• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF serije 30xx

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Pa jesam sa upaljenim odzračivao, ide čisto ulje. Ali kvačilo i dalje neodvoji kal treba. Malo stisne korpu al ne dovoljno.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Imaš ventil za ozračivanje kvačila sa strane a traktor mora raditi
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Ajd opiši postupak ?

Kad sam počeo uopće nije bilo kvačila, znači rukom stiskaš i nema težine pritiska,
Uspio sam odzračit i sad dost teško ide kvačilo, i vidim dole kroz poklopac da druk pritisne korpu ali fali još da odvoji- vjerojatno ima zraka pa nema dovoljan pritisak.


Kako sad točno ide način odzračivanja preko tog ventila ?
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Znaci s desne strane ispod kabine(na onoj strani di je kompjuter) kod stepenica, tamo ti mora biti taj izvod, i to stisnes s srafcigerom ili necim sto ulazi u tu rupicu.
Znaci neko nek malo napumpa kuplung i onda ga stisne do kraja i drzi tako, a ti onda pritisnes taj ventil.
Mogu ti ja sutra na svom traktoru poslikati kak to izgleda, ja imam 6100 seriju ali mislim da je to tak i na 3000 seriji
EDIT:
Evo ja sam ti poslikao sad
c750e184d1f7783882e97231d23310ba.jpg


Ali cudno mi je kak se to dogodilo, ulja si dovoljno natocio? Traktor je na ravnom?
 
Posljednje uređivanje:

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Hvala, tako sam i radio na taj ventil, al jednostavno neće da proradi.

Neznam jel griješim negdje ili šta.

Na ravnom je, i ima ulja do max.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Jedino ako nije gumica koja slucajno procurila pa se bas poklopilo s izmjenom ulja??
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Dole na poklopac sam mjerio kad stisneš kvačilo odvoji 1mm od zamašnjak Al to očito nije dovoljno.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Imam novu hid pumpu novo ulje novi filter.
Kad mjerim tlak uljn na izlazu iz pumpe prema orbitrol na full skretanju imam 110bara na 1k okretaja.
Trebalo bi biti 160. Orbitrol malo kvasi.

Jel znaš netko gdje može biti problem?
 

dkomarec

Novi član
Tu od
3 Sij 2018
Poruka
1
Pozdrav,
Imam Massey Ferguson 3080, i počelo mi je pomalo sliniti ulje na sklopu iznad hidrauličnog filtera, tj na na plastičnom čepu. U čemu bi mogao biti problem
 

Prilozi

  • 10yfaq0 (1).jpg
    10yfaq0 (1).jpg
    54.8 KB · Pregleda: 84

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
To je senzor protoka ulja kroz filter ako se filter zaštopa on pali lampicu.
Zamjeni ga novim..

H. mate9
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pozdrav, imam jedno pitanje u vezi traktora massey ferguson 3070...tek je nedavno kupljen pa za sad sve istrazujem šta i kako... još mi nije jasno unutra u kabini pored sica sa desne strane imam jednu ručicu na kojoj je prema naprijed nacrtan puž, a prema rikverc kornjača i zec, nisam probal promijeniti položaj da šta ne zaribam.... jel vi znate za što to služi!?? Sutra ću stavit sliku da vidite točno..!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,854
Očito pužne brzine imaš tj superspore.
Iako nisam znao da postoje verzije sa supersporim brzinama tih serija..
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Nisam još vidio na seriji 3000 pužne brzine.. Super ako rade.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Mada ne znam šta bi radio u tim brzinama, u prvoj B grupe jedva da se kotači okreču hahahha
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Kanalokopač, recimo...
Platforma za branje voća, itd.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
imaš puta x brzina više ..a kad prodaješ dobro zvuči i svi te zaobilaze jer misle da imaš neki vanserijski mjenjač za kojeg sigurno nema djelova
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Traktor je uvezen iz holandije, a u francuskoj proizveden....ugodno sam iznenađen što ima pužne brzine...možda je to čak i plus, ne vidim iz kojeg razloga bi ljudi izbjegavali :/

Jel možda znate di bi bilo za kupit nove gumene ručke od mjenjača( jer mi se malo vrte i ispucane su malo) i ove plastike koje idu na ručice mjenjanja brzine kardana??
 

Najnoviji postovi

Na vrh