• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

mane

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Jel ti šerafi na tanjurastom samo otpuste ili se skroz poderu?

Ja sa svojim Universalom četverokrilne brane vučem već skoro 40 god. i nikad problema, getriba još nikad nije bila otvarana a kamoli da sam imao nekakav kvar na njoj.
 
B

bosniahos

Guest
-

Ne odpustaju se jednostavno se odkinu ko da su slabe kvalitete kao presiječeni hidrauličnim škarama.Nije to baš bezazlen problem moglo bi se vraga svega polomit kad bi svi ispucali.Prošlu jesen ostao samo jedan šaraf ala mi je ferko skakutal u vožnji ko neka luda mula.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
ja sam prošlu jesen na svom 533 kad sam to raskopal našao dva vijka koja su se skroz otpustila i jedan je bio pukao, ostali su bili svi lagano otpušteni. Kupio sam druge kom. je bio 22kn, i zategao sam ih te sam na kraju sve matice gore na vrhu lagano zavario da se više ne otpuštaju. To mi je preporučio jedan stari mehaničar koji je to radio na puno 533 i 539 i kaže da mu se više ni jedan nije vratio sa popucanim i otpuštenim šerafima.
Pošto ja sa svojim neću radit nikakve teške poslove mislim da će to trajat jako jako dugo.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
moj bratić je na svom 539 morao mjenjat cijelu getribu...
a kaj je najveća parodija, kad sam posudio traktor nedugo prije havarije,
ja mu kažem, reko nije da se preveć kužim, ali traktor cuka kad ide na nizbrdicu i koći motorom, kao da nešto zapinje...

veli on: Ma to su pakne zahrđale od stajanja preko zime...

ja za svaki slučaj, lagano prepekljao, vratio mu traktor.

kad ga nazvao za tjedan dana, vali da mu je traktor ostal u brazdi, samo je stao...

ti šerafi poispadali ravno u zupčanike i sve se podrobilo...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
da, to i je problem kaj se dogodi velika havarija. Kaže moj mehaničar da ti šerafi u stvari najviše pucaju u onom trenutku kad malo otpuste i onda dobe lufta i tada dolazi do pucanja. Zato treba ili zalijepit maticu ili ju na vrhu malo zavarit da ne otpušta i onda nebi trebalo bit nekih problema. Ako se rade teški poslovi sa traktorom vjerojatno će sa vremenom doći do pucanja dok kod lakših poslova mislim da nebi trebalo bit problema.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Ti šarafi pucaju kad izgube kalibar i možeš ih je..........;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Lepo. Oni orginal su prekaljeni pa popucaju i usljed vožnje sa takvim polomljenim šarafima izgubi se kalibar koji mora postojati. Ovak nekak.


gif image hosting
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Recimo da kužim

Nego daj mi reci imam stari tip špere na 533 i baš mi ne dela najbolje,a kolko sam čuo to je dosta teško pronać ispravno, kaj bi trebalo stavit gore za onaj noviji tip špere?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Da se to i uštimati da radi kak treba, ali nije bog zna kaj ni nakon toga.

Trebaš, poklopac satelit kutije za novi tip špere, ležaj koji ide na njega, kanđu špere, vilicu špere i desnu trubu sa polugom za uključivanje. Valjda nisam ništ ispustil, a ako jesam to su neke sitnice koje nisu vredne spomena, valjda :scratch
 
B

BAGERISTA

Guest
E to je tako,,,,,,,,,,kad ljepo vrati,,,i pusti rastureno,,,,,,,:mad::mad:e zato i nedam nikome strojeve,,,,ako treba napravit ču,,,ali stroj nedam..

Dobro si napravija,,,,i ako je kakokažeš povareno s oba svije strane,,,nema zime,,,plus si dao pojačanje gore..
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
to mi nije jasno kako ljudi nemaju srama...
tako me frend tažio da mu posudim trimer, koji ja platio preko 5000kn, da si kupine pokosi....
ma reko stari, kad bude vremena, ja ti dođem pokosit...
ne, ne on bi sam, e pa onda si kupi trimer, jer buš trebal za 2 mjeseca opet kosit...
a nedaj bože da kad je kod tebe kaj prdne na njemu, nastane problem kolko si god mi bili dobri, bolje da crkne kad sam kosim s njim, a nije bitno moju ili tvoju livadu...

to je najgore kad nekom posudiš i onda se sjebe ili slučajno ili zato kaj čovik ne zna sa alatom...
 
B

BAGERISTA

Guest
Tako je moj otac kupija pol pluga susjedu,,a bio prije slomljen,,,pa kaže stari na mukama se učišp,,,,tad je disko košto ko danas cijeli plug..:mad::mad:(onaj s okruglim lemešima)
 
B

bosniahos

Guest
.

Nema veze sa poljoprivrednim strojevima ali o posudbi svakako ima.Moj slučaj.Treba mi auta pa me uvik neko prevaža,kumi moli e rekal sam sebi no more.Uzel san oni Alfa romeo manji twin spark kraći hatch back ,stariji u rangu golfa 3 recimoNešto stariji čisto iz potrebe da ne tražim druge za prijevoz .Ajde reko idem svojim u susijedno selo pokazat kaki je.Nečak ,od sestre sin kaže ko Bog da si došal neču svog izvlačit na snijeg,idem do kolege na internet samo da skinem program.Nakon sat vremena malog ni pa još toliko i to se dobrano oduži.Svi ga nazivamo pa ajde da ga potražimo.Frajer kaže ma nesam se htel javit vidil sam da ste zvali,kaže daidža nije puno izletil sam preko grabe.Ma reko ko ga jebe glavno da si ti nama živ.Momčina prešal preko snjega ukoso od ulaza u dvorište i udaril u beton.I na sasvim desetom mijestu nego je rekal da če ič, otkinul čitavi desni kraj otpal pogon iscurilo ulje.Mrtav hladan majstor mi rekal gledaj popravak je neisplativ otkinul je zdravi lim,izgleda ok ali pogledaj liniju mora se razvlačit.Zovi cigu i na kile.A još me sestra dobro nakitila kao nastrada mi diete,ha dobra škola.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
E to je tako,,,,,,,,,,kad ljepo vrati,,,i pusti rastureno,,,,,,,:mad::mad:e zato i nedam nikome strojeve,,,,ako treba napravit ču,,,ali stroj nedam..

Dobro si napravija,,,,i ako je kakokažeš povareno s oba svije strane,,,nema zime,,,plus si dao pojačanje gore..

ma nevolim ni ja posuđivat strojeve, rađe odem sam i napravim šta treba. Ovo sam posudio tu jednom susjedu da si nešto sitno potanjura. I sad ajd da je puklo negdje drugdje gdje se baš ne vidi dobro pa nije primjetio ali ovo je kod kopčanja gornje poteznice i nema šanse da ne vidiš!!!!!!!!
Ima ljudi koji stvarno vrate stroj u boljem stanju nego u kojem ga je preuzeo, podmazan, opran i nemaš stvarno kaj prigovorit, ako nešto nije bilo u redu reče ti i sve 5.
Nije neki strašan kvar tako da to neću njemu ni spominjat al ju sigurno neće više ni dobit.
 
B

BAGERISTA

Guest
Potpisujem u cijelosti,,,ispadne,,da nekima moreš dat šta očeš,,,a nekima nije ni za vile u ruke dat...

A ovo je sigurno vidija......
2dtn1qp.gif
 

Najnoviji postovi

Na vrh