• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO standard F-400

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Mijenjao sam na stolu rukom bez ručice mjenjača i normalno je išlo par puta.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
To mi je malo čudno da ide lagano bez ručice mjenjača, pa onda blokira ?:icon_mad:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Dali imaš katalog djelova mjenjača, u kojem položaju ti stoje zubčanici mjenjača kad rastaviš mjenjač na pola, možda ti je poderana viljuška birača brzina.
Par puta odradi i onda iskoči i zablokira, tako mi se čini da bi prije moglo biti to .
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Jesi li probao da pri saltanju malo okrenes spojnicku osovinu. Nekad pri saltanju stane sub u zub pa se nemoze ubaciti ni rucicom dok nezavrtis remenicu spojnicke osovine. probaj tako ako neide rasklapanje
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
Nije problem u ubacivanju u brzinu, nego zablokira u prvoj brzini, i ne može izbaciti iz prve brzine (bar tako piše), čitajte postove !:eek::
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Rastavio sam mjenjač pošto nisam sipao ulje, baš je vilica blokirala, zupčanici dobro uzubljuju.
Premjerio sam elemente:
1 - vijak učvršćivač opruga 8x10 mm
2 - bubreg 6,35x15,28 mm i ne upada skroz u utor, samo hvata rubove utora
3 - kuglice 6,35 mm
4 - opruge 14,30x6,23 mm i 13,80x6,23 mm
Pretpostavljam da je bubreg zablokiravao obadvije viljuške ako krenu zajedno. Ako može netko da izmjeri bubreg.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
Bubreg mora lagano kliziti po svom utoru, ako zapinje za rubove utora (malo počistiti utor). Ne može zablokirati obadvije poluge sa vilicama, nego samo jednu, to mu je uloga ! Ovo je novi nekorišteni bubreg (dimenzije možeš odčitati na slici. Bubreg može biti i malo duži (kod starijih mtk) zato jer je istrošenost poluge i kanala poluge malo veća. Bitno je kod montaže, da bubreg ide lagano, da kad se ubaci prva opruga - kuglica - poluga pa onda bubreg, da kad taj bubreg upadne u utor na poluzi, mora biti na 0 u drugom kanalu poluge. I to je to, ostalo znaš.:icon_cool:
Nemoj da te brine što je moja izmjera nešto manja od tvoje, samo gledaj da kad ga ubaciš da ne viri u drugi kanal!


I62kzgp.jpg


Rq3Y1Sg.jpg
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
@brgud siguran sam 99% da su pokrenute obadvije vilice, a bubreg koji nije dobro zaobljen ih je zablokirao.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
Pojasni svoj post "da su pokrenute obadvije vilice" ? Bubreg nije dobro zaobljen ? :eek:
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Čini mi se da bubreg nije dobro zaobljen i ne upada u utor, samo ga malo pritisne u naj širem dijelu. Mislim prilikom premještanja na panku nakon slaganja su se mogle pokrenuti obadvije vilice i bubreg je našpanovao osovine vilica. Kada sam rastavio kućište vilice-osovine sam lagano udarao čekićem da ih pokrenem.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Taj bubreg pri ubacivanju u brzinu se pomeri u stranu i mora biti u utoru druge osovine da bi sprecio pomeranje iste. To je brava menjaca i to joj je uloga. Ako ti bubreg neuskace u utor kad jednu osovinu pomeris je dokaz da se zajeo ili nije odgovarajuci po duzini . Prema tome ubacivanjem sa lera u bilo koju brzinu ta osovina gura bubreg u utor druge osovine i ta se nesme pomerati iz tog polozaja.Time se blokira da nemogu ni slucajno krenuti dve brzine da ukapcaju Fakticki gledano kolika je dubina utora pri ubacivanju u brzinu bubreg se mora pomeriti za toliko u utor suprotne osovine da bi je zablokirao. Postoji mogucnost da je neko pravio taj bubreg [buric] pa promasio meru i sad kraci ili se nesto zajelo
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
Očito je problem bubreg, vjerojatno nije original nego ja napravljen (to se isto tako može, vrlo jednostavno napraviti). Nije konusan i ne smije biti konusan, nego zaobljen kao pola kuglice da upadne u utor na poluzi. Jednostavno kao pasulj !:icon_e_geek:
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Krivo sam se izrazio - konusan, a mislio sam na zaobljen.
Bubreg sam izbrusio - zaoblio i sada na stolu radi bez problema. Vidjeti ću kako se ponaša pod opterećenjem, dali će držati ili iskakati iz brzina.
Hvala svima na savjetima.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
Što će držati, a što iskakati ? Pa nije sezona skakavaca.:icon_rofl:
 

sstef

Novi član
Tu od
18 Velj 2015
Poruka
4
Re: honda f 620

Pozdrav svima!
Novi sam ovdje ali ovu temu pratim već mjesecima.
Nedavno sam dobio frezu bez motora,nemam pojma o kojem se tipu radi ( zna li možda netko od vas) i sad sam nabavio motor od hondine vodene pumpe (MIO Standard) pa me zanima koliki bi trebao biti promjer remenice na motoru da to normalno funkcionira. Evo i slike. Zahvaljujem.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: honda f 620

Ovo ti je honda serije F4xx. Znaci moze biti i F350-400-420 i sve je isto sem motora jer su razliciti. E sad samo moras reci koji je motor u pitanju sa pumpe jer ih nekoliko ima. Na bloku mora pisati oznaka G 35 ili G150 ili G200 ili novije generacije GX160 ili GX 200. Razlikuju se u izvodu gde je izlaz za remenicu i prema tome i obrtajima remenice. G35 i G150 imaju direkt sa radilice izlaz i remenica je 8cm original. Ako je motor G200 a hoces ovde onda mora remenica veca od 12,5cm koliko mi se cini. GX serije ako je motor isto morace remenica od 8cm posto je izlaz sa radilice
 

sstef

Novi član
Tu od
18 Velj 2015
Poruka
4
Re: honda f 620

Osovina ie izvedena direktno sa radilice, a motor je snage 3,7 kw. Naljepnica je dosta oštećena, 200C se dobro vidi a ono ispred izgleda da je samo slovo G.
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: honda f 620

Ako je stari motor G serije nesto se neuklapa jer jedino G200 ima 3,7kw ili 5ks a izvod je sa bregaste osovine. To su motori na F600-620 seriji i na pumpama starijim pretezno.Jedino ako je noviji hondin GX160 moze biti te snage a izvod sa radilice.Slikaj najbolje motor da nebude zabune.Na G seriji sa prednje strane motora na bloku ima ukucano koji je tip i koliko zapremine ima
 

Najnoviji postovi

Na vrh