• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Kupljena nova u mio-standardu 88godine ja ju prvi rastavio!!!
Jedino ako tvornicki nije krivo stavit sto sumnjam a i bez obzira nije mu smetalo!!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na mojoj nije bilo nikakve strelice,samo trokutić koji je bio okrenut ka ventilima kak je već ivanz opisal!
Ja sam ju prvi rastavil,kupljena je nova 86god.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Dali ima uopče veze kak je klip okrenut?
Ja mislim da nema veze kak je klip okrenut na tom motoru, klipnjača je bitnija.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Baš gledam klipnjaču na slikama i klip i nema razlike vidljive po ničemu da mora biti baš tako okrenutu,al ja sam vratil kak je i bilo unutra tvornički.
Možda je taj trokutič samo žig firme koja ga radi ili neki test čvrstoće ili žilavosti.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Na mojoj nije bilo nikakve strelice,samo trokutić koji je bio okrenut ka ventilima kak je već ivanz opisal!
Ja sam ju prvi rastavil,kupljena je nova 86god.
Strelicu sam ja stavio na klip i na blok, ja nisam rastavljo klipnjaču sa klipa. Ivratio sam natrag kako je bilo.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Dobro pitanje....ako položaj provrta za klipnjaću nije pomaknut, onda bi bilo svejedno.
Doduše ne vidim svrhu tome na toj vrsti motora, ali japancima svašta pada na pamet.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Primjetil sam da je rupica za podmazivanje letečeg na klipnjači sa jedne strane klipnjače,možda bi to bil razlog da se klipnjača krivo ne okrene.Da nebi bilo lošije podmazivanje tog ležaja?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Držim taj klip upravo u rukama Ima strelicu koju sam ja nacrtal .... ne vidim razlike, jedino u klipnjači koja se može okrenuti.
Najvjerojatnije je logo kojeg je lupil kak mu je u ruku došel, da je trebala biti strelica najvjerojatnije bi i bila, a nebi imali razlike koje očito po pisanju forumaša imamo.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj slažeš hondu za nekaj ili je taj klip kaj držiš ostal od druge?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Trenutno ne, ali budem si nekad i tu složil, nek se ima.
Znam da mi ne vjeruješ pa evo friško razvijena. Upaljač ti je za usporedbu veličine

 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ja mislim da je od toga svega najbitnije da se ona zlica sto baca ulje neokrene na suprotnu stranu od rupe na klipnjaci!!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Oficir, ebali te klipovi i strelice.
Sad mi je opal i puklo je pero, znači otpis, a Hondica u dijelove...... Trebaš kaj?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A jeba ga ti sad,jel ruke drhte ili...
Neznam ni sam kaj imaš samo djelove motora ili?
Ovaj tvoj klip nije prva ugradnja,čini mi se...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Kaj bi mi z ruke opal, ja klad ufatim ne puštam. Trknul sam.
Cjelu, osim klipa.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
To da bi zračunal moram malo bolje zagrijati stolec, nemrem ovak nabrzaka ....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ok ti bubni cjenu na pp pa bum videl,odma ti odgovorim,al napiši kaj fali osim klipa.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Velim ti da za sad ništ, samo klip, ako mi se kaj usput nije polomilo u premetanju.
Moram razmisliti
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Koliko sam se ja susretao, "trokutić" je uvijek bio okrenut prema ventilima. Kod prve ugradnje (tvornički) je uvijek tako. Predpostavka je da se kod recimo mijenjanja samo karika, montira kako je bilo. Bućkalica je okrenuta prema zamajcu (ali ne zbog nekog razloga da tako mora biti), neka je na kraju malo savinuta, neke nisu. Ona će vršiti svoju ulogu bilo kako da je okrenuta, a okrenuta je prema zamajcu, radi lakšeg zatezanja vijaka klipnjače. :icon_e_confused:

ITtkSYw.jpg
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Na ovoj sliki gledam ovo što je u kvadratiču i drvo pored na stolu.Pa nisi valjda sa drvetom zapunio ovu rupu na kučištu,možda nisam u pravu ali na sliki tak izgleda.
upload a gif
 

Najnoviji postovi

Na vrh