• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
Bome poslije ovog posta prvo mi na pamet pada da odustanem 😂😂
Trenutno ne mogu ništa pokušati. Freza je u Dalmaciji a na se vratio na kontinent.
dakle nabavim prvo brtve pa probam dobro očistiti karburator?
Redukcija u filteru zraka… ima neka spužva unutra i ulje bi trebalo biti u kućištu
Mislim da je pokojni otac zaboravio pokriti kad je bilo kiše pa dasu tu nastali problemi. Svakako bi je htio osposobiti jer mi je emotivno draga ali je i dobar stroj za moje potrebe. Imam za nju kotače, utege i jednu prikolicu za prilagoditi njenim potrebama…
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,573
A tu smo , tek sad spominješ da je malo kisla!🌦️🌤️🌩️🌈
Nećeš sa valjda predati pred jednom običnom i jako dobrom Hondom, dobro (možda sad i nije trako dobra?), ali vrijedilo bi se potruditi osposobiti je.
Najveći će ti problem biti odšarafiti donju diznu, koju sam u prthodnom postu spomenuo (da je nema) ima je ali je ona sad najvjerojatnije srasla sa tijelom karburatora. I manja količina vode i kraće vrijeme u karburatoru može prouzročiti dosta velike probleme. Kad budeš je pokušavao odvrnuti, ako ne ide nemoj je forsirati. Očistiti karburator što bolje možeš, sa jednom niticom (od sajle) progurati kroz diznu i dobro ispuhati. Spominjane brtve sa vremenom stvrdnu i kod demontaže i ponovno montaže karburatora ne brtve, i inda na njima falšira (vuče falši zrak). Redukcija ti dolazi u centralni di filtra, smanjuje rupu i samim tim smanjuje količinu zraka.
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
291
9EE2E94B-DC0B-485C-A49C-833889AB655A.jpeg
Jucer kod rada sam primjerio da mi negdi curi ulje s lijeve strane kod remenice. Dali neko zna dal mozda na ovom cepi moze biti. Tj cemu on sluzi? U pitanju je F-500
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Ništa nažalost, nemože orati, preveliki je otpor. To mi je i bivši vlasnik pluga rekao da nije mogao orati.
Sad samo kosim vinograd sa samohodnom kosilicom i to je to......
 

mirzy

Član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
48
Ništa nažalost, nemože orati, preveliki je otpor. To mi je i bivši vlasnik pluga rekao da nije mogao orati.
Sad samo kosim vinograd sa samohodnom kosilicom i to je to......
E jbg, bas sam se nadao da ce to ici kako treba, imao sam u planu uzet isti al et nista od toga.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
695
Pozdrav svima, kupio sam nedavno polovnu f600 i događa mi se pri frezanju na većem broju okretaja da se ugasi nakon nekog vremena rada.. Dok se ne ohladi ne mogu je upaliti a kroz 10ak min upali normalno, sad me zanima šta bi to moglo biti, jel moguće da je do svjećice ili je nešto kompleksnije?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Nisam stručnjak, posjedujemo jednu f-620.
Probaj prvo sa sviječicom. Sviječice koje se mogu koristiti , iz upute za rukovanje i održavanje:Ngk-Br-4Hs, Bosna- f-80, Bosch-W225Ti, W-240Ti, Champion-L5, L81
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
695
I mislio sam danas pokušati sa svjećicom, hvala! Iako na netu piše da ngk7hs ide?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
A neznam , kad skineš staru svječicu vidit ćeš koja je ......
A može biti da ide i ta svječica koju si naveo , jer mislim da san negdje čitao da je razlika u kompresiji između motora f-600 i f-620, zbog bezolovnog benzina koji je uveden kasnije......
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,573
Bosna F80 i NGK B7HS , nisu svijećice koje odgovaraju Hondi motoru G200. I naravno Hondi 600 i 620 (ako je pogoni) Hondin motor.
Navedenom problemu mogao bi biti uzrok dištemperane faše , a to znači u prijevodu potrošene karike i kao takve (kad se motor dobrano ugrije) karike izgube elasticitet i ne stignu stvoriti dovoljno podtlaka za usisavanje goriva, i ako ne uspiju usisat gorivo onda logično nema zapaljenje smjese.

Isto tako može bit razlog mali zazor ventila , kod pregrijavanja ventili ne zatvaraju kompresijski prostor, to se može zaključiti da ako se lagano povlači starter. :coffee: :sneaky:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,573
Ideš metodom eliminacije, ja sam ti eliminirao dvi, sad eliminiraš još nekoliko njih (koje nisu baš ) dostupne. I evo la ga. 🙃
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
695
Ptoblem je ipsk slojevitiji.. Zamjenim ja svjećicu.. Radi 10 minuta, ugasi se. Upalim je, pa se ugasi.. Ostavim je 20 minuta, nakon toga se upali pa radi 10... Poslije toga samo pod ćokom radi, bez njega se gasi i onda je više nisam mogao upalit nikako.. 😂
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,941
Ako radi pod čokom onda:
- negdje vuče zrak posije leptira
- moguće zaštopan dovod goriva
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kak to krene na falš kad se zagrije?

Taj motor treba detaljni servis kojeg radi majstor..s naglaskpm na servis i majstor...a to znači ili se pati ovak ili kupi novi kkneza
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,573
Zamjeniš svjećice (koju zamijeniš?), kojom zamjeniš zamijenjenu?
Tražiš odgovore, a nikako da napomeneš bitne stvari, o kojima dosta toga zavisi.
I prema tome dobiješ odgovore.

Problem je slojeviti, to si dobro konstatirao.
Ako je to tako onda je potreban i takav pristup!

Ovakvim nabrajanjima s brda, pa s dola, nema vajde!🤔
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,573
A to djeluje i na brtve ili ???, pogotovo na one koje su odbrtvile svoje! :confused:
 

Najnoviji postovi

Na vrh