• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF serije 30xx

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

Sone

Novi član
Tu od
12 Lip 2022
Poruka
2
Pozdrav, koje ulje ide u mjenjac u pitanju je massey ferguson 3075 dinashyft?
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Transhidrol JD 50.. može ići.. neko stavlja i transhidrol 85 ali bolje JD 50...
 

dado1508

Novi član
Tu od
19 Sij 2016
Poruka
8
Pozdrav,
Molim za pomoć ili savjet.
MF 3080 kvačilo ne propada ali kao da ne odvaja do kraja,znaci jako teško se usaltava u brzine skoro nikako. I kad se usalta i drži stisnuta pedala kvačila lagano se pokreće.

Unaprijed zahvaljujem!
 

dado1508

Novi član
Tu od
19 Sij 2016
Poruka
8
Pokušao ali bez promjena.
Zanimljivo je kad se tek upali traktor normalno se ušalta čim napravim koji metar i pritisnem kvačila kao da ne odvaja. Ali kad je veći broj okretaja normalno se šalta.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Papučica je kažeš tvrda,nije kao da propada?
Nezahvalno je ovak na daljinu,moguće da je da cilindra od kvačila,ali onda bi kvačilo i propadalo.
Kod mene kad je hladno ulje,uvijek teže ušalta..kad se zagrije nema problema,isto tako kada dugo stoji i kada je hladno,propadne kvačilo jer me cilindar zeza..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Da nije nešto do same ručice mijenjača,si čistio spoj ispod kabine što spaja polugu iz kabine sa polugom koja ide u mjenjač?
Da nije što popustilo.probaj prekontrolirati.
 

dado1508

Novi član
Tu od
19 Sij 2016
Poruka
8
Prekontolirano sve. Ali događa se da traktor i dalje lagano kreće iako kvačilo stisnuto.
Kao da ga ne odvaja do kraja. Ali velim glupo kad se upali nakon dužeg stajanja sve ok je. Normalno se salta i mjenjaju grupe. Ali samim pomicanjem tj. kretanjem počne zafrkavati.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Svaki normalni traktor ima kočnicu spojničkog vratila koja se aktivira kad pritisneš kvačilo da ne bi krčalo kod šaltanja..ne znam da li to ima tvoj traktor ..opcenito ne znam da li to imaju mjenjaci aa sinhronima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Da nije masna lamela pa da zato ne odvaja?
Svaki normalni traktor ima kočnicu spojničkog vratila koja se aktivira kad pritisneš kvačilo da ne bi krčalo kod šaltanja..ne znam da li to ima tvoj traktor ..opcenito ne znam da li to imaju mjenjaci aa sinhronima.
Sinkro getribe toga nemaju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Mislim da nema. Bar nema izvana. Sinkroni su na donjoj osovini, potopljeni u ulju, pa to služi kao kočnica.
Krči pri ubacivanju u 1.
 
Na vrh