• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Motor je impresivne snage od 8 KS do 10 KS je ipak malo povelika razlika?:rolleyes:
Malo si tu staru šuštu skratio, na slici koju si stavio nije ta vrijednost koju sa koju sad iznosiš ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Nije mi jasno kak se taj kuplung, z tolikim federom i velikim konusom, može sklizati.
Kuplung na Muti je manji, ima slabije feder(e) i rijetko ima takvih problema.
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
232
Motor je impresivne snage od 8 KS do 10 KS je ipak malo povelika razlika?:rolleyes:
Malo si tu staru šuštu skratio, na slici koju si stavio nije ta vrijednost koju sa koju sad iznosiš ?
Kaj? Može prijevod na hrvatski?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Navodiš da je stara opruga dužine 95 mm, dok na prethodnoj slici (koju si linkao ) metar prikazuje 100 mm, nešto ti ne štima sa mjerenjem?

Ne znam kako se može kvačilo sklizati, možda samo proklizava ? :rolleyes: Biti će da je uzrok onaj komadić rešetke u balinjeri.

A tu se radi o Labin Mondialu ili SS , s obzirom na navedenu snagu, možda je uzrok prevelika snaga motora, pa kvačilo ne može prenjeti snagu na frezu + hrpa zubčanika u mjenjaču. o_O
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
ta ista ekipa se snašla pa je u pauzi frrzanja štrikom za paljenje vezala kvacilo stisnuto..
Gledam malo ovu temu pa si mislim.
Neznam koja ekipa je to gurtnala kvačilo preko zime ali vjerujem da je ta ista ekipa na prolječe savjetovala da se posjeti Jazbina i uzme lamela i opruga :unsure:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Gledam malo ovu temu pa si mislim.
Neznam koja ekipa je to gurtnala kvačilo preko zime ali vjerujem da je ta ista ekipa na prolječe savjetovala da se posjeti Jazbina i uzme lamela i opruga :unsure:
Kaj ne znas, ne boli i ne žulja
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Pa znaš kaj, želja mi to obići, ko i rudnik u Raši👍
Zanima me jel se sve tu radi ili su tu samo sklapanja, da neki djelovi dolaze u kutijama na paletama.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Ne znam kak je sad s proizvodnjom MTK, ali pred jedno 20-tak g. sam bil u tvornici. Bilo je buke, proizvodilo se nekaj, ali se više ne sjećam...
Vjerojatno sve gotovo dolazi na paleti, a oni nakelje etiketu!
Ne znam kak je sad.
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
232
Ovak su podaci o mtk: Labinprogres tps Mondial Senior, oznaka motora ALN 330 WB, 327ccm, benzin, 1991. Interneti uglavnom ovaj motor deklariraju kao 10KS. Feder je 96mm, od onog lima do kućišta je 31mm. Dobio sam dvije ponude, ona s novim tipom kuplunga je 80 eura skuplja od dijelova za obnovu postojećeg. Obnoviti ću postojeći. Imam već skoro cijelu analizu "sekunde do katastrofe", na temelju koje zaključujem da će i konusna lamela biti dobra, ali imam i još jedan detalj koji je možda imao utjecaj, pa još to moram analizirati, ali tu sljedećem postu.
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
232
Ako netko ima ovakav motor, da li je kod njega ova polugica fiksno vezana na osovinu u zaokruženom dijelu? Kod mene se to lagano klima. Kako se ta poluga uopće umeće i skida s motora? Inače kultivator relativno sporo prima i otpušta gas, pa si mislim da bi ovo mogao biti uzrok toga. Također mi se čini da radi pod malo višim okretajima i ima uski raspon okretaja oko te točke ovisno o datom gasu.
20230207_142103_.jpg
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Niam siguran da je ovo baš pravi tip ..još sam ppspan,jer vrag je u detaljima

Dalje, lamela se ne zaljepi negp ju primi konus..vanjski dio se zagrije..kad ohladi stisne pa ne možeš stisnuti kvačilo.
Meni se jemput dogodilo na BCS 740, nakon duljeg nekorištenja, da nisam mogel odvojiti kuplungom motor. Mislil sam da se nekaj strgalo pa sam prešel k mehaničaru. Rekel mi je da je samo konusna lamela zacvikala. Pital me, perem li kultivator miniwashem, jer da se onda hoće napraviti hrđa koja ne dopusti odvajanje. Nakon toga ga obavezno poslije pranja još upalim i par puta stisnem i pustim kuplung. Kaj god da je bil razlog, poslije takvog postupka več 10-ak godina se taj problem nije pojavil.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako netko ima ovakav motor, da li je kod njega ova polugica fiksno vezana na osovinu u zaokruženom dijelu? Kod mene se to lagano klima. Kako se ta poluga uopće umeće i skida s motora? Inače kultivator relativno sporo prima i otpušta gas, pa si mislim da bi ovo mogao biti uzrok toga. Također mi se čini da radi pod malo višim okretajima i ima uski raspon okretaja oko te točke ovisno o datom gasu.
View attachment 57414

Mora biti fiksno vezana
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Da mora bit fiksno vezana , a što to? Znači daš mu gas i zavežeš (špagu ) z a tu polugu i piči pod puno - polu gasa.:LOL:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Pa to se vidi iz aeroplana , a isto tako se vide tri rupice (na toj L poluzi, na donjem dijelu) Zašto? Ispod se vidi druga poluga fiksira sa vijkom na blok, ustvari nije fiksirana , nego ima proširenu rupu i na toj rupi može se micati. Čeme sve to služi?
 

Najnoviji postovi

Na vrh