• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Male motokopačice

E3JLD

Član
Tu od
4 Pro 2021
Poruka
127
Nemam iskustva s tim a nemam ni alata za centriranje, lakše mi je kupiti neku s desnim navojem bez ležajeva i samo staviti ta 3 nova pa sklopiti motor
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,856
Morat ću nabaviti drugu jer se na ovoj iskrivila klipnjača
Molim te daj nam pokaži na fotografiji tu klipnjaču. Kako i gdje se iskrivila.
Ja bi to rado vidio, molim te.
 

E3JLD

Član
Tu od
4 Pro 2021
Poruka
127
Meni se iskrivila jer sam ju slučajno stisnuo dok sam izbijao ležajeve, gore kod piksne. ionako je sva hrđava, nabavit ću polovnu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,084

MUHA​

Pa i nema raznih izvedbi , osim dvije izvedbe. Neki od starijih blokova umo 06 (sivi blokovi) imaju L17 dok svi ostali umo 06 i umo 08 imaju jednoredne ležajeve u dvima dimenzijama. Sve ostalo je pričanje nepotrebnih bajki.
Žalosno da ti koji upozoravaš ostale forumaše na način pisanja i tražiš dlaku u jajetu kod prijavljivanja postova koristiš ovakav način označavanja forumaša .
Ono @ime forumaša...... ljepše izgleda ;)

Slažem se, postoje dvije izvedbe, ali isto tak postoje dvije izvedbe jednorednih ležajeva ;)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,612
Naravno da postoje dvije izvedbe jednorednih ležajeva. Slažem se u potpunosti, ali samo što ih ja nisam vidio u motorima Tomos umo 06 i umo 08. 🤞

Osim dlaka nađe se svekolikih smeća, kao kod recimo kod ove pužolovke!
 

E3JLD

Član
Tu od
4 Pro 2021
Poruka
127
@plus evo je

Izmjerio sam ove ležajeve, izgleda da su 16x40x12
Isto tako vidim da je ova radilica i discentrirana, jer šubler na nekim mjestima lakše ulazi a na nekima teže
 

Prilozi

  • 20220330_173832~2.jpg
    20220330_173832~2.jpg
    71.2 KB · Pregleda: 23

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,856
Hvala ti. Iskreno još to nisam vidio, a vidio sam oko tih motorčeka svega vraga.
Najdraže mi je bilo dok sam frezao sam, odem dolje oko 50 m i onda motor "iz čistog mira krepa". Sad ju treba dovleči gore do klijeti. Bilo je od uleta zemlje u usis bez filtera i zaribavanja, do izbijanja semeringa u reduktor. Bio sam aktivni korisnik 4 motora (mješalica, kosilica, kopačica i stabilna prskalica). Svinutu klipnjaču vidim prvi put. Hvala ti za fotku, čovjek uči dok je živ.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,057
U tu klipnjaču bi trebalo metnuti cijevi da se vidi možda je paralelnost rupa u redu, a ona smotana tvornički - rupe frezane na smotanoj!
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,612
Ležajevi se čuju, pa da li je to štetno za motor, pa semering ( je glavni), potom je klipnjača zakrivljena, pa je potom ja sam klipnjaču savinuo, potom je radilica disčemtrata. Tako da praktički nemaš ni 15% djelova motora koji bi bili upotrebljivi. Zaključak niti petnaestak forumaš ne mogu osposobiti taj motor.👍
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,856
Istina je da motor izgleda grozno u hrđi i ostalom zlu. Ali, opet taj vražji ali...
Može se i taj motorček složiti, ali dosta teško na ovaj način kako to trenutno "izgleda na forumu".

Neki dan sam skinuo remenicu s motora za mješalicu i dao ju mladom, fantastičnom susjedu. Dečko je zlatan, a našao se u nevolji sa svojom frezom i novo kupljenim zamjenskim motorom. Evo ti jer si izvanredan mladi dečko, pre malo je takvih.

Sutra me pikajte, možda još najdem nekog vraga u "skladištu". Nemam pojma kaj još imam ili nemam.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,612
Taj motor je po boji bio na rotacionog kosilica na kojoj nož direktno na radilicu sa produžetkom. I još ako znamo da je desni navoj 12x1,25 ,to znači da se taj motor vrtio i desno. Nož je zapeo za nešto i radilica se je zakrenula na bolcnu i iskrivila. Tako da nič od nje. Ako nema dobre radilice, uzalud vam trud dečkovi.🥺
 

E3JLD

Član
Tu od
4 Pro 2021
Poruka
127
Pa imam sve, ako nabavim radilicu i ležajeve mogu ga složiti samo ću trebati počistiti sve dijelove
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,856
#587 pogledaj taj post ponovo, ja sam ih ugrađivao.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,612
Prvo i osnovno treba znati da taj motor koji je bio na rotacijonoj kosilica, i kao takav ima navoj na izlaznoj radilici 12x1,25 (desni). To znači da se takvom radilicom složiti motor sa desnim okretom.
E sad se postavlja pitanje, za koju namjenu se planira taj motor složiti, sa takvom radilicom. Pod tome sam mislio na desni navoj na izlazu.
I kao drugo, velika je vjerojatnost da ta radilica nije upotrebljiva za nikakvu upotrebu.

Pitanje glasi: Za koju namjenu je planirano slagati motor?

Treba znati što je sve potrebno za složiti motor za određenu namjenu.

Kad dobijemo odgovore na postavljeno pitanje, tek onda možemo pričati o ostalome.

Inače što se tiče ležajeva Fag ili SKF su sasvim odgovarajući sa oznakom C3.
 

Najnoviji postovi

Na vrh