• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

mane

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,751
Buraz zna kako se to radi :weedman:

Nema mjesta :scratch A čemu služi livada iza?

To je nekakav mobilni cjepač? Kotači, auto-kuka, samo spremnik ulja nije na najboljem mjestu...

Ako se netko zna izvuć sa posla onda je to moj brat, vjeruj mi
Nesmijem na livadu više ništa vozit jer je trava počela rasti a onda ću sve zagazit i neće bit ništa za kosit

Da cijepač je mobilni i zakačiš ga za auto i vozi kam hoćeš, a spremnik je tu gdje je i dosta je od zemlje visoko da ne zapne za ništa kad se transportira
 
B

BAGERISTA

Guest
Srušena su prije nego je vegetacija počela tako da nemaju puno vlage u sebi, a složena su na južnoj strani pod krovom tako da će bit dobro osušena do zime.

Mi smo do sada potrošili skoro 30 metara, od negdje polovice 9 mjeseca prošle godine kad smo počeli trošit drva koja su bila spremljena za ovu zimu, i sad još ložimo svaku večer negdje oko 7 i tad natrpamo u peć par debljih komada i malo dignemo temperaturu u sobama a ostalo nam ode za toplu vodu, jer u peći je bojler za toplu vodu koju koristimo za tuširanje.

Ma pusti,,me evo i mi navečer,,još ložimo,,,,,,,,,,,ma nije normalno,,,više,,,,pa skoro peti mijesec,,na vratima..
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Pozdrav svima!

Mane, zanima me neka računica potrošnje drva kroz zimu..
Kolika peć? centralno? izolacija? kvadrati? Okvirno..
Sad sam na loži, ali vraćam se na drva.. Nema druge..:madmana:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ajoj, vidim mane ima isti princip kao i ja, i troši 30m, ja potrošio 35 do 40....
40kW peć...

po nekoj računici, da nisam sam radio drva, platio bi ih 12000kn...
ovi kaj prodaju, to sve nešto oko 280kn metar...

i sad se ovi u karlovcu žale na grijanje, a prstom nisu mrdnuli!
ma kaj su ljudi u modernijem domu, to su zatupljeniji i ljeniji...

bila bu opet čistka na planeti, dostigli smo dno dna :)
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
ja imam centrometal 35 kw i trošim max. do 25 metara,nemam izolaciju,samo fasadu...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,751
Pozdrav svima!

Mane, zanima me neka računica potrošnje drva kroz zimu..
Kolika peć? centralno? izolacija? kvadrati? Okvirno..
Sad sam na loži, ali vraćam se na drva.. Nema druge..:madmana:

Znači kod mene ti je ovak;

Ferotherm peć za centralno 38kW sa bojlerom za toplu vodu stara 30 god., grijem oko skoro 200 kvadrata stambene površine, na tri mjesta imam i podno grijanje ostalo su radijatori Lipovica, u kuhinji je klasični šparet na koji se kuha i on se loži cijeli dan. Zidovi su pravljeni od siporexa 25 cm i na tome je klasična fasada. Izolacije prema tavanu neke posebne nema, ima između prizemlja i kata. Stolarija klasična drvena stara 30 god. osim na jednoj sobi gdje stavljen PVC prozor sa balkonskim vratima. Kad se krene ložit loži se skoro pa stalno a to je negdje od 11-tog mjeseca pa do ove godine skoro trećeg, peć se praktički ne gasi. Natrpam ju punu oko 11 navečer i do jutra u 6 još ima žara unutra. Ako se netko probudi tijekom noći zna se ubacit koje drvo i to je to. Temperaturu vode držim oko 55-60C° i to mi je dosta da mi u kući bude oko 21-22C° ako je vani oko -5 kako je bilo u 2-om mjesecu preko dana.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Znaci ne gine mi 30 m minimalno, u kombinaciji s lozom..
Hvala na infou, pokazem kad se bude delalo..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,751
sve ovisi koju površinu griješ i kakva je izolacija na kući
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
sve ovisi koju površinu griješ i kakva je izolacija na kući

Cca 300 kvadrata, na 100 je stiropor, ostalo fasada, na svemu PVC stolarija i glazura na tavanu. Mislio sam na ložu, dok još nije skroz za grijati, a kad stisne na drva. Peći bi spojio paralelno, s ventilima za odvajanje sistema. Tako dobijem optimalnu potrošnju drva i minimalnu lože..Ljeti bi topla voda bila na ložu. Računam do 40 m na godinu..:scratch
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,751
Danas ferdžo i ja obavili sjetvu kukuruza, izgorio sam po rukama i vratu od sunca kao da je 7 mjesec :mad:



Uploaded with ImageShack.us
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
oooo, sijačica de luhe model...
:finga:
takvu imam i ja, al još imam originalne smeđe posude upotpunjene žicom i duck powertapeom...:lol:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,751
pa i ovo su orginal posude,,, zamjenjena je jedino prednja lijeva za kukuruz,,, mislim da joj je ovo zadnja godina jer je dosta strunula na ključnim mjestima i više se neda krpat,,, vidjet ću jel mi jeftinije kupit negdje neku polovnu u dobrom stanju ili ovo komplet renovirat
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
ma možeš ju u skoro svakoj poljo trgovini cijelu u dijelovima kupit...
a i švas aparat pomaže :mrgreen:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,751
vidim da ih se da nać za 2000 kn u dobrom stanju, tako da mislim da se neću puno zezat oko ove. Pitao sam već za neke djelove ali idu samo u kompletu sa nekim stvarima koje meni netrebaju. Služila je časno skoro 30 god. i vrijeme je da ode u mirovinu:supz:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,751
Neki Vogrinc, navodno je negdje iz D.Rese. Kupio je onu kuću i zemljište iza nje i posadio je jabuke. Ja sam mu jedan dio tog voćnjaka orao prije sadnje.
 
B

BAGERISTA

Guest
Danas ferdžo i ja obavili sjetvu kukuruza, izgorio sam po rukama i vratu od sunca kao da je 7 mjesec :mad:



Uploaded with ImageShack.us

Dobitna koinbinacija,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,fergi,,,nema,,,,,,on je stvoren za sva dela....:prayer::prayer:,pa sad nek pričaju ko šta oče.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,751
jedini razlog zbog kojeg sam sa njime sijal je zato kaj ima jako malo lufta na volanu i nema kabine tako da dobro vidim naprijed i otraga. Na Univerzalu moram mijenjat spone i još neke sitnice tako da ima dosta lufta i onda nebi redi bili ravni.
 

Najnoviji postovi

Na vrh