• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO standard F-400

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Kada je mjenjač sastavljen ne mogu donju oprugu pojačavati, dok ću probati gornju.
@muha oprugu svatko može kupiti jer košta koju kunu, ali kako kažeš - pišeš nema više stare dobre kakvoće.
Primjer na jednoj maloj prikolici koja za traktorom ide svagdje sama gume iz 80-ih su ove godine popucale dok na jednom kombiju stavljene prošle godine za sezonu nove zimske gume i ove godine zamjenjene ljetnim - vuklanizer kaže više nisu dobre, na drugom kombiju vozile 4 sezone i kaže vulkanizer još dobre, a niti jedne nisu loše marke.
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
Malo lufta dobije na vilici, malo poluga u kućištu (to se rjeđe dešava), najčešće oslabi opruga i nema dovoljno snage da zadrži polugu u određenom položaju! Kako provjeriti, da li je opruga dobra ? Optimanlna dužina opruge bi trebala biti 14 mm (kad se je stegne max. onda je 10 mm), znači steže se 4 mm, a u radu ona se steže 2 mm koliko je potrebno da oslobodi (blokira) polugu. :eek::
Bubrežni valjčić ima ulogu da blokira jednu polugu kad je druga poluga u brzini. Znači kad je u prvoj brzini onda blokira polugu od druge brzine i rikverca, a kad je u drugoj ili rikvercu onda blokira polugu za ubacivanje u prvu brzinu !:(wasntme):
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Danas skinuo vijak opruge (ključ 13) i imao je podložnu pločicu, kada sam zategnio bez pločice opet iskače. Kada ručicu mjenjača držim rukom ne iskače. Inače stroj dobro radi.
Mislim da mi opruge nisu 14 mm - ono koliko se sjećam. Gornju oprugu nije neki problem izvaditi, ali donja - znači mora rastavljanje. Dali bih pomoglo samo zamjena gornje opruge?
Malo ću se provozati do aut pijace u Osijeku, tamo se može svašta naći.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
Ova gornja opruga ti drži prvu brzinu, a donja drugu i rikverc!:smile:
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ako riješim da je prva u redu to je OK, nemam ja puno za frezanje.
Pregledati ću svoju kutiju sa oprugama, a ako ništa ne pronađem otići ću u servis kupiti oprugu.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Koliko treba biti rudo prikolica za f-400?
Imam auto prikolicu samogradnja 1,5 x 1 m i koristio bih je za f-400. Imam i sjedalo od konjske kosilice ili sadilice krumpira pa me zanima dužina ruda od oka - klina pa do prednje stranice prikolice.
Hvala.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
@brgud,Sad tek vidim ovaj tvoj post, da dobro su složene, uvjek prvo zemlju napada unutrašnji nož pa onda redom do vanjskog.
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
Od klina pa do kraja ručki ti je 90 cm, cca 120 - 130 cm ako planiraš staviti sic na prikolicu, a ako staviš sic na rudu onda za toliko treba duža ruda. Najbolje da staviš prikolicu blizu i sjedneš na nju i vidiš koliko ti prostora treba, pa se prema tome ravnaš. Sve zavisi koliko si velik !:(grin):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja sam iskoristio fabricku prikolicu za moju F600. nastavak je oko 60 cm ili do pocetka rude 45 posto preklapa rudu da bi se zavrnula u postojece rupe .sedim na stranici posto sam ukrojio parce daske. koristim je i za auto pa necu da prebudzujem prikolicu.priblizno bi trebao nastavak i za F400.mozda do 10cm kraci ako ces sediste na stranicu. ali najbolje je odmeriti direktno kako tebi odgovara .mogu ti odmeriti koliko ima od pocetka rude pa do stranice
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
Čini mi se da je to dovoljno, ako se uzme njezina ukupna težina od 57 kg, onda je nešto manje od 50 % u utezima.:icon_winkle:
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Dali je za f-400 dovoljna debljina lakiranog kalendara za brtvu mjenjača.
Tražio sam u servisu ali nemaju brtvu i opruge utvrđivača brzina.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Trebalo bi biti otprilike.samo malo dihtujuce mase sa obe strane posto je lakiran papir
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
Kad rasturiš mjenjač ležajevi skoro uvijek sami popadaju iz svoji ležišta, ili ako ne idu onda sa osovinom malo poklimaš lijevo -desno, ili lagano udaraš sa drvenim čekićem sa vanjske strane kućišta (bez pretjerivanja) da ne napraviš koju rupu viška.:(giggle):
Ako misliš stavljati originalne semeringe (duple, gumirane) jednostavno ih izbiješ van i staviš nove. A ako misliš ostaviti vanjski prsten i staviti druge sem. onda možeš isto tako (pa unutar tog prstena je semering) koji je ubačen unutra, ili bez izbijanja isčupati stari i staviti (dva ili čak jedan) dim. 25x42x7, ako sam fulao dim. malo prolistaj temu pisao sam o tome.:(emo):
 
Posljednje uređivanje:

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Imam F450 doma i trebao bih promijeniti remen. Jel zna netko koje su orginalne mjere remena od mog modela?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Znao sam nekad napamet al izlapi mozak. bilo je negde u temi mislim vec napisano, jer kod nas mere su nedaj boze pa moram po originalu vecinom da premeravam. sve vecinom fals remeni i dva ista po oznaci a nemaju veze duzine
 

Najnoviji postovi

Na vrh