• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF serije 30xx

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Zamijenite filter hidraulike prvo, nebi bilo loše i ulje ako je već staro. Ina Transhidrol JD 50...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Gorane,
blo bi dobro da daš malo preciznije podatke. Pretpostavljam da se radi o pritisku ulja u motoru. Količnu ulja si vjerojatno provjeril. Jel lampica gori samo na ler gasu ili i kod viših okretaja? Koliko je rh motor oddelal?
Jesi li probal isključiti prednju vuču? Ako je uključivanje prednje vuče mehaničko i kod isključene prednje vuče lampica ugašena, vjerojatno samo žica negdje povremeno gubi kontakt ili je prekidač u kvaru.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pozdrav,
Imam problem sa kvačilom na Massey 3070, kad traktor stoji propadne mi kvačilo.. Upalim traktor par puta napumpam i funkcionira, te ako jedno vrijeme kod vožnje ne pritiskam opet lagano propadne tolko da ge ne mogu ubaciti u brzinu, Gumice na gornjem cilindru promjenjne, jel bi to bilo do donjeg cilindra da propušta. Prije promjene propadalo je do kraja uopće se nije na pedalu osjetio neki pritisak, a posle promjene ipak nešto ostane a ne dovoljno da odvoji lamelu.. Jel neko zna u čemu bi mogao biti problem?? Da ga nejdem bezpotrebno polovit i da mjenjam donji clindar..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Meni smrdi na zrak u sistemu. Probaj još malo odzračiti.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Budem danas još ozračil, pa ču vidjeti šta se bude dešavalo, ipak mi je malo sumljivo pošto dolje nigdje ne slini a i sad ne propada skroz...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Promijeni cilindar.
Čuo sam od par njih da promjenom gumica par dana riješavaš problem.
Ja sam promijenio cilindar jer gotovo ista stvar se događala..samo se kod mene nakon što je prestalo propadat,držalo je par dana(kad je hladnije kraće, tokom ljeta dulje).
Isto tako ako sam ostavio roto kosu ukopčanu u zadnje izvode,preko noći ostanem bez kvačila i kočnica.
Proljetos sam promijenio cilindre kočnica i od kvačila i sad sam bez brige;)
A do kada,vidjet ćemo.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Gornji cilindar da promjenim?? Inace je bilo dobro, samo je kroz noc propao.. budem danas ozračio pa budem vidio šta će se dešavat, prosli puta sam kupio gumice kod jakopica... za par dana opet slinilo al je drzalo, sad sam uzeo neke druge kod hubzina(drugi proizvođač) pa budem vidio.. moram sve izvidjet prije nego ga idem polovit
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
To je gornji haha, hvala!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Jučer sam ozračio ponovno par puta.. i danas ujutro probam dal je ostao pritisak i hvala bogu je, nadam se da sam riješio problem :D
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Jel ti se dešava kad je manji gas da papučica kvačila malo ide dole, a kad daš gas gore?
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Prije ozračivanja je bilo tako, al sad nisam primjetio,skoro pa postaje tvrda od početka..
 

Luka_1995

Novi član
Tu od
27 Ruj 2020
Poruka
4
Pozdrav ekipa, novi sam vlasnik MF-a 3070 88god .

Zanima me ako ima tko da mu se pali prednji kardan preko sajle, da mi pomogne s isključivanjem, jer se stalno vrti. Isprobali smo sve živo i nismo uspijeli isključiti ga.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Imamo temu o masseyima,pa vjerovatno bude moderator prebacio temu.
Što trebaš od dijelova?nerijetko na oglasnicima ima dijelova,a neznamo što konkretno trežiš.
 

Svix

Novi član
Tu od
30 Ožu 2021
Poruka
8
Pozdrav i mene zanima koje ulje da sipam u mjenjac MF 274 S posto sam u planu da ga mjenjam pa ne znam koje?
 

Najnoviji postovi

Na vrh