freilauf kuplung u T prijenosniku ili treba biti na kardanu?
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Evo ovak,
- težina malčera iznosi cca. 300 kg
- potreban broj okretaja 540 min-1 ili 750 min-1 ( zavisno o uvjetima rada )
- potrebna snaga od 25 kW za skoro idealne uvjete rada ( ravni voćnjaci, niska
i održavana trava, u službi samo košnje ) pa do cca. 35 kW za teže uvjete
rada ( kukuruzišta )
- širina reza 2.3 m,
- vanjska širina 2.45 m,
- dvije elise, svaka sa po tri noža, od kojih je svaki težak 2.8 kg, širina elise
1.3 m, preklapanje 150 mm.

Mislim da uz zadovoljavajuću snagu traktora niti jedan posao navedenom stroju nebi smio predstavljati problem, jer se dimenzije noževa i obodne brzine noževa nisu mijenjale.

Kuplung je u obliku sigurnosne lamelne spojke montiran na kardansko vratilo prvenstveno zbog primicanja istoga rubu malčera, jer voćarski traktori imaju niže položen kardan pa da nebi došlo do naslanjanja.
Prosto-propusna spojka se za sada mora nalaziti na kardanu.

Nadam se da sam uspio na sve odgovoriti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Jesi. 150mm preklapanje - dobro. Nego, nemogu li se noževi susresti niti u kojem slučaju, obzirom na promjer rotora i to da su po tri na istom? Knap jesu.
Ovo za jednosmjernu spojku ... ona još više krati teleskop kardana, pa sam mislil da je u prijenosniku.

Vi koristite Z noževe ak se ne varam. Velika je prednost ovakvog malčera da se jednostavnom zamjenom noževe (lijevi na desni rotor i obratno) isti mogu obostrano potrošiti, pa zato i dulje trajati.

Ima li koja slika odozdola i video košnje?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
može meni cijena ponuda za 130-150cm na pp.i svi ostqli uvjeti plačanja dostave.
hvala.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Evo ovak,
- težina malčera iznosi cca. 300 kg
- potreban broj okretaja 540 min-1 ili 750 min-1 ( zavisno o uvjetima rada )
- potrebna snaga od 25 kW za skoro idealne uvjete rada ( ravni voćnjaci, niska
i održavana trava, u službi samo košnje ) pa do cca. 35 kW za teže uvjete
rada ( kukuruzišta )
- širina reza 2.3 m,
- vanjska širina 2.45 m,
- dvije elise, svaka sa po tri noža, od kojih je svaki težak 2.8 kg, širina elise
1.3 m, preklapanje 150 mm.

Mislim da uz zadovoljavajuću snagu traktora niti jedan posao navedenom stroju nebi smio predstavljati problem, jer se dimenzije noževa i obodne brzine noževa nisu mijenjale.

Kuplung je u obliku sigurnosne lamelne spojke montiran na kardansko vratilo prvenstveno zbog primicanja istoga rubu malčera, jer voćarski traktori imaju niže položen kardan pa da nebi došlo do naslanjanja.
Prosto-propusna spojka se za sada mora nalaziti na kardanu.

Nadam se da sam uspio na sve odgovoriti.

Odlično izgleda...
Koja je cijena tog stroja?
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Jesi. 150mm preklapanje - dobro. Nego, nemogu li se noževi susresti niti u kojem slučaju, obzirom na promjer rotora i to da su po tri na istom? Knap jesu.
Ovo za jednosmjernu spojku ... ona još više krati teleskop kardana, pa sam mislil da je u prijenosniku.

Vi koristite Z noževe ak se ne varam. Velika je prednost ovakvog malčera da se jednostavnom zamjenom noževe (lijevi na desni rotor i obratno) isti mogu obostrano potrošiti, pa zato i dulje trajati.

Ima li koja slika odozdola i video košnje?

Noževi prolaze na dlaku jedan kraj drugoga.
Snimke košnje i ostale slike još nisam uspio pripremiti, ali čim budu stavit ću ih.
 

Najnoviji postovi

Na vrh