• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Poštovani društvo, molim Vas za pomoć glede izbora malčera za moj slučaj. Naime, posjedujem Štore 504 kojim bi ga tjerao, a malčirao bi večinom travu jer ne kosimo više travnjake za stoku te kukurozovinu negdje cca 1 hektar. kojeg "čekičara" mi preporučate?

Pričaju mi svi da je najbolji izbor ORSI 160, najbolji omjer cijene i kvalitete onaj kojeg mogu otvoriti odostraga, da smanjim opterećenje na motor te da pazim da malčer ima spiralni raspored čekića.

Što je sa gramipom i ino brežice? svi pljuju po gramipu, zašto?

Zanon i machio nisam razmatrao zbog skupoće i same činjenice da neću raditi usluge već samo za sebe....

Molim Vas preporuku tipa kod ORSI, Gramip, INO, možda i neki drugi proizvođač samo da nije kinez ( i to su kod nas počeli prodavati).

Panex AGM nudi takav ORSI 160 sa stražnjiim otvaranjem i bočnim hidro pomakom za 18900 kn. da li je to puno i da li ima negdje jeftinije?
 
Posljednje uređivanje:

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Ja imam takav nagibni širine 2 metra,polovni sam kupio,nosio ga i radio MF prije,a sada ga kopčam za renola,i ne treba veči po mom mišljenju,jel je veči i teži,i kada radiš negdje na kosini i izbaciš ga u stranu,i ako je malo mokro hoče te odvuč u kanal,to se meni s masejom događalo i jedno mi je renola odvuklo.Za nuždu mogu ga i za zetora zakopčati 6718,ali tarupiram samo sa sklopljenim onda.Malčer ako kupuješ samo uzmi sa šapama,noževi ne rade dobro u ambroziji ili koštanu,jel su lagni i ne naprave ništa,probao sam to pa znam.

Ako bi uzimali uzeli bi sa y noževima
 

masni 6200

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
67
Poštovani društvo, molim Vas za pomoć glede izbora malčera za moj slučaj. Naime, posjedujem Štore 504 kojim bi ga tjerao, a malčirao bi večinom travu jer ne kosimo više travnjake za stoku te kukurozovinu negdje cca 1 hektar. kojeg "čekičara" mi preporučate?

Pričaju mi svi da je najbolji izbor ORSI 160, najbolji omjer cijene i kvalitete onaj kojeg mogu otvoriti odostraga, da smanjim opterećenje na motor te da pazim da malčer ima spiralni raspored čekića.

Što je sa gramipom i ino brežice? svi pljuju po gramipu, zašto?

Zanon i machio nisam razmatrao zbog skupoće i same činjenice da neću raditi usluge već samo za sebe....

Molim Vas preporuku tipa kod ORSI, Gramip, INO, možda i neki drugi proizvođač samo da nije kinez ( i to su kod nas počeli prodavati).

Panex AGM nudi takav ORSI 160 sa stražnjiim otvaranjem i bočnim hidro pomakom za 18900 kn. da li je to puno i da li ima negdje jeftinije?

neznam za ostale ali osobno imam gramipov gs'55k 180 vec 5god i nemam nikakvih problema ove godine zamijenjene sape jer su se poderale sto znaci da dosta radi ,vise od ovog za sto ti treba,a placen je 15tk u hidrospoju
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Jedna od neki dan..
Čišćenje parcele da se može do oraha :)

pod45.jpg
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Poštovanje dečki. Trebao bi par informacija i vasa iskustva s malčerom GEO. Naso sam na njuskalu malčer geo 165cm koji moze ici pod nagibe. Pa me zanima kakva su vasa iskustva i savjeti u vezi te marke jer na izgled je napravljen ko Gramip izvana su isti. Trenutno imam malčer koji je kupljen u Panex-u i radi dobro ali bi uzeo malčer koji ide pod nagib jer imam dosta obala za malčirat. I ovaj malčer koji je kupljen u panex-u je napravljen ko gramip i ne srami se niceg.

NE KUPUJ TO. moram da pišem velikim slovima jer ovo je proizvod samo za reklamu a ne za rad. GEO je loš,GEO je zadnji šrot

Jedna od neki dan..
Čišćenje parcele da se može do oraha :)

a jel ide i uz brdo tako :)

Pozz. malčeristi. :(handshake):Evo i moj bijesni stroj.:icon_eyes:Brzina i do 5000 obrtaja, siječe ko britva.


jesi radio snjim? kako ide
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Prema gore nebi zislo, jer znas i sam da je prelagan u prvom kraju...
A i nebi se imal di okrenuti na vrhu....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ako bi uzimali uzeli bi sa y noževima
Moj savijet iz iskustva ti govorim nemoj sa noževima u opče uzimati,ne kosi dobro,lagani su noževi i nesijeku dobro,to je za otavu tarupirati,za ništa ti to nije.Kranjčec iz Banove to ima,probao sam ga jednom,ništa od toga,šape su jače,teže,trgaju ako ne osijeku,i možeš zapeti za kamen negdje ili u panj,nema brige ništa mu nije,a možeš i granje neko potarupirati a sa noževima to nejde.Neki misle bolje noževi rade i kao lakše terati,al ne naprave nikakvog posla.Ja sam u prvoj sporoj sa Zetorom trupirao ambroziju,malčer je imao nove te Y noževe i iza mene su ostajale stabljike ambrozije stajati,samo je lišče pokosilo,i nakon tri pronavljanja nism sve pokosio,neke su i dalje ostale stajati,a sa šapama se to ne dešava nikada,u jednom prohodu i brže idem a napravi čuda.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
neznam za ostale ali osobno imam gramipov gs'55k 180 vec 5god i nemam nikakvih problema ove godine zamijenjene sape jer su se poderale sto znaci da dosta radi ,vise od ovog za sto ti treba,a placen je 15tk u hidrospoju

Ali gramip 160 ima 12 čekića a orsi 24 i svi pricaju da lakse tjera a posebno da pazim na spiralni raspored cekica jer ima i starih modela na trzistu koji to nemaju a uvaljuju pod nove :)

Y nozevi ne valjaju nista, ima kod mene poznanik orsi s jednim i drugim i nozeve je koristio jednom a radi sve s batevima jer nozevi ne kose izmedju Y-ilona
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Zemi INO i imal buš jako kvalitetan stroj za nešto višu cijenu al kvalitetni...

A meni pak savjetovali ne ino i to ekipa koja ima ino i probala je zanon. 160 sirina ima samo dva remena pa gore :)
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
A meni pak savjetovali ne ino i to ekipa koja ima ino i probala je zanon. 160 sirina ima samo dva remena pa gore :)

Ne ni INI ni ZENONI,loše rade,ne kose dobro,i problem im je kada se počme getriba ošarafljivati,i ima još dosta nedostataka.Ja sam imao Gramipa GS 60,vrhunski malčer je bio,prodao sam ga zato što sam kupio nagibni radi kanala,al ovaj je talijanski,Moreni marka.Inače gramipov ja potarupirao preko sto hektara svega,granja,trave i sve što je bilo u tome,šape sam do pola poderao,onda je počeo tresti zbog toga i takvoga sam ga prodao,al kažem moje iskustvo totalno zdovoljan.Kod malčera je jako bitno debljina šarafa koja drži šapu,ispod 16 milimetara ne valja,pucaju šarafi čim u nešto tvrdo lupiš.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tehnos je najbolji malčer od svih ovih nabrojanih.
Najsličnije je napravljen SEPPI-u, a svi znamo kakvi su seppi malčeri.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
potpisao bih se na ovaj post, samo bi umjesto ino napisao da mi je i gramip dobar.
toliko su dobro napravljeni da moze raditi samo sa jednim lezajom na rotoru. a uopce ne trese. zanimljiva stvar.. :icon_mrgreen:
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Ne ni INI ni ZENONI,loše rade,ne kose dobro,i problem im je kada se počme getriba ošarafljivati,i ima još dosta nedostataka.Ja sam imao Gramipa GS 60,vrhunski malčer je bio,prodao sam ga zato što sam kupio nagibni radi kanala,al ovaj je talijanski,Moreni marka.Inače gramipov ja potarupirao preko sto hektara svega,granja,trave i sve što je bilo u tome,šape sam do pola poderao,onda je počeo tresti zbog toga i takvoga sam ga prodao,al kažem moje iskustvo totalno zdovoljan.Kod malčera je jako bitno debljina šarafa koja drži šapu,ispod 16 milimetara ne valja,pucaju šarafi čim u nešto tvrdo lupiš.
U potpunosti se slažem no još bih nadodao da je i jako bitna debljina stijenke rotora i težina malcera takodjer
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Be uvrede bilo koga al da je najgori INO bolji i kvalitetniji od Gramipa ,bez sumnje,,, i ja sam za kupujmo HRVATSKO no ipak ...a imal sam i novi Talijanski TERANOVA isto odličan al niš puno bolji od INA usput na inu JE REDUKTOR KOMER IZ ITALIJE DOK JE KOD OSTALIH JEFTINJAKA KOMER PROIZVEDEN U KINI ,PROBAJTE SKINUT NALJEPNICU ILI BOJU S PLOČICE REDUKTORA...
 

Najnoviji postovi

Na vrh