• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
233
Ima neka rupica. Sad sam popodne još to sve oprao i očistio, i vidio je. Al to je valjda da curi van ako od nekud dođe, a ne da ulazi kroz to? Sajla ide bez ikakvih problema sad kad je odšarafljena, da je pustim da visi iskliznula bi iz bužira.
 

MIRO2909

Član
Tu od
21 Ožu 2021
Poruka
58
Pa naravno da ulje izlazi iznutra posto je na donju stranu...ja niti sam kupio original od labina ni sajlu ni kosuljicu jer su debele i stv da me ruke bole ne padaju mi napamet,uzeo sam fino od motora sajlu kvacila msm da je od skutera niti debela niti tanka srednje nedje i kosuljicu i evo druga godina kako koristim i nemam problema...
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
233
Društvo, zahvaljujem na pomoći, mislim da sam skužio sve što mi treba, sad je stvar u "fiksnom tečaju konverzije". Nakon čišćenja i još jednom pregleda:
PUŠKICA POLUGE SPOJKE, 2 kom.
POKLOPAC PROVRTA POGONA, 1 kom.
KONUSNA LAMELA, 1 kom.
OPRUGA SPOJKE, 1 kom.
LEŽAJ 6007 2RS 35X62X14, 1 kom.

Sajla je izvana, pa ću vidjeti što s njom i kako se ponaša kad zamijenim to u kvačilu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
U snovima! :mad:

Niam siguran da je ovo baš pravi tip ..još sam ppspan,jer vrag je u detaljima


Naime..ja znam nekoliko slučajeva gdje je ekipa mjenjala lamelu a u to vrijeme je lamela bila cca 700 kn..vjerojatno u agro dom i orginal..da bi shvatili nakon malo frezanja sa su opet na početku. zato je moj pristup takav od starta sa sve mjenja osim lamele..slike su malo promjenile i moj stav mada pitanje kak bi izgledala lamela da se malo pošmirgla..vrag je u detaljima koji nisu opisani..ovo kliže sto godina i gazil ga je ko sjvonju..loše rukovanje..
Dalje, lamela se ne zaljepi negp ju primi konus..vanjski dio se zagrije..kad ohladi stisne pa ne možeš stisnuti kvačilo..ta ista ekipa se snašla pa je u pauzi frrzanja štrikom za paljenje vezala kvacilo stisnuto..
 
Posljednje uređivanje:

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,990
Tip ima Gorenje traktorsku kosilicu sa konusnim kvačilom. Želio je zamijeniti sa takvim, više lamelnim, ali ako mu paše na motor, ne paše na getribu
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Tko više mari za gorenje osim jugonostalgičara..gorenje je jedino dobra wešamšina. Ima križ motor ..dva ležaja točka.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,990
Tko više mari..... :unsure:
Jebat ga, ali kvaliteta YU se pokazala i održala i još uvijek se upotrebljava!:ppozdrav:.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kaj je to yu kvaliteta?
Zašto smo bježali svakom prilikom van kad je yu kvaliteta..da ne nabrajam?

Wešmašina gorenje je za onog tko si sam popravi..za ostale je nočna mora
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,990
Nemoj nabrajati 😛
- Rađe bih jedan IMT nego TAFE!
Tip priča da na 533 ili 539 nikad nije imao slučaj da je pukla radilica, a na TAFEu već dva puta.
- Tomo Vinković još uvijek vozi iz YU!
Oš kupiti jednoga?
- MIO standard!
Koji ga može zamijeniti, a da traje duže od garancije!
- pa MUTA!
Oš jednu?
Da po ovim primjedbama sam YUpanešto!
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
233
Što se tiče lamele, sve ferode koje sam do sad viđao, auti, traktori, quadovi, kočnice, kuplunzi, sve su bile neka mješavina sivo smeđe boje. Ova moja je baš crna i glatka. Malo sam je probao pošmirglati na jednom dijelu za probu (desno na slici), ima nekih svijetlih naznaka ispod, ali mtk je star mislim preko 30 g. pa može nakon toliko vremena dobiti novu lamelu. Igrao sam se i sa unutarnjim većim lagerom, čak se malo i razradio, ali sam ga išao otvoriti jer nisam bio zadovoljan poboljšanjem i unutra je puknuta košuljica iznad jedne kuglice tako da ide izmjena. Kad kažete "mijenjaj sve", zašto bi morao mijenjati i bubanj spojke, nije li to samo komad željeza na kojem su dva lagera?
Iako nisam nesklon istraživanju novih područja, rekao bih da si ipak negdje moram naći granicu i stati jer nemam materijalno tehničkih sredstava za odraditi posao, konkretno ako bi ta drugačija lamela trebala neko pripasavanje, vrlo vjerojatno to ne bih imao s čim odraditi.
Sajla kuplunga mi je inače uvijek jednako tvrda, neovisno mtk hladan ili topao.
20230205_094900.jpg
20230205_095122.jpg
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pod mjenjaj sve računamo potrošne djelove..lamela., ležajevi..opruga..
Ne pokušavaj spasiti veci ležaj jer je izmučen pregrijavanjem..bolje kupi najeftiniji kineski..on vrti samo u momentu kad je kvačilo pritisnuto.
 

Najnoviji postovi

Na vrh