• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Tu rupu je najbolje začepiti na bilo koji način (zasilikonirat) jer se tu nabije blata od kojeg kasnije stradaju zaštitni limovi.
Inače je tu čep za ispust ulja iz mjenjača (kojeg niko ili malo ko ikad mjenja) pa je ni netreba.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Ne nije drveni čep, a inače i drvo bi moglo poslužiti (gdje god:icon_fU:). To je tako izlivena polutka, kao i ona druga na kojoj je čep za ulje (koji je sa zadnje strane). Ma šta će ti ulje unutra (ako pušta, moraš ga nadolijevati), bolje je bez ulja, barem je suho ispod nje.:(giggle):
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
meni treba samo dobra ispravna rotaciona kosilica za hondu iz oglasnika.......ako netko ima, za model f600
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Jel zna netko cijenu noža rotacijske kosilice za mio hondu 620 oriđinale proizvod?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ovo je za poludjeti kontaktiraš dobavljača - proizvođača, ne javi se na mail, zoveš ga telefonom, kaže javim se za 5 minuta i ne nazove. Zovem opet i ne javi se....

Ja trebam jedan nož pa nemrem dobit, nek propadne sve
I opet odoh u Sloveniju, gdje su ljudi izrazito ljubazni i trude se, i gdje se osjećam kak gospon kad dojdem po nekaj! I cijene uglavnom niže nego kod nas....:cool2:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Jednostavno tražiš dio koji ti je potreban kod drugog trgovca, naravno ako ga možeš naći kod tog drugog.:8):
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Tražio kod tri trgovca kod nas u okolici Krapine, a ovo sam zvao MIO Osijek.

Moram još vidjeti AGRO-DOM, ili Šmarje /Celje SLO
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,111
ja sam prije par dana zvao mio osijek,i odmah sam ih dobio i sve smo riješili
drugo jutro u9.00 već sam imao komade na kućnom pragu
doduše više nije mio,nego eurometal:(nod):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

cape

Novi član
Tu od
24 Sij 2015
Poruka
25
Pozdrav forumasi i ponosni vlasnici honda masina. Isto kao i vi posjedujem hondu f620 iz 88 godine. Nabavio sam je prosle godine i odradio komplet radove sto se tice baste od nekih 200 kvadrata. Za sada sam veoma zadovoljan te sam i odlucio da je malo sredim. Komplet je rasklapam u zelji da saznam sta sam tacno kupio i da promjenim sve sto je potrebno. Dosao sam do mjenjaca,na semeringu koji se nalazi na izlaznoj osovini pusta ulje. Interesuje me jel se moze taj semering zamjeniti bez rasklapanja mjenjaca? Vidim da se odatle sliva ulje i da nemam potrebu nista drugo raditi,mjenjac radi bez ikakvih problema i cudnih zvukova. Unaprijed hvala
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Može se izvana promjenit.
Treba prvo ispustit ulje na donjem šarafu između noževa.
Zatim skinut noževe i vratila na kojem su noževi,e tu će biti igranka izvuć vratila van sa poluosovina jer su zapekla vjerojatno i trebat će grijat.
Pa skineš zaštitne limove pa vadiš semeringe.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Ako nisu osovine ukopane, ako jesu onda bu mjenjač ipak moral širom.
 

cape

Novi član
Tu od
24 Sij 2015
Poruka
25
Nisam mislio na te semeringe. Pusta mi ulje na gornjoj izlaznoj osovini gdje se kaci pogon vucne freze,ili druga remenica se stavi sto pogoni kosu. Odatle se slijeva preko citavog mjenjaca,vidim trag ulja kako ide.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
To je osovina na koju dođe pogonska remenica, i sa druge strane remenmica za pogon kose, vučene freze itd. (osovina praznog hoda). Ta osovina je malo više od nivoa ulja (kontrolirat da nije previše ulja). Ali i ako je ulja do mjere, ono se preko zupčanika i ležajeva diže gore, pa dolazi i na semeringe. Skinuti remenice, očistiti osovinu (taj dio koji je vani, obično malo zaržavi). Te semeringe isčupaš sa vanjske strane van, sa jednim manjim šrafcigerom (kojeg na kraju malo saviješ), nabaviš semeringe 17 x 30 x 8 ili 7, malo nauljiš osovinu i lagano uguraš (okretajući) sa prstima dok ide a onda malo potuckaš dok ne sijedne na mijesto. Nije veliki problem da tu malo slini (ali je ružno ta vidjeti), najprije vidi nivo ulja.:(nerd):
Moguće je i da je ležaj otišao (iako je to rjeđe), provjeriti da li imaju lufta.
To je taj semering.

SwOcnda.jpg


Da, bravo to sam zaboravio, moguće je da je zaštopan ili nema rupice (evo tog vijka sa rupicom, odušak).

cqwsYkt.jpg
 
Posljednje uređivanje:

cape

Novi član
Tu od
24 Sij 2015
Poruka
25
Sve sam ja to raskopo,rastavio sam ga u komadice. I semering je poderan,a i ulja je bilo vise. Mada je i ulje vise licilo na neku emulziju,na sve samo ne na ulje. Provjericu sutra i taj odusak ,vidio sam ga da postoji. Skonto sam i daje auspuh na frezi rucni rad,svasta je budzeno. nekih limova ima pozavrtano na mjenjacu,a ne vidim njihovu svrhu. Uglavnom sutra kupujem novi semering i vracam to sve nazad. Zadovoljan sam sa ostalim stanjem,zubcanici su ok,neki imaju mali trag trosenja,al za svoje godine odlicno izgleda. Necu nista drugo dirati jer je sve ispravno. Jedino me malo kopkaju sad semerinzi na poluosovinama,lako sam ih izvadio,bez trunke napora,valjda nece poceti na njima curiti ulje.

Da i jos jedno pitanje imam. Kad sam razdvajao polutke od mjenjaca nesto je zvecnulo,kao da je spalo sa gornje u donju. Poslije sam sve slozio u otvorenoj polutki i nisam vidio da mi nesto fali,okrecu se svi zupcanici. Ako neko ima dosta iskustva s tim da mi kaze na sta da obratim paznju. Kada sam rasklapao polutke,ova na kojoj osovina praznog hoda je bila gore. Tako da su svi snopovi ostali dole,nista nisam izvadio. Kod mene su poluge od blokada zavarene,jel to treba tako ili su moje budzene?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh