• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Teško je sate izbrojati i uvjete u kojima radi.
Ako puno freza nebi bilo loše jednom godišnje prije sezone, ako ne dovoljno je svake dvije godine.
U taj motor nejdu neznam kakve enormne količine ulja i nebuš propal da i svake godine staviš novo.
 

Acme

Član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
45
Znam da ide "malo" ulja, zato se i ulje brzo "razbije" jer ga je malo.
Dosta se frezora.
Mjenjam ja i dva puta godišnje.
Ali znam i okvirno koliko sati radi.
Zato i pitam otprilike 50 sati jeli puno ?
 

gasans

Član
Tu od
25 Ožu 2017
Poruka
51
Znam da ide "malo" ulja, zato se i ulje brzo "razbije" jer ga je malo.
Dosta se frezora.
Mjenjam ja i dva puta godišnje.
Ali znam i okvirno koliko sati radi.
Zato i pitam otprilike 50 sati jeli puno ?
Ako je u transportu nije,bitan je nivo.Ako je u frezanju tu zavisi i kvalitet ulja jeftinija cesca zamena,nije pravilo ali nije ni na odmet.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
731
Pozdrav svima!
Na mio 606 klizi mi remen dok frezam. Motor se nije pomaknuo, ne vidim na zatezacu remena promjenu. Jel moguce da se remen istegnuo ili ima nesto drugo biti?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Ako je puno radio moguče je da je dotrajao. Probaj na sajli još zategnuti ako ima navoja još.
Može se desiti da se sajla istegne. Može se desiti da se okrune zubi na remenici mjenjača, (što nisam mogao vjerovati) vidio .....
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,643
Kad bi se remen i sajla tako rastezali, onda ne bi nikako i nikada kvačilo funkcioniralo!
Dok okrunjeni kroneri na remenici mjenjača nemaju baš neke veza sa klizanjem remena.

A baš danas sam složio jedan kardurator za F600.
IMG_20220210_101528.jpg

To je ovaj karburator sa šalicom (bez crne kave).
Kod skidanja karba pukla mi opruga regulatora, pa sam i nju zamijenio. Da si olakšam skidanje karburatora (a da pri tome ne poremetin) polugu regulatora gasa, skinuo sam ova dva pržunera i na taj način olakšao si posao kod montiranja (bez gombanja ) sa onim vijkom M10 na poluzi regulatora gasa, do kojega je malo zajebano doći (kad je motor u svom radnom položaju).
 
Posljednje uređivanje:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Ja sam naveo uzroke zbog kojih može kliziti remen iako je remen ispravan.
A i ovo kad kroneri se potroše isto jedno vrijeme klizi remenica po osovini i čini se kao da remen klizi.
 

Gabriel2105

Novi član
Tu od
20 Velj 2022
Poruka
1
ja imam problema sa brzim trošenjem pogonskog remena, stavljo sam 17x930 konusni klasični remen, stavljo sam borovo i optibelt, mislim da je tvornički bio savin remen. probo sam sve i svašta ,centriro sam opet remenice i pomico motor, a bio sam nedavno u trgovini rez. djelova mio i pitao prodavača zašto mi se troši remen brzo , i on mi kaže da je original remen 16.7x930 borovo, odmah sam kupio jedan remen i namontiro i sve centriro , pa ću sad vidit kako će bit, napravio sam 10 sati sa tim novim remenom.
Ljep pozdrav dali.netko zna slucajno,naime imam yanmarov motor motokultivatora honda mio 609msm da je
Dizelka desava mi se upali normalno ali kad upalim remen da krene rotomalcer vrtit ona mi kao da smanji gasa oslabo hoce se ugasit cim pocnem.kositi dali mi.netko moze pomoci hvala unaprijde
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Dali si radio več prije sa rotomalčerom i bilo je sve u redu, a sada ti se ovo dešava.
Ili prvi puta trebaš malćirati pa ti se ovo dešava?
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
731
I moj 604 izgubio snagu. Promjenio filter goriva, zraka, opet isto. Pali na prvu, nije kompresija, ne znam sta bi bilo?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
A kako oni imaju ventile,mislim kako i dali im se mogu podešavati ventili?
Kako imaju razvod riješen, da nije lanac se istegnuo.
Općenito, kad je rađen neki veći servisni pregled?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,160
I moj 604 izgubio snagu. Promjenio filter goriva, zraka, opet isto. Pali na prvu, nije kompresija, ne znam sta bi bilo?
Jesi li mjerio kompresiju? Puše li na mjeraču ulja?
Kako izgubio snagu - premalo opisa!
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,643
A kakav to roto - malčer pogoniš sa tim čudom? Kakva je situacija kad radiš sa noževima na pogonskoj osovini?
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
731
Moj je prije kosio visoku travu ko iz šale. Frezao u drugoj. Sada se guši. Kao da mu fali goriva. Nema crnog dima, samo kad upali. Motor ni glava nikad otvarani. Ako pali od prve, mislim da je dobra kompresija.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Stavio sam radionički priručnik od yanmara L-40 u temu priručnici- teh. dokumentacija ako šta može pomoči i ako nekome zatreba.
A ovo što se motor guši može biti do lošeg (starog ) goriva......
I molio bih moderatore ako mogu da ove postove od 3670 pa do kraja što se tiču mio honde f604/606 prebace u temu mio-honda 604/606?
 

zh1

Novi član
Tu od
17 Ruj 2021
Poruka
12
Budući sam prekopao forum uzduž i poprijeko za uputstvima staviti ću ovdje nekoliko slika i napomena vezano uz zamjenu motora pa možda nekome pomogne.
Kako me je motor počeo prcati jer je ili zapalio otprve ili nije htio nikako a lokalni profi serviseri su više filozofirali nego bili spremni riješiti problem u razumnom roku,odlučio sam kupiti drugi motor i promijeniti ga sam.
Po iščitavanju foruma nabavio sam Loncina ,platio sam ga 1500 kn(-300 jer sam ga uzeo na firmu) pa je motor na kraju koštao 1200 kn. Ne vjerujte trgovcima da sve paše na šaraf jer nema pojma!! Prvo što sam primijetio po skidanju starog motora je problem oko remenice.Loncin ima osovinu 19,05 mm,Honda original 20 mm. Igranja sa nekim kajlama i umecima ne daju zadovoljavajuće rezultate.Drugo: vijak za osovinu na Hondi ima metrički navoj M8,Loncin taj vijak ima colnati,tj.5/16 i prodavač motora ga naravno nema.Imaju ga "vijci Kranjec" u Zgb(8 kn/kom). Raspon rupa za fiksiranje motora na ramu je isti ali sam morao raditi međuploču jer je razlika 19 mm da remenice budu poravnate.Znači,gledano od ispred rezervoara motor je morao 20mm desno.Ploču sam napravio od 3mm dur aluminija. Remenicu sam dao napraviti kod tokara novu.Materijal je bio 150 kn(strojopromet) ,ruke 200. Remen je morao ići duži jer je drukčija pozicija remenice na Hondi u odnosu na Loncina. Optimalno se pokazao 17x1075 Li(42-82 kn,ovisno gdje kupujete).Gas sam morao također prilagoditi,uzeo sam neki univerzalni na žicu(115 kn) jer motor ima već napravljen prihvat za sajlu i bužir tak da ne treba ništa previše coprati oko toga. Zaštitu remena i remenica sam morao napraviti novo jer je 5-6 cm duže od originala i bilo mi je jednostavnije i brže jer imam čime napraviti.Sklopku za gašenje motora sam također prebrikao tako da se gasi na starom prekidaču na ručkama motokultivatora.Najviše vremena mi je uzelo uštimavanje kuplunga jer sam kombinirao nekoliko duljina remena i pozicije graničnika,čemu mi je puno pomogao več opisani postupak na forumu.Stvar za sada funkcionira dobro, obavio sam sat dva rada sa natovarenom prikolicom a budući mi služi najviše za košnju sa roto kosom nadam se da će služiti i dalje. Cijena projekta je ispala 2000 kn sa motorom i kompletnim pratećim materijalom(gas sajla,remen,remenica).
 

Prilozi

  • IMG_20220228_085511.jpg
    IMG_20220228_085511.jpg
    59.6 KB · Pregleda: 36
  • IMG_20220228_085525.jpg
    IMG_20220228_085525.jpg
    62.3 KB · Pregleda: 37
  • IMG_20220228_085913.jpg
    IMG_20220228_085913.jpg
    64.3 KB · Pregleda: 36
Posljednje uređivanje:
Na vrh