• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO standard F-400

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
Ne znam gdje nabavljate te remene (da su tako skupi). Kod mene ja kupim jeftiniji za 18,70 kn, a onaj skuplji optibelt, god year max 50,00 kn.:eek::
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Poslao upit na MIO Osijek za klinasti remen i evo odgovora, pa da se zna...

"Dimenzija klinastog remena za F-450 je 17x735 Li
imamo ga na stanju i cijena mu je 51,25kn
Isti možemo i poslati pouzećem HPEXPRES na adresu koju navedete ako se
odlučite
l.p."
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Sad kad znas dimenziju, onda odes u Expino u Mihovljansku ulicu ili Set u D. Kraljevcu.
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
hodor, neznam ja kada si ti zadnji put išao u Expino, ali ja danas došao kupovati i ono čudno me samo gledaju :) reko im da si me ti poslao hehe
Na kraju imaju te remene u Međimurki BS servisu tamo kod benzinske po otprilike 41kn.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Kako, majku mu:icon_scratch:...još imam njihov SKF katalog....
Ovih se kraj benzinske nisam sjetio......sa njima sam na ratnoj nozi:icon_axe:
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Čemu služe priključki u donjem redu na slici?
 

Prilozi

  • Radionica.jpg
    Radionica.jpg
    44.7 KB · Pregleda: 624

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
To su ti bubnjaste freze za frezovanje ili kako ih vec zovu. Po meni samo za mekana tla se koriste gde ove klasicne previse propadaju u dubinu ili za neke posebne namene.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
a je li bi se s njima moglo okopavati mali kukuruz između reda? Da ne moram sve s motikom, kad krene trava? :icon_e_biggrin:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Tesko da ces uspeti sa njima jer su presiroke verovatno. Obicni nosaci sa motikama i stavljas koliko ti treba po sirini izmedju redova da prodjes.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
A zašto ? Ako imaš ovakve (noževe za kopanje) sa prve slike (gore), koji su najviše u upotrebi i postižu najbolje rezultate (pogotovo u tvrđim tlima). :col
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Kupio sam mjenjač f-400 sa zablokiranim polugama mjenjača. Mjenjač sam rastavio, sve prečistio i sastavio. Dobro je radio na stolu i opet zablokirao u brzini. Zablokirala poluga koja izlazi van, ona što ima o-ring brtvama.
Postoji neka caka zbog koje ga je bivši vlasnik i prodao.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Nesto si verovatno prevideo. neku falinku verovatno ima u utvrdjivacu brzine
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Prva brzina, ona poluga što izlazi van.
Kada sam rastavio i sastavio mjenjač normalno je radio i nakon par promjena brzina opet zablokirala.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
Ako si unutra sve dobro složio i ako si probao na stolu i ako je išlo par puta (znači da je unutra sve u redu). Problem bi mogao biti, da kad izbacuješ iz prve brzine, da onaj kljun iskoči iz svog ležišta u međuprostor, ali ne izbaci iz brzine, i ne može ni simo ni tamo, dok ga ponovno ne uguraš u položaj od prve i izbaciš iz nje. Znači za izbacivanje iz prve brzine uvijek moraš sa ručicom mjenjača prema gore i onda desno, i kad je u folama onda ručica ide skroz dole, i tek onda ideš u drugi položaj (tj. biranje):icon_e_ugeek:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
Probaj malo otpustiti vijak koji zateže oprugu kuglice utvrđivača.:rolleyes:
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Poluga se malo mrda ako je vrtim kružno (neznatno dijelić milimetra), a lijevo - desno nikako. Probao sam vrtiti osovinu pogonsku i lagano sa čela udarati u osovinu ali ne ide.
Nije mi problem rastaviti i sastaviti mjenjač, ali gdje je caka. Sve sam prije slaganja oprao, ispuhao, premjerio opruge, samo nisam mjerio kuglice i bubreg.
Kako sam pisao pravio sam brtvu o masnog papira od kalendara debljine 0,05 mm, ali to ne bih trebalopraviti problem ??????
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Brtva bi trebala biti 0.2 mm. tako je kodmene na 620 , nisam te shvatio jesi probo pogonsku osovinu okretati i jel se onda kad ju okrečeš vrti i mjenjač i osovine kotača.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
Kažeš da je nekoliko puta išlo, da li je išlo lagano ili teže ? Da li si mijenjao direktno na polugu ili sa ručicom mjenjača ? Brtva bi trebala biti od 0,35 mm - 0,45 mm.:^):
 

Najnoviji postovi

Na vrh