• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

mane

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
@bagerista
za auto star 21 god. koji je promijenio 6 vlasnika mislim da je i više nego u odličnom stanju. Trebalo bi sad malo limariju dotjerat jer je na mjestima počela malo hrđa izbijat i boja je izgubila sjaj, mehanika je i dalje u tip top stanju

@josix
unutra je 1.7 8V i.e. boxer motor od 79 kw ili 107 ks
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
najmanje sam ju uspio spustit na 8 lit. kombinirane vožnje, znači autoput oko 150 km/h i otvorene ceste D. Resa-Ogulin i natrag. Najviše negdje oko 13-14 lit. al to je onda sve na nož vožnja. Ovak mi je na 10 lit. kaj se vozikam sa posla na posal
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
boxer voli pit, al se voli i vrtit, a zvuk je.... ufff.... traži da ga gaziš!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
a čuj, ak ćeš se "vozit" onda ćeš to i platit. Kad je zagrijan na radnu temp. onda je ok, ja se većinom na kratke relacije vozim i onda svaki motor voli:drinkers:. Od kuma 145-ica je 1.6 boxer, u biti isti motor ko i u mojoj i sad smo potrošili na cca 300km oko 25 lit. benzina. Išli smo tam i nazad starom cestom nas trojica u autu i pun gepek, tako da mislim da to i nije neka velika potrošnja s obzirom da je taj motor konstruiran pred skoro 40 god. uz neke manje prinake.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
naravno, da kako gaziš, tolko će pit mašina...
bratić je imal 155 2.0 twin spark, mislim da 150 ks... kako je to išlo!!
alfe su sportski strojevi, i vlasnici su posebno opićeni ljudi, alfu neće bilo tko kupit :)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
imal sam ju i ja pred 10 god. samo kaj je moja bila onaj stariji tip TS-a sa 8 ventila i imala je 144 ks dok ove novije 16 ventilke imaju 150 ks. Tko ti je bratić možda ga znam?
 
B

BAGERISTA

Guest
I ja ču sutra ako bog da vrime kako triba..
Vidim kosa dela,,,,,,samo gas...i deri nek dela..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
ma dela ona ko nova,,, stavio nove noževe, bacio malo masti na svih pet mazalica i gas
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Sijeno, sjeno i sijeno, a vrijeme za pop***it, već je dva puta danas malo poškropilo:madmana: a tako malo fali da ga skupim i maknem sa ledine
 
B

BAGERISTA

Guest
:mad::mad::mad:,,,i kod mene padalo,,,,,,,,ali evop dolazi jedna ovca pa spremamo za jest..:weedman::weedman:
 
B

BAGERISTA

Guest
Bogami i ova tvoja,,,ima je štza vuč fergi...
Vidim dela se,,,i kod tebe na veliko...:supz:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
inače sa njime ne kosim i neću više ni kosit osim u nuždi,,, preslab je za nju, nemože ju tjerat. Kosio sam u trećoj sporohodnoj i kad god naletim na gušću travu on jadan počne plakat. Ovo danas je bilo samo zato kaj mi drugi traktor nije bil doma a nisam imal vremena čekat da se stari vrati.
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
inače sa njime ne kosim i neću više ni kosit osim u nuždi,,, preslab je za nju, nemože ju tjerat
Ali zato grabilicu za sijeno vrti bez pol frke :mrgreen:
Pogotovo kada ja primim volan, vakli sijena idu u S :rolfer:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Da mi i ponudiš, vjerojatno bi odbio, ne volim raditi na tuđim strojevima pogotovo ako vrijede više novčića... :?

Da objasnom za vakle i S, ujak kaže sakupljaj sijeno kako sam ja kosio. Pa nisam ja kriv što je kosio oko drveća, on je kriv što su S oblici, ja sam samo pratio liniju košnje :finga:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
ni ja nevolim davat u ruke nekome volan za koga neznam kakav je za volanom. Kad znam za nekoga kakav je i kako radi onda nema problema, ovako sam po tom pitanju dosta oprezan
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Ako neki posao uključuje drvene drške alata i oruđa i rukavice, ona me slobodno zovi. Valjda češ za te stvari imati dovoljno povjerenja u mene :weedman:
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh