• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

deangggalli

Član
Tu od
9 Svi 2018
Poruka
89
Nakon kupnje f620 imam jedan problem. Kad ga upalim radi cudno tj, nepravilan minimum kao da sam daje gas i pusta. i na karburaturu se vidi kao se pomice kukica od gasa sama. Inače upali iz prve. I ima li gdje kakva trgovina za dijelove, online i sl. Hvala

https://photos.app.goo.gl/v2pROlX0FJ7r6Cfo2
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Ista stvar je bila i kod mene. Na kraju se ispostavilo da je netko po tome prčkao prije
i nije vratio jedan feder na sustavu poluga
koje služe za regulaciju broja okretaja.



Nakon kupnje f620 imam jedan problem. Kad ga upalim radi cudno tj, nepravilan minimum kao da sam daje gas i pusta. i na karburaturu se vidi kao se pomice kukica od gasa sama. Inače upali iz prve. I ima li gdje kakva trgovina za dijelove, online i sl. Hvala
 

deangggalli

Član
Tu od
9 Svi 2018
Poruka
89
Je li znaš možda kako riješiti problem ili Ima li negdje kakva uputstva i sl. Po naljepnici ne znam koji je to uopće motor. Je li to g200??
 
Posljednje uređivanje:

deangggalli

Član
Tu od
9 Svi 2018
Poruka
89
koji je pravi?

Tu su skoro svi karburatori osim onog pravog!:(emo):

Kako je najbolje koristiti brzine da se ne opterećuje previse MK? Kako idu Tri radne i tri putne brzine. Znam da nesto se dobiva micanjem remena. Ako moze netko dati neko uputsvo bio bi zahvalan.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

deangggalli

Član
Tu od
9 Svi 2018
Poruka
89
Jer uzeo sam MK preko prijatelja, pa nisam detaljno gledao. Nisam stigao gledati, samo sam ga otpeljao u Istru i upalio. Sutra cu malo detaljnije pogledati.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

deangggalli

Član
Tu od
9 Svi 2018
Poruka
89
Danas malo pogledao detaljnije. Karburator je keihin japan. (jel to neki standarni ili je mozda mijenjan) Imam pitanje?? Probao sam malo MK. Sve radi ok. Svijecica je bosna 3, izgleda da nikad nije ni mijenjana, Koja ide za taj motor?Tu i tamo kad iskljucim glavnu sklopku on nastavlja ici sporo. Od 10 puta jednom se desi. Boklade rade pa ne rade tj od 10 x jednom se desi da ne rade u voznji. Bez kretnje je ok..Motor je nemiran i dalje, tu mislim da ce ici na remont. Sad ne znam jel se moram brinuti. Mijenjac stvarno izgleda da je nov ili repariran.Nigdje nista ne curi. Vlasnik kaze da je nov, da je on kupio MK u istri i da je bio napuknut mjenjac i da je narucio iz Osijeka novi ali ne iz tvornice jer novi je 3800kn nego neki diler preprodavac.Ulje je novo u motoru i mijenjacu.

https://photos.app.goo.gl/urHMDQESFFGWrfkQ2
https://photos.app.goo.gl/eolfFrFlIo8RmuNY2
https://photos.app.goo.gl/1mrDDmVSLm1SoBDf1
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,722
Nemora značiti ako je motor nemiran da je za remont,(a i može)
Vidim da u čašici na slavini za benzin ima prljavštine, to treba očistiti, dalje treba skinuti karburator i očistiti ga i propuhati dizne, filter zraka oprati sa benzinom i uliti novo ulje u posudu filtera, pregledati zazor ventila , svječicu promjeniti ide Ngk BR-4HS ili Bosna F-70 kratki navoj.
Kvačilo i blokade ,to se samo preštela na sajlama ili pomicanjem motora.
Onda treba probati kako će raditi, najbolje ju malo upregnuti da se vidi jel troši ulje i jel ima snage.
Zaboravio sam da treba i pogledati u rezervar dali je benzin čist, ako nije treba i njega oprati i očistiti....
 
Posljednje uređivanje:

deangggalli

Član
Tu od
9 Svi 2018
Poruka
89
Je li zna netko oznaku karburatora keihin da si nadjem negdje pdf. Sad sam u Ri a nisam imao vremena skidati ga.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,608
A jesi se ulovio za karburator. Za nemiran rad motora nije ti karburator glavni krivac. Naravno da karburator mora biti čist (i da ne preljeva). Nemiran rad motora treba naštelati na regulatoru gasa, u više navrata je pišeno o tome (samo treba malo potražiti i pročitati). To je pod prvo da se napravi.

Svjećica bosna 3 ne postoji, svjećica ide kako je # dlesa napisao NGK BR 4 HS ili Bosna F65 (a ne Bosna F70).

Otpusti si vijke koji drže stabilizator (a i kućišta mjenjača), i ako je ulje u mjenjaču tu će ti curiti van.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,064
Meni se u karburatoru zaštopala centralna dizna i baš je zbog toga motor bio nemiran,tj zalijetao se
 

loter

Član
Tu od
13 Lis 2017
Poruka
36
Meni se u trecog gasi i neznam zakaj :) , denem ga u trecu na ravnom sa prikolicom napucam gas ocu krenut i zgasi se a i bez gasa kad ocu krenut
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,722
Probaj kvačilo malo zadržat dok kreneš malo, onda uključi do kraja kvačilo.
Ako neide ni tako, onda vozi u drugoj.
Sa praznom prikolicom možeš trečom?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,722
Valja ako je za 600/620, malo je drugačija nego moja. Moja ima drugačije pritiskivače dolje na kosi, i moja nema onaj španer donjeg remena.
Moja odlično kosi, ja sam ove godine stavio novu reznu letvu od neke Imt kosačice, bila je duža za dva zuba, i raspored rupa mi nije odgovaro, to sam riješio i odlično kosi.
Na toj ta rezna letva kad dotraje jedino neznam dali ima za kupit nova.
Kad već pišem evo i jedne slike moje honde-loncin
IMG_20180404_190642.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh