• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,601
Treba pažnju obratiti na to da se otvori poklopac mjenjača i zaviriti unutra.
Bar otprilike i predpostavljat moreš - moreš (ali nič od tega).:confused:
 

dalmatin

Član
Tu od
27 Lip 2018
Poruka
48
Pozdrav znalcima, molio bi za pomoć oko mjenjača SS Labinprogres (okretne ručke). Naime na njega sam preko gornjeg vratila spojio kompresorsku glavu koju inače pogoni elektromotor od 4 kW. Ona je bila centrirana i spojena preko kardanskog zgloba. Prvi dan je radio bez problema oko 4-5 sati na 1/3 gasa.
Sutradan nakon oko pola sata počelo je nešto "škaljati " u mjenjaču i sam se ugasio. Nakon što sam iskopčao mjenjač ponovo sam ga upalio bez problema, ali kad bi ubacio u "rikverc" opet bi se javio taj zvuk.
Onako laički pomislio sam da mi je otišao zadnji ležaj gornjeg vratila, ali sad kad sam skinuo kompresorsku glavu primijetio sam da ležaj nema "lufta", i da kad ubacim u vožnju unatrag, opet se pojavi taj zvuk. Što je to moglo otići po zlu ? Da li sam kompresorskom glavom preopteretio gornje vratilo u brzini unatrag. Dok je kompresor radio, svo vrijeme desna ručica mjenjača je bila u neutralnom položaju.
Unaprijed hvala !
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,804
Kompresor je kutnim vibracijama izazival buku na zračnostima u mjenjaču, pa se vjerojatno rasklimal neki zupčanik ili zupčasta spojka u mjenjaču...a možda je bidlo dovoljno samo maknuti kompresor.
 

dalmatin

Član
Tu od
27 Lip 2018
Poruka
48
Točno, pojela se piksna na jednom dijelu koji izgleda kao cijev sa dva mala zupčanika, pa je izbacilo iz centra i uništilo par zuba. Očito gornje vratilo nije za tu namjenu.Šteta oko 800 kn.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Inik

Novi član
Tu od
26 Ožu 2020
Poruka
4
Kolege,molio bih Vašu pomoć.
Imam motokultivator, labinprogres 14 ks, dizel, okretljive ručke trebao bi mi KORISNIČKI PRIRUČNIK, početnik sam .
Lijep pozdrav i unaprijed hvala.
 

Inik

Novi član
Tu od
26 Ožu 2020
Poruka
4
Hvala kolega!
Lijepi pozdrav!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,804

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,414
Ma kakvi,jedino mi teže pali hladan.Trebalo bi ga malo pregledati.

Kreće sezona a nebi bilo loše imati rezervu. Razmišljam čak uzeti još jednog labina bez motora ili sa neispravnim jer mi treba jedan za međurednu obradu kojem bi freza bila na 40cm tako da bi za to onaj od 6,5ks (ako stvarno ima toliko) bio odličan.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,804
Bilo je takvih Mondiala s Tomos motorom (LA200), ali nije mogel frezati u 2-brzini, a na tvrdom niti 60 cm u 1-oj. Zato ti velim da je to preslab motor.

Imam jednog Mondiala s istim motorom (LA300), samo mi fali freza.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Ma kakvi,jedino mi teže pali hladan.Trebalo bi ga malo pregledati.

Kreće sezona a nebi bilo loše imati rezervu. Razmišljam čak uzeti još jednog labina bez motora ili sa neispravnim jer mi treba jedan za međurednu obradu kojem bi freza bila na 40cm tako da bi za to onaj od 6,5ks (ako stvarno ima toliko) bio odličan.
Nema 6.5 konja, ima 4.1 kw =5.576 ks.
Trgovački trikovi.
 

Prilozi

  • IMG_20210215_161725.jpg
    IMG_20210215_161725.jpg
    39.7 KB · Pregleda: 20
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,804
Još važniji podatak je da ima svega 12Nm najveći moment.
@samko , ispruži se za još 1000kn i ne budeš požalil.
 

Pavle2106

Novi član
Tu od
25 Tra 2020
Poruka
2
kolega može pomoć, kako skinuti poklopac mjenjača Labin progres 14 ks. odvidao sam 6 matica i kad podižem poklopac nešto zapinje.
 

fabe0904

Novi član
Tu od
23 Velj 2021
Poruka
1
Pozdrav svima.
Novi sam na forumu i imao bi pitanje u vezi sa Labinom 14ks koji smo kupili prije koji dan.
Naime, imamo problem sa mijenjanjem brzina, tj. nece se vrati u ler i nece da upada u rikverc.
Špika od mjenjaca se uvijek vrati na srednji polozaj, bila u brzini ili ne.
Jednostavno nece da ide u ler.
Ne znam jeli krivo sta radim ili??
 

Prilozi

  • Screenshot_20210223-210819_Video Player.jpg
    Screenshot_20210223-210819_Video Player.jpg
    26.5 KB · Pregleda: 21
  • Screenshot_20210223-210822_Video Player.jpg
    Screenshot_20210223-210822_Video Player.jpg
    22.5 KB · Pregleda: 20
  • Screenshot_20210223-210828_Video Player.jpg
    Screenshot_20210223-210828_Video Player.jpg
    31.4 KB · Pregleda: 20

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
kolega može pomoć, kako skinuti poklopac mjenjača Labin progres 14 ks. odvidao sam 6 matica i kad podižem poklopac nešto zapinje.
Vjerovatno Vam zapinje sipka koja je za ukljucit i iskljucit diferencijal, i sipka za ukljucivanje kardana za motike freze... Kad cete vracat bit ce malo teze to sve vratit.
 

Najnoviji postovi

Na vrh