• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 294 S

  • Temu pokrenuo PeTaR4444
  • Datum prvog posta

tomislav.m.

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
68
sreo sam jednog 577 dok sam ovoga vozio doma i moram priznat da mi se i dalje svidjaju ti imt-i. vjerojatno bi se predomislio nakon kojeg sata rada u njemu :icon_mrgreen:

cini mi se da su prednje gume cultor - 11,2x24

zadnja sajba je u garazi. desna vrata, staklo i zadnja sajba su od pleksiglasa. vjerojatno ih je roto kosa porazbijala. u planu je stavljati stakla stakla gore, ako ne bude prevelik racun. kada se gleda prema suncu, kroz pleksiglas se gotovo nista nevidi.
inace nije bilo previse hladno u kabini dok sam ga doma vozio, iako je bio minus gotovo cijeli dan. a sada u radu bi tako i tako sajba bila podignuta..
koliko mogu vrijedit te dvije sajbe
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
daj još samo slike unutrašnjosti, sve fino poslikaj da se vidi.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Jel te zanima plug za njega,reberwerk dvobrazdni okretač sa rešetkom?Svijetla ti se pale prema desnoj strani,pozicija pa kratko i dugo,ali kada vračaš nazad u lijevo ne vračaš do kraja za jedan zub oštaviš prekidač je ima pet položaja a ne četiri..

tocno, na desnom salteru su 4 polozaja za upaljeno i 5. ugaseno. bivsi gazda mi je rekao lijevi salter na 2. polozaj, desni na 2. polozaj i to je to. drugo nek pronalazimo sami, on nezna :(rofl):

sto se pluga tice, u nekoj skorijoj buducnosti mozda, ali za sada je i previse investicija..

koliko mogu vrijedit te dvije sajbe

stvarno neznam, ali mogu napisati kad saznam. meni 3 trebaju.

slika kabine ce biti kroz koji dan, samo ju moram jos malo ocistiti..
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
tocno, na desnom salteru su 4 polozaja za upaljeno i 5. ugaseno. bivsi gazda mi je rekao lijevi salter na 2. polozaj, desni na 2. polozaj i to je to. drugo nek pronalazimo sami, on nezna :(rofl):

sto se pluga tice, u nekoj skorijoj buducnosti mozda, ali za sada je i previse investicija..



stvarno neznam, ali mogu napisati kad saznam. meni 3 trebaju.

slika kabine ce biti kroz koji dan, samo ju moram jos malo ocistiti..

Ako ti još šta nije jasno samo pitaj,ako treba i navrtiti ču do tebe da ti to pokažem.
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
Čuj to,nisam znao za tu seriju da je i to landini,ali nema veze dobri su to traktori,a budeš se i na brzinu navikao.

ja sam imo 294 80god.i iso je 25,vecinom su 30 ali ih ima i sa 35km/h
i neki su bolesni na getribe tj.oce izbacivat iz brzina,a sad ovisi kak je tko vozio i odrzavo...
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Pitanje jedno za forumaše koji imaje Mf 294 S.
Ovako kada se gleda traktor sa zadnje strane onda je to sa desne strane one žice od indikatora (bar mislim) mi vise nisu nigdje spojene duge su negdje oko 2 metra otprilike mislim da sam vidjeo da ima 4 ulaza al nisam siguran zaboravio sam, te žice izlaze dole iz traktora negdje ispod kočnica pa me zanima gdje se spajaje ti indikatori sve???
Meni na kontrolnoj ploči radi lampica od: žmigavaca, od kardana, od ručne, dugih i kratkih svjetala, lampica ulja i lampica akumulatora. Mislim da mi neradi lampica od prednje vuče.... Može li mi netko reći di su ti indikatori ili da mi najbolje poslika netko da nađem to i spojim?
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
lampica od prednje vuce ti je ispod kabine na polugi od ukljucivanja sa ljeve strane i idu dvije zice...
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Evo ovo što sjaji to mi sve radi još rade i žmigavci al nisam uspjeo uslikati upaljene sve lampice, ona crvena lampica valda je od prednje vuče bar mislim, vidjeo sam di ima prekidač i di dobiva kontakt ali jednostavno neradi malo mi šteka taj prekidač što pritiska od prednje vuče pa ga budem probao skinuti i onda vidjeti zašto neradi (kad stisnem taj konektorić gotovo se ništa i ne vrati kao da je zaribalo).

http://imageshack.com/a/img22/3980/oy3h.jpg

A ove dvje lampice što na slici sjaje nikad mi nisu radile (svjetlom sam ih osvjetlio), neznam za šta su one?

http://imageshack.com/a/img856/5853/0jkl.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Nede324

Član
Tu od
19 Sij 2012
Poruka
94
Neces falit sto si kupio MF294S jer ja imam jednog ali bez prednjeg pogona.
Evo ti od mene koliko ja znam za te lampice,
Gornji red:
1.Akumulator, 2.Ulje, 3.Kardan(ako ti svjetli onda ti kardan radi,a ako nije onda ne radi), 4.Upaljena sva 4 pogona. 5. Neznan jer u mome nikad ne svijetli.
Donji red:
1.Duga svjetla, 2.Kratka svjetla, 3.Neznam, 4 i 5 su za sedmopolne uticnice.
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
U 1 redu 5 lampica je ručna ona titra kad je povučena
U 2 redu 1.kratka svjetla, 2.duga svjetla, 3.Žmigavci, a 4 i 5 lampica mi nikad nije radila kao i od prednjeg pogona.
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
380
ako tko treba ima covjek u b samcu pravi sve vrste stakla za kabine jasam na mf 595 zadnju sajbu onda onu desnu stose otvara na kip prozor i od vrata staklo platio 147km ili 600kuna i dali svaki mf 595 dv ima manji anslag u desnu stranu
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Neces falit sto si kupio MF294S jer ja imam jednog ali bez prednjeg pogona.
Evo ti od mene koliko ja znam za te lampice,
Gornji red:
1.Akumulator, 2.Ulje, 3.Kardan(ako ti svjetli onda ti kardan radi,a ako nije onda ne radi), 4.Upaljena sva 4 pogona. 5. Neznan jer u mome nikad ne svijetli.
Donji red:
1.Duga svjetla, 2.Kratka svjetla, 3.Neznam, 4 i 5 su za sedmopolne uticnice.

Ma imamo ga već dosta dugo više od 10 godina.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako se ne varam utovarivač je pofarban u crno i dobio je zadnju šajbu??
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Ako se ne varam utovarivač je pofarban u crno i dobio je zadnju šajbu??

izmedju ostaloga, da..
dobio je i euro kopcanje na utovarivac te desno bocno staklo i staklo na vratima posto je sve bio pleksiglas. onda je jos novi auspuh, nova vodena pumpa, popravljeno sjedalo, popravljena desna kocnica, semering na kardanu, slozena obrtaljka, slozena zadnja radna svjetla i rotirka, repariran pomocni cilindar hiraulike i jedan na utovarivacu, piksiran utovarivac, novi klinovi poteznice i zadnjih poluga... ima tih sitnica..

@tibor:kako se za sad pokazao MF ?

Kakav raspored brzina ima ??

nije jos bog zna sta radio ali za sada smo zadovoljni. nisam ga pod prikolicom uspio isprobati kako treba posto ga je zafrkavao dovod goriva. dok sam sam vozio umjetno doma, 2 puta je krepao, ostao bez goriva. postopala su se sita u rezervaru. no bez obzira na to, rekao bih da ima vise zivota u njemu nego u 3050
:icon_smile:
ipak je na papiru 5ks jaci i nekih 200tinjak kubika veci motor.. a gazda kaze da ima mozda 1500rh od generalke..
mjenjac je 12+4, 4 spore, 4 radne i 4 brze. prilicno je dobar raspored. cak bi rekao da je mozda i bolji izbor brzina nego na velikom mf-u koji ima 16+16, ali opet kazem, nije do sada bog zna sta radio.. nesto malciranja, nesto rada s utovarivacem, malo cupanja drveca i ovo umjetno sto je dovukao kuci..

danas je dobio prvo kupanje i na slikama cak bolje izgleda nego uzivo :icon_mrgreen:





trebalo bi jos barem konzole baciti u crno i felge ofarbati. a ostatak limarije jos nismo odlucili hoce li ostati ovako ili..

probao sam podici paletu kana okrenutu po duzini i utovarivac ima snage, digao sam ju, samo prednje gume to ne mogu nositi. a i sam traktor je preslab, prelagan da bi s time radio..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ako je jako mekan teren svaki ce imat problema pa makar i sam isao.
vidjet ce se sve kad krene u polje ali mora on s njom bez greske raditi. ipak je to samo 600l, moze on puno vise nositi..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
opet ja :icon_redface:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=UaXTeKCfIjc[/YT]

nezna sta je tesko, uzme i nosi :cool:



 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Drugačije nemože kad je MF u pitanju,stroj kojeg vidi radi s njim :icon_e_wink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh