• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
A kad bi stavio na original prikolicu mjenjač od auta sa zadnjim pogonom tada bi moralo odgovarati i još bi imao mjenjač sa sinhronima :))
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Ukratko: u prvoj je reducirano oko 16, a u četvrtoj brzini oko 4 put.
Brzina kardana na Mondialu je 790@3600 o/min.
Dakle oko 200o/min kotača. Uz kotače 145-13", brzina bi bila oko 20 km/h.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
...ak bi imal dovoljno momenta da ga potjera, no i previše za nastradati.
 

Monteniga

Član
Tu od
8 Lip 2013
Poruka
56
U zadnje vrijeme na ler gasu motor dimi pomalo. Bijeli dim. Cim pojacam gas nema vise. Sve ostalo je normalno samo u ler gasu. Jeli nesto riknulo ili je ok?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
216
A neznam to sam ja tak kupio od nekog dede...stavio bi sliku al neznam kako malo sam si glumpast...

Dok ne skužiš kako se stavljaju slike daj onda bar malo opširniji opis:
- jel možeš sa tim pogonom krenuti na uzbrdici
- ako da koliki teret može voziti
- ima li uopće snage ili si dobio samo brzinu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Pročitaj moje prethodne poruke.
Prva brzina na prikolici mu je u rangu 3. brzine na MTK.
 

ivee

Novi član
Tu od
29 Ožu 2015
Poruka
6
S tim pogonom ides kud oces uzbrdo nizbrdo...i vozio sam u njoj metar i pol drva uz brijeg i isla je bez problema...cak bi mogla i jos sam sto vise nije stalo u prikolicu..a ide nekih 30-tak.kmh...otprilike nisam tocno mjerio...uglavnom to ko je napravio svaka mu cast...

Jbg..decki neznam stvarno kak stavit slike svast sam stisko i nece nikak...pa ako vas zanima nek neko da br..ja mu posaljem putem vibera i nek on stavi mjesto mene slike...
Drugaceje neznam..sry..



Ajde prvo ovo malo prouči pa onda probaj postaviti slike http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=28825
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivee

Novi član
Tu od
29 Ožu 2015
Poruka
6
No pa kazem da mozes s njom kud oces i kak oces....bar meni jos nije nigdjezastala...
 

MarioZg1

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
126
Imam jedno pitanje. Imam Labinprogres Super Special Green 2010 godina sa kardanskom prikolicom. Posto ga sad intenzivnije koristim od 8mj. kad sam ga kupio imam par pitanja. Ulje u motoru cu promijenit ovih dana a isao sam gledat ulje u mjenjacu. Jedva sam uspio odserafit cep/mjerac i sigurno ga nitko prije mene nije jer je pobojan i boja nije saguljena. Ulje unutra je "uredno" odnosno nema "majoneze" jedino ima dosta metalnih cestica u njemu. E sad sta mene zanima koje ulje ide unutra? U uputstvima pise ulje za hipoidne zupcanike. To bi onda bio hipenol ali ima vise vrsta pa koji bi bilo preporucljivo staviti? Dali isto ulje stavljam i u diferencijal kardanske prikolice i u rotacionu kopacicu? Negdje sam cuo da je dobro isprati mjenjac sa naftom prije ulijevanja novog ulja sto mi se cini ok da se ispere spena?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Radi s njim da se ugrije mjenjač i digne čestice špene.
Ugasi ga, pričekaj 10-tak minuta i ispusti ulje. Ulij cca 2 litre nafte, malo ga provozaj i ispusti to van. Ak se hoćeš beš igrati, nalij cca litru novog ulja i opet ga provozaj, da ispereš naftu.
Ispusti to i nalij novo ulje do maksimuma.
Hipenol 90 ili 80W-90 su ti odgovarajuća ulja za taj mjenjač. Isto ulje ide u frezu i u diferencijal.

Moraš znati da većina ljudi nije nikad zamijenila ulje u njima, a rabe ih 30+ godina.
 

MarioZg1

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
126
Ok tako cu i postupiti.

Jos jedna stvar sto me muci otkad sam ga kupio u 8mj. Naime muci me to sto ja na njemu uopce nemam brze brzine. Prvo sam mislio da ih ni ne mogu koristit kad koristim kardansku prikolicu ali danas sam frezao i reko bas idem probat. Imam samo 1 i 2 sporu i to je to. Kad probam ubacit u brze (na zeca) onda nesto samo zuji i nit krece niti ista tako da mislim da se nesto polomilo unutra. Ima li netko ideju mozda sto bi moglo biti? Znaci nece mi niti kad je na "SIN" (4X4) niti na samo prednje kotace. Model je Super special green 2009-2010. Hvala.

Mozda bitno za napomenuti prosli vlasnik ga je koristio samo za vozit drva iz sume doma. Nije imao prikljucke.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Možda ga ne uzubi dovoljno?
Teško je ovak na pamet reći.
Ak sumnjaš na lom, otpri poklopac mjenjača, pa bu sve jasno.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ok tako cu i postupiti.

Jos jedna stvar sto me muci otkad sam ga kupio u 8mj. Naime muci me to sto ja na njemu uopce nemam brze brzine. Prvo sam mislio da ih ni ne mogu koristit kad koristim kardansku prikolicu ali danas sam frezao i reko bas idem probat. Imam samo 1 i 2 sporu i to je to. Kad probam ubacit u brze (na zeca) onda nesto samo zuji i nit krece niti ista tako da mislim da se nesto polomilo unutra. Ima li netko ideju mozda sto bi moglo biti? Znaci nece mi niti kad je na "SIN" (4X4) niti na samo prednje kotace. Model je Super special green 2009-2010. Hvala.

Mozda bitno za napomenuti prosli vlasnik ga je koristio samo za vozit drva iz sume doma. Nije imao prikljucke.
pod hitno to otvaraj ..sve če otič kvragu ako su takvi simptomi :icon_jook:
 

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
216
Bok...imam jedno pitanje za vas. Imam labin progres la 300
I nesto mi steja nemogu ga usaltat u 1.brzinu.
Pa ako mi neko moze objasnit kako se to da nastelat da nemoram ic kod majstora...bio bbi mu jako zahvalan...pozz.

Ivee je ostao bez odgovora jer smo ( kriv sam ) skočili na temu prikolice.
Dajte ljudi ako je netko imao sličan problem odgovorite.
 

kookoo

Novi član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
22
Poštovanje.

Danas dok sam prčkao po fergazeru i čistio ga, odšarafio sam diznu koja služi kao nosač plovka. može li mi netko reći koji je ispravan način da se ista vrati nazad? Jel riješenje da se izbije igla koja drži plovak i onda ga ponovno namontirat?

Hvala vam, nadam se da ću dobit neki odgovor prije neg se odlučim za to riješenje :D


E da, motor je LA300, a na fergazeru piše TYP 22 MGHV(1)

Hvala!


EDIT:
Evo, ak netko bude tražio - tak se to radi, igla se izbije, pa ponovno sastavi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Monteniga

Član
Tu od
8 Lip 2013
Poruka
56
Toci ulje na donji kardan. Jel tesko zameniti taj semering? Evo slike ImageUploadedByTapatalk1433190021.700899.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh