• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF serije 30xx

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

Massey 3000

Novi član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
14
Tu smo da pomognemo ako možemo i znamo;)
Drugovi promenili smo ploce za kocnice i stari ni su bili bas tako losi, promenjeno novo ulje INA jd 50 , novi filter original. Operen ceo menjac i deferencijal sa nafta sklopjeno sve kako sto treba i oped isti problem silica se ne gasi. Sta vise da radim neznam ovo je nemoguce
 

Prilozi

  • 20211120_090247.jpg
    20211120_090247.jpg
    49.1 KB · Pregleda: 16

Massey 3000

Novi član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
14
Tu smo da pomognemo ako možemo i znamo;)
Nešto je zaštopano ili je senzor neispravan.probaj pogledato kakve su žice na senzoru.
Ili ga otkopčaj pa vidi da li će svijetliti i dalje.
A koji senzor druze onaj sto je pored filter pozadi filter ili neko drugi
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Kod mene je blizu filtera hidraulike.
Probaj odspojiti žicu pa ćeš vidjeti da li će se ugasiti.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Lampica i dalje svijetli kad odpojiš?
Ak se ne varam jedna je žica na senzoru i probaj spojit tu jednu žicu na masu,da vidiš da li će ugasiti lampicu?ako neće,negdje je u žicama problem.
Možda je i senzor neispravan.
 

Massey 3000

Novi član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
14
Probacu i to ama zanimlivo je to sto lambica se upali mosda sveti neko vreme se ugasne i sve radi perfektno i oped se upali i sve stane i sve tako.
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Proveri spojeve žica ispod haube.Ako su kontakti u spojkama loši hoće da zeza.Komšiji je gasio traktor pošto je bio labav spoj od žice koja ide na pumpu visokog pritiska .
 

Massey 3000

Novi član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
14
Proveri spojeve žica ispod haube.Ako su kontakti u spojkama loši hoće da zeza.Komšiji je gasio traktor pošto je bio labav spoj od žice koja ide na pumpu visokog pritiska .
Proverio sam i sve je sa kontakt sprej oprano i oped tako.
 

Massey 3000

Novi član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
14
Drugovi provereni svi kablovi svi stekeri osiguraci sijalice sve i nesto se cudno desava ostalo je jos pritisak u transmisii da proverimo a sve znaci kazu da je problem u kompjuter poremeteni smerovi struje a donja cev od hi low magnetni ventil ima neki zvuk i kao da vibrira minimalno zasto tako neznam.
 

Massey 3000

Novi član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
14
Ja vam preporucujem ukoliko imate traktor serija 3000 dok vam sve radi kako sto treba oterasite se od nega jer skupa je opravka a nema kraj na problema pocinje jedno pa drugo i sve ide.
 

Masey 3080

Novi član
Tu od
14 Ožu 2022
Poruka
18
Kod mene je blizu filtera hidraulike.
Probaj odspojiti žicu pa ćeš vidjeti da li će se ugasiti.
Ja imam problem sa kardanom upalim ga radi ali ga zaustavim rukom.
Masey 3080 88 godiste
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Da li kardan "radi" i kad je ugašen na ručkici?
Sve mi se čini da se vrti non stop,i da kad mislite da ga upalite,on nije upaljen.
Može biti svašta...se pali lampica na tabli kad uključite kardan?
 

Masey 3080

Novi član
Tu od
14 Ožu 2022
Poruka
18
Ne radi kad je iskljucen na rucici lampica svjetli kad se ukljuci kardan al pocne blicati kad ga zaustavim rukom.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Obično blica ako je preopterećen,a ako se rukom može zaustaviti,može biti da je do senzora brzine kardana.
Prvo bi valjalo žice pregledati da nije negdje nešto odpojeno/potrgano/korodirano...
 

Masey 3080

Novi član
Tu od
14 Ožu 2022
Poruka
18
Sad je jedan majstor gledo kaze da elmagnetni ventil dobije struju kad se upali kardan i onda izgubi struju
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
To je već nešto.
Sve ostalo radi?prednji pogon,špera,brze -spore?
Smrdi mi na senzor i zapravo se nadam da je...
Ako nije,moguće da je komp dobio..(ako sve drugo radi).
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Masey 3080

Novi član
Tu od
14 Ožu 2022
Poruka
18
Sve drugo radi spera prednji pogon brze spore isto.Gdje se taj senzor nalazi.? Ko popravlja kompjutere?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Masey 3080

Novi član
Tu od
14 Ožu 2022
Poruka
18
To je već nešto.
Sve ostalo radi?prednji pogon,špera,brze -spore?
Smrdi mi na senzor i zapravo se nadam da je...
Ako nije,moguće da je komp dobio..(ako sve drugo radi).
Sve drugo radi spera prednji pogon brze spore isto.Gdje je taj senzor
Nasao jedino ovo pa pitaj
Hvala na informacijama budem vidio
 

Najnoviji postovi

Na vrh