• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

mane

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Navodno su im konzervatori zabranili obnavljat na način kako su poćeli .Kolko sam čuo da ima i unutar obiteljskih problema . Šteta za dobru ideju .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Neznam za taj problem. Znam da je "Ruša" iz Male Švarče to radio i navodno je bilo nekih problema oko plaćanja i onda je sve stalo.
 
B

BAGERISTA

Guest
Lipo,,,,,,,,,,reci mi dali se sije ko lucerna,,,,,,,,i za koliko godina je on,,,,i kako se ponaša kod ishrane,,,,,,,,dali se ga more sušit ko lucernu,,(rabašpanju)ili je samo za silažu,,,,ili sl...

Al san te natrpa s pitanjima.....:supris:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
normalno ga posiješ, moji su to ručno obavili jer nije velika površina cca 1000m2,,, za ishranu neznam,,, normalno ga pokosiš i osušiš, malo duže treba da se posuši nego obična trava al se posuši.
Mi smo ga posijali samo zato šta je ledina pored vode iz izgleda da su se vidre ili nešto slično tu nastanile i sve drugo kaj posijem ili posadim unište. Prošlo godišnji urod kukuruze je bio sigurno manji za 50% samo zato jer je bilo sve uništeno od tih živina.
 
B

BAGERISTA

Guest
Vidiš,,,,,čujem za taj ljulj,,,,,,,a nikako da skužim šta je....neznam dali znaš koliko godina ostaje.....:?:
Kažeš ovo drugo sve satrle,,,,,,bit če da neče i njega,,,,,,,,,,,,jesi se malo raspita..:shock:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
neznam kolko dugo ostaje,,, morat ću sutra starog pitat kad ga vidim

nadam se da neće satrat i njega jer nevjerujem da im je to hrana, tu mi je najmanje štete ako misle bilo šta satrat. Kukuruz ili bilo šta drugo dok posiješ, pošpricaš i pobereš košta dosta novaca.
 
B

BAGERISTA

Guest
Ajde vidi pa javi,,,,,,,,,,,,,možda malo stavim na njivu sljedeče godine,,,,,,,,,,;);)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
@bagerista, u vezi onog ljulja;;; situacija je ovakva;;; to je u biti jednogodišnja biljka i najbolji je prvu godinu, drugu godinu ga već lagano trava počinje prerastat



evo danas malo ova sitnija drva rezuckal sa ovom skalamerijom od cirkulara:mrgreen:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
evo danas malo ova sitnija drva rezuckal sa ovom skalamerijom od cirkulara:mrgreen:
Hvala Bogu, čim si se javio znači da si preživio rezanje sa rotirajučom giljotinom :mrgreen:
 
B

BAGERISTA

Guest
Pazi glavu,,,,,,,za ostalo ni problem ,,,,a i prste..
Da rotirajuča giljotina,,,,,:lol::lol:,,ovo je gore.......

Nači ipak je istina da je jednogodišnji,,,,,,,,,,niš od sijanja,,,,,,,,,,,možda probam,,,,ali moram vidit kako se ponaša u ishrani,,da čujemo ove ča više znaju o tome..

Hvala...
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
A da se ovo ima... ;)
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Re8KvI6wgvc[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Pazi glavu,,,,,,,za ostalo ni problem ,,,,a i prste..
Da rotirajuča giljotina,,,,,:lol::lol:,,ovo je gore.......

Nači ipak je istina da je jednogodišnji,,,,,,,,,,niš od sijanja,,,,,,,,,,,možda probam,,,,ali moram vidit kako se ponaša u ishrani,,da čujemo ove ča više znaju o tome..

Hvala...

Pozdrav!

Što nije taj ljulj više za parkove i igrališta?
Navodno je jako osjetljiv, pa ga druga trava i korov brzo uguše..

Lijepi pozdrav!:)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
BAGERISTA;806149[B kaže:
]Pazi glavu,,,,,,,za ostalo ni problem ,,,,a i prste..
Da rotirajuča giljotina,,,,,:lol::lol:,,ovo je gore.......[/B]

Nači ipak je istina da je jednogodišnji,,,,,,,,,,niš od sijanja,,,,,,,,,,,možda probam,,,,ali moram vidit kako se ponaša u ishrani,,da čujemo ove ča više znaju o tome..

Hvala...

pazim ja al se tu i tamo ipak neki put malo omakne,,, cirkular me još nije ni jednom okrznuo al motorka i flexa bome jesu,,, zbog motorke 3 tjedna bolovanja a zbog flexe 2 i pol mjeseca
ovo je dosta dobro riješeno na cirkularu jer mi ruke ne idu blizu šajbe,,, kad stavim drvo u ovo korito ja stojim sa strane i samo ga lagano pomičem u desno kad režem, samoj šajbi se ne približujem
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
e moj čiko, aj to nabavi, paćemo kombinirat tu napravu i moj traktor :lol:

mane samo polako! hehe, moja drva su još u šumi, nema žurbe :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh