• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

delph

Novi član
Tu od
2 Pro 2013
Poruka
4
Na tim slikama ja ne vidim nikakvu oprugu, na znam što vi vidite. Možda tu nema nikakve opruge ? Vidi se samo žica (kao osigurač da se vijak ne otpusti), ako je nešto tu petljano, pa je možda vijak prestisnut pa zbog toga ne možeš prebacivati. Probaj izvaditi tu žicu pa vijak malo otpusti i probaj kako poluga ide. Ako ide lakše onda vijak opet zategni do te mjere da ne ide preteško i opet stavi sigurnosnu kopilju.:icon_kidra:

Brgud.....kad se makne ta žica i otpusti matica....nisam siguran ...možda i cijeli dio kućišta gdje se toči ulje dojde se do opruge....stara....originalna je navodno bila prelabava pa mi je svako malo prebacivalo ručicu (onda kad ja to nisam štel)....e sad mi je stavio jaču oprugu pa se dogadja kaj nebrem prebaciti dok ja očem ....definitivno je neka opruga unutra
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,643
Ja to nisam rastavljao i ne znam kako je unutra to rješeno i da li je neka opruga. Kako ti znaš da je opruga unutra i dali si je vidio ? Ili ti je pak to netko radio pa ti je rekao to za oprugu ? Tu po mom mišljenju ne bi trebalo bit ništa tako jako komplicirano, otvoriš to i vidiš u čemu je problem, možda treba samo staviti masti.:eek::
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
A kaj misliš Brgud kaj bi onda guralo kanđu nazad kad opruge nebi unutra bilo?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,643
A ja tebe pitam (ako je unutra opruga, koja gura kanđu nazad), koji je onda elemanat koji drži kanđu u uzubljenju (valjda druga opruga ?).:icon_scratch:
Lijepo sam napisao da to nisam otvarao, i da ne znam kako je rješeno to uzubljenje. Ne bi trebalo biti nešto jako komplicirano. Treba otvoriti i vidjeti u čemu je problem. Ovako možemo samo nagađat !:icon_jook:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Jok, kolko ja znam ide samo u kompletu. Ako več nije otišlo, trebal bi zvati.


mene zanima motokultivator ako je f6XX.........freza mi nije potrebna


krajpl, ti uzmi frezu ja motokultivator, oko cijene se mi dogovorimo, ako je 4000kn komplet, i molio bi sliku preko PP.......i gdje se nalazi.....

Ekipo jel netko zna od čega je ovaj anlaser? kakav je to automat?

https://www.youtube.com/watch?v=DY85Yl8b710

Zgodna stvarčica, čak bi išao u realizaciju toga...ali više na kosilici Olympia


vjerojatno od kineskog skutera........tako mi izgleda
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
i mislite da bi ovaj anlaser okrenul 5ks? mislim skuter ima 2-3 ks

yanmara vjerojatno okrenul nebi...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dijelovi nabavljeni....

Da nebi mislili da se šalim...:(rofl):

Sad to ide tokaru na izradu....

Samo me još brine yanmar jer ipak ima žestoku kompresiju u odnosu na benzinca (pogotovo ako nije spušten dekompresor)
 

Prilozi

  • IMG_4314.jpg
    IMG_4314.jpg
    45.8 KB · Pregleda: 84
  • IMG_4315.jpg
    IMG_4315.jpg
    43.3 KB · Pregleda: 75

KRAJPL

Član
Tu od
10 Srp 2012
Poruka
30
Pozdrav ˝HONDAŠI˝,

treba mi pomoć oko čišćenja karburatora. ako može koja slikica, sugestija, šta treba čistiti, da li se to samo propuše sa kompresorom ili se sa nekom krpom čisti ili...? Ja uglavnom nemam pojma. Motokultivator F600 inače imam, nije dugo radio, pa je majstor ga očistio i uzeo 150 kn, pa je rekao da će vjerojatno trebati još koji put očistiti još kad bude radio motokultivator jer je bilo dosta naslaga, pa mislim da to nije SVETO PISMO i da mogu to ja i sama (tj. moj suprug)...

Molim eto pomoć i savjete, savjeti su uvijek dobro došli....
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
vecinom sve sto se cisti je dizna i lonce karburatora. u dnu loncica ima vijak sad dal bi 11-12-13 kljuc vec sam i zaboravio. skines lonce i unutar tog navoja od vijka je dizna koja se odvrne. mozda je bolje samo je produvati jer cesto zapekne. ocistis lonce iznutra i skine se osovinica od plovka i iglica i produva ako slucajno sta upadne tu. sve to vrati i polako osecajno dotegnite vijak sto drzi lonce. od stajanja i cesceg ciscenja cesto navoj taj strada i onda samo drugi karburator pomaze. ocistite dobro rezervoar i slavinicu za gorivo
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Strižna kosa od F 620 jel ista ko i na ostalim manjim modelima , čovijek mi daje jednu za nikakve novce od 620 a ja imam model f400? Znam da bi bilo najbolje tu kosu dovest i probat na licu mjesta al nije mi baš blizu za vožnju.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,643
Čini mi se da te strižne kose nisu iste za mali Mio i veliki Mio. Ali ako postoji mogućnost takve nabavke (kakvu spominješ), onda si možeš pribaviti zanimaciju za kemijanje.:(giggle):
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Mane, ja imam obratnu situaciju nerabljena je, za F400 a ja imam F606... samo kod mene je greben pohrđal pa ga moram restaurirati. a grebeni pašu međusobno koliko ja znam... pa ako si za zamjenu....

Samo pazi, ako nema prste ne valja ništa.... tak je i MUHA meni objasnil...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
@mrga, budem ovaj vikend probal dogovorit sa čovijekom da vidim kako to izgleda. Ako je dobra ja ću ju uzet bez obzira jel paše ili ne pa ti se javim da se dogovorimo za zamjenu.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
razlika je u visini mkt pa time i ugao kosenja nije dobar. ali moze se pripasati sa malo prepravki. ja sam imao od f400 na mojoj f600 i nikako nije najlepse kosila dok nisam saznao da je od f400. bilo mi je sumnjivo zbog vucnika jer je prikljucak manji.i kosa cisto zadignuta uvis pa malo glaba travu i nabacuje na kosu. ali sam je prodao zbog zlih dusa
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
U servisu su mi danas popodne rekli da je sam prihvat potpuno drugačiji i da je jednostavno nemoguće prikopčat model od f400 na f600.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Razlika može biti jedino u razmaku prihvata, kod 600 je veči.
Sve ostalo bi trebalo biti isto

 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
tu na Muhinoj slici na vucniku prihvat je uzi na kosi od f400 oko 20mm. ali jedna plocica ili odstojnik izmedju i moze. razlika je zbog samih guma u razlicitoj visini pa kosa nema ugao dobar.ali i to se da resiti premeravanjem i doradom. brzina izlaznog vratila bi trebala biti priblizna samo mozda remen drugacije dimenzije
 

Najnoviji postovi

Na vrh