• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Strašna stvar ova solo pila . Moj susjed ju je zval hitlerica , a pili bez jedne sviječice kak 051. nezna stati.
 

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
Strašna stvar ova solo pila . Moj susjed ju je zval hitlerica , a pili bez jedne sviječice kak 051. nezna stati.

Jel ima ko takvu solo Twin sa dva cilindra možda za prodat može i neispravna?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
-- karika ima svoje ležište, moraš polako lagano stavljati klip u cilindar i sa tankim odvijačem u krug stisnuti kariku da uđe u cilindar, najbolje je da to daš nekome tko je to radio i nemaš problema,,

evo cjenjeni forumaši danas sam sastavio motorku, i upalila je od prve, pustio sam je da radi jedno minutu onako bez mača i nije se zaletavala, probat ču rezat snjom ovih dana jer sam se danas smrzo u radioni. ležaji radilice su dobri, a semerinzi su onako dosta tvrdi, neznam novi kakvi su, postavio sam ih onako kako su i bili, pozna se na njima točno kako su stajali. dali moram sad pošto je nova karika unutra uhodavat jedno vrijeme motorku, radilica se ljepo okreče, samo prvih par krugova je išlo onako sa laganim otporom i čulo se onako lagano struganje, poslje toga ide lagano skoro kao i sa starom karikom, hvala svima na pomoči.
 

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
Ne bi bilo loše da si malo namazao uljem cilindar prije nego si sklopio...mislim zbog tog struganja
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
Ne bi bilo loše da si malo namazao uljem cilindar prije nego si sklopio...mislim zbog tog struganja

namazo sam uljem cilindar zbog karike da lakše klizne u cilindar, možda je poslje ta tri kruga karika skroz sjela u svoje ležište pa sad ljepo klizi u cilindru
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
namazo sam uljem cilindar zbog karike da lakše klizne u cilindar, možda je poslje ta tri kruga karika skroz sjela u svoje ležište pa sad ljepo klizi u cilindru
A možda je samo crtu složila :scratch
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
A možda je samo crtu složila :scratch

pa možda vrijeme će pokazat, danas sam ju ponovo malo upalio i pustio sam ju da radi na leru jedno 4-5 minuta uz povremeno dodavanje laganog gasa, pitanje za majstora muhaničara jel ju moram razrađivat kao da je nova ili mogu lagano rezat tanja drva. inače mislim da sam u pravom položaju vratio radilicu sa klipom i klipnjačom u cilindar , jer nisam rastavljo klip i klipnjaču sa radilice i nisam skido ventilator sa radilice, sad možda sam u nečem drugom pogriješio.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Kaj ja znam, da je moja ja bi ju zavezal na špagu ili na neki remen i stavil da visi i radi na leru sa povremenim turiranjem.
Tak bibila barem jedan rezervar, a dalje u normalni rad
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
Kaj ja znam, da je moja ja bi ju zavezal na špagu ili na neki remen i stavil da visi i radi na leru sa povremenim turiranjem.
Tak bibila barem jedan rezervar, a dalje u normalni rad

hvala na savjetu, tako ću i napravit
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
opet problem sa motorkom, radi se o 064
stvar je u tome kad pustis gas ona ugasne i onda treba povuci 2-3 puta da upali pritom treba drzati gas, i to samo kad pustas gas prilikom rezanja znaci samo kad je opteretena, a inace pali super radi super na ler gas, na prazno kad je turiram radi ne gasi se, probao samo prestelati karburator svih mozni kombinacija pogotovo sa L viljkom, ocistio sam ga i opet nista. Sta moze biti osim karburatora?
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Vrlo vjerojatno . Čim počne mjenjati obrtaje na leru (padaju obrtaji) zezaju membrane jer su pre tvrde .
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Pila sredena, promenio sam membrane propuhao sve rupe, nastelovao sam i onu polugu kod membrane bila je pre nisko i s time se ogranicava protok goriva na velike obrtaje tako da sad je i malo jaca.
 
Posljednje uređivanje:

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Imam problem s motornom pilom Partner, stara dvije godine potrošila možda dvadesetak rezervara goriva i sad sam primjetio da ne baca ulje na lanac ,jel se moglo šta zaštopati ,jel mogu šta probati sam poduzeti bez servisa?
 

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
Možeš raskopat, očistit pilu i vodilicu, ispuhat sa zrakom pa onda raskopanu probat pa vidit jel ide ulje van kroz rupicu...
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Vrlo vjerojatno . Čim počne mjenjati obrtaje na leru (padaju obrtaji) zezaju membrane jer su pre tvrde .

to se i meni događalo na ms260 promjneio membrane i nikako je upaliti dok nisam našao upute za L i H vijak i rješio to i sada mir
 

Najnoviji postovi

Na vrh