• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Imam ja ko.binaciju kako je vica pisao, radi zasad odlično.
Ostavi original remenicu, ni slučajno ne tokari manju, jer triba savit debeli remen priko male remenice, a da kumplug jos radi ok...
 

woody

Novi član
Tu od
5 Tra 2014
Poruka
15
Dobar dan... evo nakon puno pročitanog na ovom forumu i dobivenih PP sa porukama pomoći i savjeta kolega sa foruma kojima se zahvaljujem na tome, donosim rijesenje mog problema koji me mučio...
Kad kupujete stroj... kupujete mačka u vreći, naime tek kad se otvori ( kao vrečica čipsa ili push up grudnjak).. skužiš da pola fali
Kod menesu bila polomljena oka na koja se spaja dio na koji spajamo priključke i srećom nije otišao i posljednji.
Bilo je na vazi kupiti polovnu getribu ili nešto iskemijati....
Slike koje slijede govore sve
- na lim zavarene matice radi debljine
-napravljene poveznice
-iskorištena rupa sa prednje strane getribe

usput kad pišem, a želio bi malo utegnuti stroj, zanima me da li tko ima onaj lim između motora i getribe za f620 koji pokriva i štiti karburator, da mu kupi prašinu..... rado bi udomio taj dio
 

Prilozi

  • 20160411_171659_r (Medium).jpg
    20160411_171659_r (Medium).jpg
    41.7 KB · Pregleda: 193
  • 20160412_103006 (Small).jpg
    20160412_103006 (Small).jpg
    60.5 KB · Pregleda: 170
  • 20160412_103016 (Small).jpg
    20160412_103016 (Small).jpg
    48.1 KB · Pregleda: 205
  • 20160412_105709 (Small).jpg
    20160412_105709 (Small).jpg
    40.9 KB · Pregleda: 176
Posljednje uređivanje:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Ja nemam , ali mogu ti dat savjet, napravi ga jer vidim da imaš sa čim.
Dobro si skrpio mjenjač:icon_pray:
 

FenikS157

Novi član
Tu od
14 Tra 2016
Poruka
6
da li mi moze ko pomoci,kupio sam vucnu frezu za hondu mio standard f620y ali fali ovaj deo koji je zaokruzen na slici,pa me interesuje da li se moze naci taj deo i kako se zove
Unapred zahvalan
 

Prilozi

  • 82zeFcR.jpg
    82zeFcR.jpg
    81.7 KB · Pregleda: 140

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Feniks tebi fali ceo pogon frezera. To je kuciste sa osovinom i pogonom za 2 lanca i ukljucivacem frezera u sklopu a gde ces to naci posebno je tesko reci. Ako nista drugo jedino kod dobrog tokara da ti napravi osovinu sa dva lancanika i direktnim pogonom sto bas nije pametno ali nema druge ako se ne pronadje kuciste prenosa.

Voodi lepo si to resio sto je predhodni vlasnik unistio. Neznam samo sta joj je mogao raditi da to popuca. Blatobrane najbolje napravi i to sire da bar 2 para motika pokrivaju i to ti je moja preporuka. To nije tesko napraviti a dodaj samo dodatne ukosnike za kacenje negde pod matice vislje negde na menjacu da drzi polugu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,804
Ova uha su malo traljave konstrukcije. Pukla su jer su se vjerojatno šarafi otpustili.
Na tvojem bi mjestu probal napraviti poveznice i za gornje šarafe, iako one manje trpe, zato jer je i gornje uho otkrhnuto.
Inače, popravak ti je za svaku pohvalu.
 
Posljednje uređivanje:

FenikS157

Novi član
Tu od
14 Tra 2016
Poruka
6
Inace na ovoj frezi koju imam fali samo taj vezni deo a zupcanici su tu kao i lanci u kucistima, koliko sam video moglo bi se samo napraviti samo preko jednog zupcanika koji se kaci na jednu i drugu stranu,mislio sam da mozda kod vas ima negde da se nabavi taj deo,ali ako nema moracu da angazujem nekog metalo strugara da mi napravi jel je ovde kod nas jako tesko naci rezervne delove za honde mio standard na zalost
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Moje prvo oranje s Hondicom.
Sve u svemu i nije tak loše 5/10, ali moram složiti željezne kotače pod hitno.

 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Bitno da si uspjel okrenut zemlju,a motike če ostalo odradit.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,601
# woody dobro si skrpao nosač rala, još bi bolje bilo da si spojio sa jednim limom cca 3mm sa prednjim nosačem motora (prikaz na slici).

fwP6Pgn.jpg


Izrada zaštitnih limova, izrežen lim 30 x 47 cm, debljina lima 1 mm.

NhMf5xt.jpg


Savinuti i podrubljeni rubovi (1 cm podvijeno), duža strana rub zarežen (radi lakšeg savijanja).

Zi1CpsI.jpg


Povareni nosači i rubovi i po zarezim (dobije se na čvrstini).

tiEwl53.jpg


Očišćeni i malo pofarbani i montirani, izgledaju ovako.:cool2:

uZgL9KA.jpg


z118UPi.jpg


2KZh1bR.jpg
 

belscak

Član
Tu od
5 Svi 2010
Poruka
78
Pozdrav

kupi sam frezicu F700 pa me zanima dali se sa njom može nagrtati krumpir.
Razmak između redova mi je oko 65cm,jeli bolje da ona ulazi u dva reda pa je krumpir ispod nje i staviti tanjure da nagrće ili da ulazi u red ako je moguće i staviti plužić.

Svaki odgovor i komentar je dobro došao.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,601
Bolje da ulazi u red, lakše je napraviti razgrtač (ili kupiti ga, postoji original). Ako jašiš red krumpira, dosta je niska i dodirivat će ti krumpir, a i kompliciranije je napraviti u verziji dva disca.
 

belscak

Član
Tu od
5 Svi 2010
Poruka
78
Znači nije problem da ujde u red,misli sam da ju neću moći toliko suziti.
Koja je minimalna širina ako stavim gore metalne kotače,ako ima netko kakvu sliku
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,601
Vjerojatno metalne kotače možeš suziti kao i gumene skroz do difa. (ako su na šesterokut kao i gumeni), jedino ti onda strši osovina (širina osovina 65 cm.
Nepotrebno si citirao moj post, jer si odgovorio odmah na njega.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Stavljao jedne ili druge tockove moze se skupiti na oko 50+ cm stim da imas kratke sestougaone osovine. Rupe na felgi poklapas sa prvim osiguracen sto osigurava spoljnu cev za unutrasnju poluosovinu i sve tim osiguracem zakacis. To je najmanje sto sam uspeo i negde je priblizno oko 50-52cm
 

belscak

Član
Tu od
5 Svi 2010
Poruka
78
Ako si imao i metalne i gumene, kako su se ponačali kod nagrtanja krumpira.Dali bude moguće da posao odradim sa gumenim novim kotačima.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,601
Da, možeš. Zašto ne bi mogao, još kad bi stavio utege (još i bolje), minimalna širina je 34 cm, a osovina van toga 17 cm (sa svake strane).
 

Prilozi

  • DSC00551.jpg
    DSC00551.jpg
    81 KB · Pregleda: 119

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Sa ovak suženom je krvava muka za bilo kaj delati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh