• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,643
Treba uzeti u obzir da je na starom motoru pogonska remenica bila na osovini bregaste (max okret. 1800 /min), a na ovom remenica dolazi na radilicu (max okrt. 3600/min). Ako želiš dobiti istu brzinu na ulazu u mjenjač onda pogonska remenica treba biti manja od originalne ili ako staviš za pogonsku remenicu istog promjera kao i stara onda ćeš imati na ulazu u mjenjač duplo veći broj okretaja. Sve zavisi što želiš.:(emo):
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
hvala na odgovoru. a ja zelim imati brzinu u transportu i da bude sporija kad frezam sa vucnom frezom... sad ako znate da mi date prijedlog koje bi dimenzije bile najbolje. ako nema nekig orginalnih ja bi dao tokarit... hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
moze biti pre da je gorivo iz karburatora uslo u cilindar pa zeznulo .ulje iz filtera skoro je nemoguce da dospe u cilindar jedino ako ga ima nekoliko puta vise nego sto treba. od pranja je orosilo paljenje ili kabal i preskace varnicu zato i nece upaliti zgodno. ja sam se zeznuo tako jednom i vise jok. skini svecicu i dobro iskurblaj motor ali zatvori gorivo ili ispusti iz karburatora.osusi kabal kod spoja sa svecicom najbolje fenom na tpli vazduh ili kompresorom izduvaj dobro motor.voda u magnetu i paljenju zeza duze vreme i kad upali cak dok se neisusi dobro. ja sam skidao i magnet cak i isusivao sve i posle nema problema.zato se vise neperu motori kod mene sem dizela.sto ga vise lickam on vise zeza. svecica ima propisani zazor i njenim povecavanjem samo se gubi dobra i kvalitetna varnica a magnetno paljenje sa platinama cak trazi i vecinom manji zazor. za hondu je 0,6 a moze i 0,5.svecicu ako je mokra najbolje pod plamenom osusiti vrh i onda pali

Oficir hvala na savjetima ali nije pomoglo.

Vica, skidao sam karburator, ispirio ga kompresorom. Kurblo sam na prazno skinute svjećice, ispirivo motor sa strane skinutog karburatora ... bez uspjeha. Svjećica je uvijek mokra kad ju skinem, mislim da je od goriva ne od ulja. Ali baca iskru.
E sad, jednom od sto pokušaja uspije upalit, odradi jedva sekundicu i krepa, pri tome zadimi bijelo-sivkasto.

Ono što sam primjetio danas kad sam skinuo kompletan filter je da kod verglanja (sa stavljenom svjećicom) iz karburatora povremeno izbaci kao malo svjetlog dima, to je normalno?

Gdje je magnet, onaj sklop za paljenje?
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
isto sam ja bio tako svoju prao. i poludio i ostavio je par dana da miruje....probao upalit poslje i nece. imao sam i iskru na svjecici no nije htijela. kad sam stavio novu svijecucu od 75 od prve je upalila... ak ti pomaze sta..
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
Razmišljo sam kupiti novu svjećicu i bez obzira na ovo s*anje.
Šta bi značilo od 75?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
a to je jacina svijecice inace ide od 65, ali majstor mi je rakao da radi starosti motora sttavim jacu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako pricate o super bosni,ona nema kaj traziti na hondi,samo ngk,bosch,denso...
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
a stavis sta imas. evo ga recimo kodmene nemas di kupit te svijecice, a osijek mi je daleko.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
hvala na odgovoru. a ja zelim imati brzinu u transportu i da bude sporija kad frezam sa vucnom frezom... sad ako znate da mi date prijedlog koje bi dimenzije bile najbolje. ako nema nekig orginalnih ja bi dao tokarit... hvala


ljudi obično stavljaju od motora g150, onu manju remenicu i drugi remen.....

al ja nisam baš zadovoljan s tim poslom, jer sa g200 motorom imaš 6 brzina i ja uvijek frezam sa kopačicama u 2 ili 3 sporoj..........dok sa gx motorom trebaš dosta manju remenicu i imaš samo 3 brzine, gdje neznam kako bi honda radila sa vučnom frezom, mislim da bi bila prebrza......

druga stvar, je obuhvatni kut remena oko remenice, nije bezveze na g200 toliko velika remenica na motoru, a poslije ljudi moraju staviti duplo manju, da dobiju istu brzinu......itd, da neulazim duboko u struku i remenski prijenos......

ali, koliko znam da honda f 630 ima tvornički ugrađen GX motor, al ona ima i drugačiji mjenjač, tj prijenosne omjere u samom mjenjaču, točno se nesječam što je zamjenjeno, al mislim da su zupčanici u mjenjaču isti (što se 3 brzine tiče), samo je promjena u lančanom prijenosu unutar kučišta mjenjača.......al nemogu više 100% tvrditi da sam u pravu......

tako da ćeš dobiti novi motor na svojoj hondi što je OK, ali, nećeš imati iskoristivost svoje gonde kao što bi to bilo sa g200 motorom......

mislim da postoji još jedna opcija, sa postavljanjem jednog malog reduktora na sami motor, koji ima prijenos 1:2, pa se na izlazu dobije 1800 obrtaja........kao sa g200 motorom........
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
a jel f630 ima manje remenice ili su iste ko na f620?
ja cu probati dati istokariti manje nego orginalne...tako da bi ova spora bila sto manja moze bit. nadam se da bi trebalo biti bar priblizno neka umjerena brzina za oranje i frezanje...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,643
Remenica od G150 je 8 cm promjera (jednostruka), remenica od G200 manja je isto 8 cm, dok je veća 14 cm (dvostruka). Svjećica za jedan i drugi je NGK BR4HS ili neka zamjenska u istoj vrijednosti (npr. Bosna F 65). Sa tim motorom nećeš moći dobiti ono što želiš (brzinu i sporohodnu snagu), brzinu ćeš moći dobiti ali ovo drugo za frezanje zaboravi. Još je jedan problem pogonska remenica ti dolazi na drugu poziciju, samim tim i valjčić zatezača remena ? To bi se moglo naštimati nekako ali postići željeno ? Ovo što motor neće upaliti i baca na filter zraka. Nagutao se previše benzina. Skinuti filter zraka, zatvoriti gorivo, mtk nagnuti nazad da iscuri benzin iz usisnog kanala (na rupu vijka koji drži pvc filter). Izvaditi svjećicu par put potegnuti, osušiti svjećicu i zavidat je, otvoriti gorivo ali samo da se napuni čašica i zatvoriti pa upaliti (vjerojatno krburator preljeva).:icon_rolleyes:
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
da sad je i moja 8cm sto je prije tokarena, nju zasad koristim za transport. da pozicija je niza u mom slucaju. u planu mi je napraviti povisenje tako da dobijem neku normalnu visinu remenice, a i remenicu za spori prijenos napraviti manju od orginalne. samo nisam siguran koju dimenziju da dam praviti.
da i sto se tice vucne freze ipak ju necu koristit, shvatio sam da motor mora raditi pod vecim gasom, a obicna kopacica radi skoro pod pol gasa.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Nemoj ništa kemijati, taj motor nema snage, nečeš dobiti ništa a samo češ se naraditi i potrošiti. Osobito kad nečeš koristiti vučnu frezu. Sve je to tvornički dobro usklađeno.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
taj GX motor nije loš, ima svojih prednosti i nedostataka.......kao i svi motori, loše su klackalice, koje odlaze, ali ima lakši start od g200 i manje troši, te ga treba pripasati i kemijati s remenicama......

neznam koliko si platio novi taj motor, al npr generalka sa rukama za g200 sa originalnim djelovima i strojnom obradom ti je 2100-2200kn......sa zamjenskim djelovima ide nešto jeftinije, al ništa lošije nego sa originalnim djelovima......
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
a znam imao sa f420 na kojoj je radena generalka komplet i platio sam 2700kn i ruke 200kn.
pa sam je mijenjao za f600 no nije nes valjalo jako je lupalo nes, a nisam imao novaca za popravak pa sam ju prodao (4500kn sa prikolicom bez kocnice) i nasao f620 sa novim GX160 motorom (i platio 4600kn sa prikolicom i kocnicom). nareditcu remenicu, malo spaner postelat da zateze remen i radit.
nevjerujem da je slab motor jer susjed isto stavit takav motor na f600 i radi sve snjom (on ima istokarene orginal remenice i radi bez problema)
sto se tice vucne freze necu ju kupovat jer imam dosta za frezanje pa mi je to dosta sporo, a vrt ja isfrezam i sa obicnim kopacicama i bude cak i predobr...
mislim da nisam pogrijesio jer ju koristim jednom gogisnje za frezanje i sadnju krompira, a sve ostalo vrijeme za transport.
 

KRAJPL

Član
Tu od
10 Srp 2012
Poruka
30
Kupila bih si motokultivator F600 ili 620 za frezanje vrta i oranje itd. Jel ima netko neku preporuku ili zna gdje ima nešto povoljno za kupiti? Da li su Honde starijih godišta kvalitetnije napravite od ovih novijih? Mislim na materijal...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,643
Da li si ikad radila sa F600, pa se interesiraš baš za taj model. Taj model je malo robusniji (ne znam da li bi mogla raditi sa njime). Ako se usporedi po cijeni novih onda je to dobar mtk novi kao i stariji (ako su bili održavani). Imaš ih na ponudi koliko voliš.:(think):
 

Rudar

Član
Tu od
22 Lis 2014
Poruka
39
Kupila bih si motokultivator F600 ili 620 za frezanje vrta i oranje itd. Jel ima netko neku preporuku ili zna gdje ima nešto povoljno za kupiti? Da li su Honde starijih godišta kvalitetnije napravite od ovih novijih? Mislim na materijal...

Pozdrav,kupio sam Hondu f 600,87 godište ,ali nakon 6 mjeseci traženja,gledanja,telefoniranja i ostalih peripetija,,,moje iskustvo govori da se to može kupiti ili na poznato ili dosta skuplje platiti,iako sam sve rastavio u najsitnije dijelove i većinu kupljenog sam obojao i popravio nedostatke ostao sam iznenađen kvalitetom materijala jer se svaki vijak otpustio bez problema,moraš dobro otvoriti oči i uši kad ideš nešto gledati,bar sam ja takvo iskustvo stekao,šta sve ljudi prodaju i za šta sve novce traže to je čudo jedno,skoro pa su se spremni zakleti da je motor rađen a on se raspao kad dođeš i vidiš,drugi veli da se motor nemože zavrtiti cijeli krug jer dugo stoji,,,ma svega je bilo prave male peripetije s našim narodom
 

Najnoviji postovi

Na vrh