• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO standard F-400

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
bilo bi jako dobro da kad se otvori neka tema/podforum, npr, honda f400,na prvoj strani bude link sa pod naslovom ,prijenos, a u njemu linkovi vezani za pitanja prijenosa..medju njima i link di je dimenzija remena..
moglo bi bit i link na pdf sa manualom te freze da se da vidit dimenzija remena u manualu..i ostale informacije koje će spriječit da se ponavljaju pitanja...neki forumi imaju te sticky-je,ovome bi koristili uz svaki pojedini mtk i traktor,i npr za "elektro odjeljenje":biggrin:, itd..
znam da ima google, ali tako bi bija bolji forum..
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Imam F450 doma i trebao bih promijeniti remen. Jel zna netko koje su orginalne mjere remena od mog modela?

Ja na f-400 sa tomosovim motorom imam remen na kojem piše "REMEN A 13X870 LI Borovo Hrvatska ANTISTATIC"
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
Nema potrebe otvarati neke nove teme, ili neke linkove, jer i sada ima previše tema koje nisu aktivne. Eventualno još bi se moglo određene teme spojiti. Ako nekoga nešto zanima, može si to jednostavno potražiti u određenoj temi. Ovako je veći draž ! :wink:
Remen za f400 i f420 je 17x850 Li ili 17x910 La. E sad za 450 ne znam točno, ali mi se čini da f450 se razlikuje od f420 samo po tome što ima motor G200 (ili onaj noviji GX160) i ako ima promjer 8 cm pogonske remenice kao i f420 i f400, onda bi odgovarao remen već navedene dimenzije ili mala tolerancija od te mjere.:rolleyes:
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
360
Koliko je meni poznato f-450 bi trebao imati g200 motor i duple remenice s time da je na motoru 80/113 , po nekim uputstvima ide remen 17X850 Li , a opet po nekim drugima ide sb 30 ( 30 se množi sa 2.54) isto unutarnja mjera,sad ga ti znaj ???
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Jel pišu dimenzije remenica u prospektima ili moram skidati onu kutiju di su remenice, makar sumnjam da se išta može nakon toliko vremena iščitati? :)
A gdje kupujete te remenice po nekoj normalnoj cijeni?
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
360
Sa remenica nečeš ništa oćitati,ali ih možeš izmjeriti .Remenice se mogu kupiti, ali cijene kod nekih i nisu baš tako pristupaćne,najbolje preko njuškala .Ček malo ti se raspituješ za remenice a trebao si dimenziju remena ,kaj se dododilo s tvojim remenicama ? I jesu li kod tebe na f-450 duple?
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
E puno me pitaš za duple :) raspitujem se da kupim za rezervu jer kultivator ima 8 godina i to nije nikada mijenjano a sada zadnji put sam prilikom stiskanja kuplunga osjetio misris paljene gume kao da proklizuje... Htio bih remenicu kupiti neka stoji u rezervi da ne moram kasnije kada mi kultivator bude trebao.
Ja tražim da kupim tamo gdje su cijene pristupačne :) možda ebay ili aliexpress ali treba mi točan broj remenice...
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
360
Gledaj ovako sa mojeg stajališta,ako remenice nemaju neko teže oštečenje ne vidim razloga da kupuješ za rezervu , jer ako u osam godina nisi promjenio remen onda če te remenice sigurno durat dok si živ , nego skini ti poklopac od prijenosa pa vidi dal imaš duple remenice , ako imaš sreće još je remen cijeli pa ga i možeš uzet sa sobom pa gas po trgovinama i možeš primjeravat . I ne mjenjaju se remenice jer je remen zasmrdio , remen se godinama istegnuo možda ga samo treba napet (neznaš u kakvom je stanju remen kad nisi otvarao) potezanjem cijelog motora prema naprijed , pa te taj stari remen još možda može služit godinama.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
Vjerojatno niti nisi skinuo zaštitni lim od remena da vidiš koji je remen gore, izmjeriš ga po vanjskom obodu (jer je lakše) i po toj mjeri kupiš novi. Ima još jedna varijanta mjere a to je Lw (to je srednja vrijednost između Li i La). Različiti proizvođači i različite oznake (češće oznake su Li i La, zajedno a rjeđe Lw). Brineš se za remenicu i remen a najvjerojatnije je uzrok (kako si rekao da remen dimi) nešto treće. A to je ležaj na zatezaču remena, taj ležaj ti blokira pa remen struže po njemu. Promijeniti ležaj i remen (imaš dosta informacija, koji), cijela investicija cca 35 kn.:(nerd):
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Dobro, u svakom slučaju prije početka sezone planiram ga detaljno prekontrolirati.
E sad da vas pitam i ovo. Kada stavljam u prvu brzinu, imam osjećaj da ne "legne" do kraja brzina u onaj utor i zna mi se dogoditi da mi jednostavno prilikom frezanja brzina iskoči u ler. Jel ima ko takvih iskustava s tim?
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
E puno me pitaš za duple :) raspitujem se da kupim za rezervu jer kultivator ima 8 godina i to nije nikada mijenjano a sada zadnji put sam prilikom stiskanja kuplunga osjetio misris paljene gume kao da proklizuje... Htio bih remenicu kupiti neka stoji u rezervi da ne moram kasnije kada mi kultivator bude trebao.
Ja tražim da kupim tamo gdje su cijene pristupačne :) možda ebay ili aliexpress ali treba mi točan broj remenice...

Jel tebi bloka ležaj u onom valjčiću od kumpluga??
Njega kupi za rezervu,i remen, A NE REMENICE..Jer taj ležaj oće otić..neće tebi remenicu poist remen još 500 godina...
Lipo uzmi prstima za valjčić koji se miče kad stiskaš kumplug i probaj ga promrdat da vidiš ima li lufta, i okrenit da vidiš okreće li se glatko ili zapinje..

To se sve obavi kad otvoriš kutiju..:icon_twisted:

sorry brgude nisam te vidija..
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
Iskače iz prve brzine, jer ne uzubi dovoljno (lovi samo pola zupčanika). Dva su razloga za to:
1. Poluga ručice mjenjača nema dovoljno mjesta (zna joj smetati onaj lim na kojemu su označene brzine), drže ga dva vijka M 6 i na njemu su poduguljaste rupe da se može micati. Najprije treba probati pomicanjem tog lima, pa vidjeti rezultat.
2. Oslabljena opruga utvrđivača brzina, za to riješiti treba rastaviti mjenjač.
Ima još jedno riješenje ali o njemu kad pokušaš ovu prvu varijantu. U donjem - lijevom kutu imaš jednu ikonicu sa novim smajlićom !:(doh):
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Često kupujem remenje za razne strojeve i čini mi se da je cijena od 98 kn visoka.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
Sa tim starim remenom lijepo odeš u prvu agrariju i nađeš taj remen od 19 - max 50 kn neki kvalitetniji ili neku trgovinu alata (oni isto drže remenje). Za 92,00 kn možeš kupiti 5 remena koji su ti potrebni.:icon_pray:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Za 96kn može kupiti dva jeftinija ili jedan skuplji,sve ovisi o proizvođaču,marki remena i prodavaču.
Borovo je jedan od jeftinijih pa sava pa good yare,contitek...
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Moja je hondica sa tomosom kupljena 1982 godine, i još je na njoj prvi remen, i "može još"..
Uzmi "ravnaču", i stavi je priko obe remenice, mora leć na obe remenice, sa obe strane remenica!!
Dakle obe remenice sa obe strane, odjednom mora dirat!!
Ako ne dira, odvidaj motor i centriraj ga da tako bude..
Jer ako remenice gledaju u različitim smjerovima, "remenu nije drago"..:icon_thumright:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovisi puno kolko i kaj se radi sa frezom,tak da i remeni neki traju duže neki kraće.
 

Najnoviji postovi

Na vrh